Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejszelet vagy túró rudi?...

Tejszelet vagy túró rudi? Vagy egyáltalán nem lehet nekik ilyesmit adni? Nem akarom elhinni hogy egy agyuka sem ad ilyent a gyereknek?

Figyelt kérdés
2013. szept. 11. 08:47
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
45%

Az én lányom 16 hónapos és nem etetem ilyenekkel. Gyumolcshoz van szoktatva és az a desszert. Igényli is és imádja! A foetelbol és a szendvicse mellől is a paradicsom, uborka fogy el elsőként! :-D

kapott már dormi mackot, kekszet, babapiskotat, kostolt rudit, DE nem eszik ilyeneket még heti, havi szinten sem!! Szerintem felesleges a szervezetének, drága és üres kaloria. Nem vagyok megrögzött egeszsegtudatos nő, de amíg én választom még az etrendjet és láthatóan elgedett azzal, amit eleteszek, addig azt hiszem jól csinálom. ;-)

2013. szept. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
44%

Leírom nálunk ez hogy volt, már válaszoltam, jól lepontoztak, mert az ellenzők táborát gyarapítom ma már.

Amikor még kicsik voltak gyerekeim, nem akartam őket ilyesmivel tömni, sem csokival, nem az egészség miatt, hanem mert rossz evők voltak és nem akartam, hogy a nasi mégjobban elvegye étvágyukat. Ezért nálunk anno szinte csak télapó-nyuszi szinten volt fellelhető az édesség. De érdekes mód nem kellett nekik akkor sem. Fiam két évesen még életében csokit nem evett...azóta iskolások lettek. Oviban már próbálgattam nekik a rudit, dörmit, tejszeletet, de hiába vettem meg, nekik nem ízlett igazán. Aztán mindig kaptunk innen- onnan ezt- azt, édességet, csokikat. Igazából mindig majdnem megromlottak, nincs az, hogy kiskorában nem kapott, most meg ráveti magát és zabálná. Most ott tartunk, hogy néha kell rudi, néha meg nutella és megveszem nekik. De most már tudom azt is, amit korábban le is írtam, és megköveztek miatta, hogy ezek nem egészségesek, nem valók kisgyerekeknek. Én nem bántam meg, hogy nem kaptak, nem érzik úgy, hogy emiatt vmi kimaradt volna az életükből. Most fog megszületni hamarosan a 3. gyermekem, vele is hasonlóan fogok cselekedni.

2013. szept. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
Mindenki azt ad amit akar, mindenesetre én nem adok.
2013. szept. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:
20%
Aki nem szoktatja hozzá a gyerekét kiskorában az édes dolgokhoz,az nagykorában sem akarja majd fölzabálni a sulibüfét.Hihetetlen, de igaz.A Meki is társai meg attól, hogy sok kisgyerekes odamegy még nagyon egészségtelen.Csak gratulálni tudok a mű és gyorskajákat evő szülőkhöz, akik a gyerekeiket is erre ösztönöznek mert lusták főzni.Csak amikor a gyerek asztmás lesz, folyton beteg, cukorbeteg, kövér már 5 évesen akkor majd lehet nagy szemekkel nézni, hogy most mi lesz???Ne buzdítsuk már arra az embereket, hogy mindenféle egészségtelen vackokat egyenek mert mások is azt teszik...pfff...jó felfogás.
2013. szept. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
78%
És egy túróruditól máris eljutottunk a műkajákig, Mekis kajáig, asztmás gyerekekig. Nevetséges.
2013. szept. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
71%
34-es, ezt azért nem tudhatod ám előre már bocs. Mindegy, én úgy gondolom hogy nem elítélendő dolog napi 1 rudi vagy joghurt, szerinted meg az. Akkor te ne adj neki és pont. Megbeszéltük? :)
2013. szept. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
67%
Ja igen, és természetesen nem túró rudi az ebédje, hanem rendes otthon főzött étel!!!! tényleg nevetséges a 34-es :D
2013. szept. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom a tényeken mi a nevetséges, de ezt Ti úgysem tudjátok felfogni mert korlátolt az agyatok.A Mekit meg az egyik kedves szülő hozta fel korábban.
2013. szept. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
66%
Nem hiszem, hogy én lennék korlátolt. Elég, ha azt nézzük, hogy én nem sértegetek másokat, mint valami idegbeteg. Egyél egy kis csokit, jót tesz az idegeknek :-) 35. vagyok
2013. szept. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
0%
14 hónapos a fiam, semmi ilyesmit nem adok neki, mert valahogy mi sem eszünk édességet. Nem tudatos, de soha nem veszünk ilyesmit. Igyekszem bio dolgokat vásárolni, főleg neki, a túrókrémet és csinálom, natur joghurttal és gyümölccsel, a kenyeret én sütöm, ismerőstől veszem a csirkét és a tojást, minden évben vágunk disznót, muffint szoktam sütni, de 1-2 falatot eszik belőle. Sima tölcsért szokott kapni, amikor fagyizunk. Ezek a mű, teli cukros és adalékanyagozott édességek még a felnőtteknek sem valók, pont a mi felelősségünk az, hogy mértékre tanítsuk a gyerkőcöket: amikor kicsi voltam, csak vasárnap volt édesség, akkor is az amit a nagyi sütött. Valószínűleg ezért nem eszek hétközben joghurton kívül én sem édességet, mert így szoktam meg. Remélem, a gyerekem is ezt szokja majd meg, hogy van joghurt, gyümölcs, túró és házi süti alkalmanként és házi lekvár.
2013. szept. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!