Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Engeditek gyerekeiteket...

Engeditek gyerekeiteket értelmi vagy más fogyatékos, autista, ADHD-s, vagy valamiért "más" gyerekekkel játszani?

Figyelt kérdés
2013. júl. 18. 09:55
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,

a kisfiam 3 éves. Az egyik kis barátja autista.

Nagyon szeretik egymást.

Döbbenetes látni, hogy a kisfiam milyen szeretettel viszonyul hozzá és tényleg nyugodtabban, másképpen viselkedik vele, mint pl. a nagyhangú, örökmozgó másik barátjával. Pedig különösebben nem mondogattam neki, nem hívtam fel rá pl. a figyelmet, hogy a kisfiú "más"- egyszerűen ráéreztek erre önállóan a gyerekek.


Nagyon örülök annak, hogy barátkoznak- és az autista kisfiú számára épp az én kisfiamhoz való közeledés, közös biciklizás, majd homokozás, játék stb. hozta meg azt, hogy bátrabban, szebben kommunikál, már odajön a többiek közé, hívja a kisfiamat játszani stb.

A szülőkkel is sikerült megtalálni a közös hangot, ami külön öröm.

Most úgy érzem, hogy kialakulhat a gyerekek és a szülők között is egy barátság, ami nagy kincs és büszke vagyok/leszek rá.

2013. júl. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szomorú.
2013. júl. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! Jó látni, hogy ennyire normálisak és nyitottak vagytok, remélem, majd a gyerekeitek is ezt adják tovább és természetes lesz a közös játék.


De nagyon szeretném, ha olyan is írna, aki esetleg nem szereti engedni, szeretném megérteni az okait, minden leszúrás nélkül.:)

2013. júl. 18. 10:33
 14/46 anonim ***** válasza:
100%

Mi még nem járunk játszótérre, mert 4 hónapos a kislányom, viszont elgondolkodtattál, hogy hogyan reagálnék hasonló helyzetben.


Lehet, hogy először zavarban érezném magamat, mert nem tudom, hogyan kell viselkedni egy ilyen kisgyerekkel. Szerintem a többi szülő ezért vitte el a gyerekeket a játszótérről. Ők is zavarban voltak, könnyebb volt így.


Én megpróbálok majd felkészülni az ilyen helyzetekre előre, mert biztosan kerülünk később majd mi is hasonlóba.

2013. júl. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:

Hát igen, zavarban vannak, ebben igazad lehet. Mondjuk az anyukák ott inkább ellenségesnek tűntek, de ez a ritkább, remélem.

Ráadásul sokan keverik a szezont a fazonnal, összevissza olvasnak, hallanak mindenfélét, honnan tudhatnák, mi a valóság...

2013. júl. 18. 10:44
 16/46 anonim ***** válasza:
85%
Én is gyógypedagógus vagyok, és persze engedem a gyerekemet fogyi gyerekkel játszani. Viszont igaza van annak az anyukának is aki azt írta, hogy egy nagydarab gyerek úgy megölelgette az ő kicsijét, hogy majd széttört. Lássuk be gyógypedagógusok vannak ilyen gyerekek is. Nekem gyógypedagógusként is volt, hogy egy 13 éves ért.fogy gyerek "megölelgette" a nyakamat miközben a cipőjét kötöttem, és még szerencse, hogy ismertem a gyereket, és tudtam mivel tudom elvonni a figyelmét, mert ha megkérem, hogy vegye el a kezét, vagy erőszakkal akarom elvenni a kezét tuti ott helyben megfojtott volna. (ujj gyakorlatos mondókákat kezdtem neki mondani) Én óvisokkal vagyok, főleg ért.fogy gyerekek. Hát az én kedvencem is olyan, hogy a villamos és játszótér kiürül ha megjelenek vele valahol, mert kiabál, és csapkod, közben pedig gusztustalan nyáltól ázó játéka lóg a szájából. Én tudom, hogy a kis kedvencem senkinek sem ártana, és még a kutya ugatástól is rögtön a nyakamba ugrik, de ezt mások nem tudják róla és féltik tőle a gyerekeiket. A villamoson pedig a földön ül és a fülét befogva "örjöng" tiszta elvetemültnek néz ki, pedig ő így örül. :D Persze dinkóca az összes kis óvisom, de ha vennék az emberek a fáradtságot és kérdeznének akkor rájönnének azért mert "ijesztőnek" néznek ki az ilyen gyerekek attól még egyáltalán nem elvetemült gazemberek. Nekik ami a szívükön az a szájukon. :D
2013. júl. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
74%

Én is úgy vagyok mint a 4 hónapos babás anyuka. Szintén 4 hónapos a kisfiam, így még játszótérre nem igen járunk, de én is zavarba lennék egy ilyen szituban. Két véleményem van, igen, játszon velük a gyerekem, lássa hogy vannak más gyerekek is, és biztos a beteg gyerekek is örülnek ha idegenek szépen viszonyulnak hozzájuk, viszont másrészről én félnék hogy kárt tesznek a gyerekemben, ahogy az egyik válaszadó amit írt, nagyon megszorították a kislányát, na én is valami ilyen helyzettől félnék.

Megmondom őszintén, én magam nagyon félek a Downkóros emberektől úgyhogy lehet hogy én is összepakoltam volna a gyereket a játszótéren és hazajöttünk volna.

2013. júl. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:

Előző, miért félsz a Down-kóros gyerekektől?

Én nem mondanám, hogy félek tőlük, vagy bármelyik betegségben szenvedő kisgyerektől, egyszerűen fogalmam sincs, hogy kell viszonyulni hozzájuk, igényelnek-e más bánásmódot, mint az egészséges gyerekek.

Biztos nagyon nehéz lehet egy ilyen gyerekkel a szülőknek közösségbe menni, de Én pl. figyelném a beteg kisgyerek anyukáját, apukáját. Ha Ő biztonságosnak érzi, ahogy kapcsolatba lépnek a gyerekek, akkor valószínűleg az is a dolog. Meg aztán, ha valaki elmeséli, hogy hogyan álljunk egy ilyen szituációhoz, biztos vagyok benne, hogy az Én gyermekemnek is jót tesz, nem csak a beteg kicsinek.

2013. júl. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
Jajj, ez lemaradt: a 4 hónapos kislány anyukája voltam. :)
2013. júl. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
100%
Èn engednèm a kislànyomat, aki 5 hòs de bevallom èn undorìtò alak vagyok. Nem bìrom a testi fogyatèkosságot.Nekem arèbb kell mennem ha nincs valakinek làba, keze stb. Jàrtam a problèmàval orvoshoz, most màr javult a helyzet. Fordulopont akkor volt amikor beismertem magamnak, hogy a fèrjemet sem tudnàm vàllalni.Most màr megprobàlnàm. Nem mentegetem magam de valoszinű ez szegèny nagyanyàm hibàja is.Mert nagybàtyàm magatehetetlen volt ès mindent előttem csinàlt vele...Mivel a lànyom tiszta lappal indul szeretnèm ha nàlam nyitottabb okosabb lenne... :-)
2013. júl. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!