Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Engeditek gyerekeiteket...

Engeditek gyerekeiteket értelmi vagy más fogyatékos, autista, ADHD-s, vagy valamiért "más" gyerekekkel játszani?

Figyelt kérdés
2013. júl. 18. 09:55
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:

Még mi sem voltunk játszótéren, mert nem aktuális még korban, de azt hiszem én is nagyon zavarban lennék. Nem félelem miatt, és ellenségeskedés végképp nincsen bennem, az unokatestvérem értelmileg és testileg is fogyatékos, nagyon szeretjük őt.

De egy idegen gyermekkel, nem tudnám, hogyan kell viselkedni, mit kell mondani, ha odajön, vagy odamegy hozzá a lányom, ha valamit rosszul mondok, vagy rosszul csinálok, akkor mit fognak szólni a szülei, nevelői. Bennem inkább ez van, hogy attól félek, a tapasztalatlanságom és tudatlanságom miatt nem úgy viselkedek, hogyan szoktak velük, vagy ahogyan kell.

2013. júl. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
Engedném. Jobb, ha már kicsi korában hozzászokik, hogy bizony vannak ilyenek is. És ők ettől nem rosszabb emberek. Hihetetlen, hogy még a 21. században is vannak olyanok, akik ragályos kórnak tekintik ezeket a betegségeket. Egyszerűen buta, korlátolt az ilyen ember. Ha nem verekedni tanul tőlük a gyerekem, felőlem nyugodtan játszanak együtt.
2013. júl. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
Ja és még valami: bárki, bármikor kerülhet a másik oldalra, ezt azért ne felejtsük el.
2013. júl. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem lenézőek voltak az anyukák a játszótéren.Ezt rosszul gondolod kedves kérdező. Azért ilyet senkiről nem feltételeznék, még egy utolsó trógerről sem, hogy lenézi a beteg gyereket.Inkább a szituációktól tartottak ami előfordulhat ha együtt játszanak a gyerekek.Nem gondolod? Aki nincs kapcsolatban ilyen gyerekkel annak fogalma sincsen hogyan kell velük bánni, mit lehet tőlük elvárni stb.. Ezért inkább úgy döntött a többség, hogy elég volt a játszótérből.Hidd el senki nem nézte le vagy undorodott a gyerekektől.Csak féltek az esetleges szitutól ami természetes.Ez van!
2013. júl. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
Ha nem olyan jellegű a problémája ami veszélyes lehet az én gyerekemre, akkor persze. Sőt, bátorítanám az enyémet hogy játsszon vele, hogy a másik gyerek se érezze kirekesztve magát.
2013. júl. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
Én már nem egyszer találkoztam fogyatékos gyerekekkel a játszótéren. Engem egyáltalan nem zavar. A gyerekemet nem tiltom senkitől alapesetben. A társadalom részei vagyunk, az eletben még sokszor fog találkozni "más" emberekkel, úgy gondolom, hogy vele is rosszat tennék, ha bármilyen elóítélettel küldeném a való világba.
2013. júl. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
Szia! A lányom 15 hónapos! Ha a nagyiéknál vagyunk van egy közeli Dawn kóros kislány vele első perctől játszanak! Viszont soha nem hagynám őket egyedül mert durván tud szeretni! Ha ismeretlenül futunk össze beteg kisgyerekkel akkor kérdőn nézek az anyukára vagy rá is kérdezek,hogy őt nem zavarja e az együttjátszás!? Viszont én kicsit olyankor feszélyezve érzem magam! Nem tudom mitől beszélhetünk,hogy őt ugye meg ne bántsam!
2013. júl. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
42%
Hát azért a nyáladzó, és számomra láthatóan örjöngő (még ha ő így is örül, ahogy az egyik válaszoló írta) gyerekhez nem szívesen küldeném az enyémet. Nyilván itt is fokozatok vannak. Vannak enyhén sérült gyerekek, akik majdnem normális életet élhetnek, kis segítséggel, és vannak akik láthatóan nagyon sérültek úgy testi mint szellemi értelemben. Ebből is főleg a szellemileg sérült gyerekeket emelném ki, mert nem biztos hogy ezt szeretném megmutatni a gyerekeimnek, legalábbis biztos hogy nem 4-5-6 évesen. ÉS őszintén szólva ezek a gyerekek nem is valók egészséges gyerekek közé, mert veszélyesek lehetnek rájuk. Hiszen tényleg elég ha erejét nem felmérve "megölelgeti", vagy látszólagos őrjöngése közben megüti, fellöki, vagy megijeszti. Ez nem a kisgyerekeknek való.
2013. júl. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 A kérdező kommentje:
kedves 18. válaszoló kolléganő! Ebben nagyon igazad van. De ezek nagyon kis ápolt, ártalmatlan gyerekek voltak láthatóan. De tényleg. És mégis...gondolom, lehet valakinek korábbi rossz tapasztalata és azzal ijesztgette a többi mamit. Egyébként a saját nagyobbik gyerekemet is megszorongatta az egyik elsősöm anno, de megbeszéltük a dolgot, lerendezte magában, nem általánosít, de óvatosabb.
2013. júl. 18. 13:44
 30/46 A kérdező kommentje:

Na jó. Akkor újra leírom, egy főleg Down gyerekekből álló 6 fős oviscsoportról van szó, ápolt gyerekek felnőtt kísérettel, sőt felügyelettel. Nem szabadon szélnek eresztve, és semmi őrjöngés nem volt, nem elmebetegekről van szó. De így már értem, hogy miket gondolhattak az említett anyukák, akik nem lenézőek (ilyet hol írtam?), hanem ellenségesek voltak.

Nyilván ha őrjöngő, köveket dobáló, verekedős gyerekekről lenne szó, én sem engedném oda a gyerekemet, de ez nem függ össze azzal, hogy fogyatékos, vagy nem.

Köszönöm mindenkinek!:)

2013. júl. 18. 13:53
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!