Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejszelet vagy túró rudi?...

Tejszelet vagy túró rudi? Vagy egyáltalán nem lehet nekik ilyesmit adni? Nem akarom elhinni hogy egy agyuka sem ad ilyent a gyereknek?

Figyelt kérdés
2013. szept. 11. 08:47
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:
87%

Tejszeletet nem kapott még,mert tej és méz van benne,és még nincs 1 éves.Hát túró rudit se kapott túl sokszor,kb 5db-ot ha evett.Dörmit 3-4db-ot evett eddig,pukit 3x5darabot.

A cukorbevitel neki a gyümölcsjoghurt volt,mert a simát nem ette gyümölccsel sem.De mindössze 1hónapot kapott csak és akkor is 2-3naponta.Azóta megszerette a natúrt is,így azt kap.

Biztosan fog kapni nasikat,de ha lehet nem sűrűn.

2013. szept. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 anonim ***** válasza:
77%

Tejszeletet nem adok (mi sem eszünk, így ez kimaradt), de a túrórudit imádja a fiam. 15 hónapos, már 10 hónaposan evett ilyet.

Amúgy a 7-es válaszoló nagyon jól lefestette az ide írogató anyukák többségének jellemét. Tisztelet a kivételnek.

2013. szept. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
31%
Haha, ki beszél itt tökéletes életről?Senki.Itt a táplálkozásról volt szó, nem a férjről meg az élet nagy dolgairól.Aki egészségesen akar élni az ma bűn meg ciki.
2013. szept. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem meg pont rosszul festette le heteske.

Az az anya, aki nem áll be a "birkák" mögé a sorba, és ezt még le is meri írni, az biztos csak hazug-álszent lehet.

Jah, ha nektek így könnyebb...

2013. szept. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
75%

3. vagyok



Nem hiszem, hogy a lázadó szülők nem vettek még egy gombóc fagyit a gyereknek... Vagy egy szelet bolti sütit! Pedig júúúúújjjj mik vannak benne, ÚRISTEN!!!!


kíváncsi vagyok a minta anyák mintacsaládjukról küldenének e fotót (fejet kisatírozva...) valahogy biztos vagyok benne, hogy a fele elhízott, cukor kerülő (de sok más szart ad helyette) ami egészséges...


mi nem eszünk csak barna, graham és rozs kenyeret, itthon csak stívia van és barnacukor sütéshez... de viszont van egy óvoda nevű cucc ahol ezt nem kérdezik meg... Most volt egy kislány szülinapos, hozott csokitortát az apukája... Mit mondjak a gyerekemnek? Fújj az fehércukros, ráadásul margarin krémes tuti?! MEGNEEDD!!!!!


Nálunk van rudi és tejszelet is, joghurtok, pudingok mint írtam... azért mert én ragaszkodom a finomított dolgok (többnyire elkerüléséhez) nem zárom ki az ő életéből a szénhidrátot úgy, mint az enyémből...

2013. szept. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:
90%
Birkák? Pont azok vannak állandóan lepontozva, akik be merik vallani, hogy kapott már édességet a gyerek, kapott tejet 3 éves kora előtt, esetleg nem a szülők ágyában alszik és még sorolhatnám. Ezen az oldalon naqyon sokan vetítenek, ez egyértelmű. Persze, amikor ezt valaki szóvá teszi és fáj az igazság, akkor kezdődik a sértegetés és támadás. Mint most is.
2013. szept. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
76%

Én de sokszor megkaptam már itt, hogy álszent vagyok!

Tudom, ismeretlenül sokan nem hisznek nekem, de tényleg létezik még manapság is olyan anyuka, aki nem tömi vackokkal a gyerekét.

Nem vagyok tökéletes biomami.

Van rajtam túlsúly és imádom az édességeket és a pénzhiány miatt nem étkezem egészségesen sajnos.

Viszont a lányomnak amíg csak tehetem megadom a lehető legegészségesebb dolgokat.

Kb. 9 hónapos koráig egy gramm sót se kapott az ételébe, utána sem, de akkor már kezdtem kivenni zöldségeket a mi levesünkből (amit minimális sóval főzök).

Tejszeletet, babajoghurtokat és hasonlókat már csak azért se kap, mert nagyon szegények vagyunk, meg se tudnánk fizetni ezeket.

De nem is bánom, hiszen a gyerek ízlését mi alakítjuk ki és mivel mindig az általam készített ételt kapja, nagy örömmel megeszi a joghurttal, túróval kevert gyümölcsöket.

Nasinak bulátát szoktam neki venni.


Nem hazudok, ha majd idősebb lesz (1,5-2 éves), biztos veszek neki én is túró rudit és hasonlókat néha, de amíg csak lehet, szeretném a lehető legjobban táplálni.

2013. szept. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
79%
Igen, rudit is, dörmit is szoktam adni neki. Szerintem az sem lenne jobb ha majd mondjuk iskolás korában eszik először ilyen ördögtől való dolgokat, no de akkor majd töménytelen mennyiségben....
2013. szept. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
60%
1 éves kora óta kap ilyesmit egyébként. Azelőtt talán egy pár rudit kapott. Utolsó voltam
2013. szept. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
65%

Itt senki nem mondta, hogy én vagyok a mintaszülő, meg az én gyerekem nem kapott még ilyet!

Hahó, steviáról sem volt szó, graham kenyérről sem! Sőt fehér kenyeret esznek!

Egy év alatti baba táplálásáról írogatunk pro és kontra, nem oviról!

És egy év alatt bizony nem fagyizott, lehet hihetetlen, nem rudizott, tejszeletezett egyik gyerekem sem!

Az egészséges középutat kell megtalálni, nem a családi pótlékból, v. Gyesből, mint itt vki írta jól bevásárolni, aztán két nap alatt mind megenni.

Az enyémek pl hetente 1x kapnak kívánság szeint ilyeneket a boltban, nem tagadom, nem is tagadtam le soha, de már 6 és 10 évesek.

2013. szept. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!