Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyikünknek van igaza?

Melyikünknek van igaza?

Figyelt kérdés

A minap történt, sétáltunk 5-en kismamák, 3-an babakocsiban toltunk a gyerekeinket, 2-en még pociban vitték.:)

Az egyik barátnőm babája sírni kezdett, megitatta tápival, és mentünk tovább. Az enyém is rákezdett egy sarok múlva, én is megitattam, de nem hagyta abba, nem akart babakocsiban maradni, hát felvettem, megszeretgettem, és egy pár méter múlva visszatettem, semmi baja nem volt. Nem volt az egésszel semmi procedúra, azonnal léptem, nem szenvedtünk.

A harmadik babás barátnőnké is sírt, de az övé már visszafelé. Ő egyszerűen fogta a cumit (sima szopis cumit, nem etetőset), és a szájába nyomta, amitől persze elhallgatott. Aztán diadalmasan ránk nézett,és azt mondta: látjátok, ezért jó, ha cumizik!

Nem mondtam inkább semmit. Abszolút nem értek ezzel egyet, egy gyerek nem sír ok nélkül... Vagy éhes, vagy szomjas, vagy szeretetre van szüksége, miért gondolja magát okosabbnak az, aki inkább betömi a száját cumival, mint hogy vegye a fáradtságot, hogy rájöjjön, mi a baja... Folyton panaszkodik, hogy a gyerek egy sírógép,nehezen alszik, stb... Érdekes, az enyém nem szokott órákig sírni, egyszerűen megnézem, mi baja, és segítek, hogy elmúljon.

Lehet, hogy az a helyes, ahogy ő csinálja? Önállóbb lesz a gyerek?



2013. okt. 15. 17:07
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
91%
Magyarázhatunk mi a Kérdezőnek, úgysem képes felfogni, hogy nincs igaza. Amiket utólag leírt, abból én a magam részéről egy szót sem hiszek el, szánalmas erőlködésnek tartom. A sértésein viszont nagyon jókat nevetek, csak a saját szegénységi bizonyítványát állítja ki azzal, hogy úgy viselkedik, mint egy 5 éves.
2013. okt. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
93%

Kedves utolsó válaszoló! Teljesen egyet értek veled. Ugyanezt akartam én is írni amit Te és az előtted író is.

Szerintem az történt leadott egy sztorit senki nem értett egyet vele aztán lökdösött ide vmi nagy hazugságot ami miatt a "bnőjét" felelőtlennek és rossz anyának tituláljuk.

Kezdte ezzel: "Ő egyszerűen fogta a cumit (sima szopis cumit, nem etetőset), és a szájába nyomta, amitől persze elhallgatott." És utána mivel jött a sok negatív válasz h mi baja van ezzel írta ezt :" Hmm, úgy látom, szájbarágósabban kell leírnom... mennyi a sok rosszindulatú :DDD


A gyerek NEM nyugodott meg. Ugyanúgy nyűglődött, csak betömte a cumival a száját, annyira kicsi még, hogy kiköpni se bírta, csak szenvedett vele, de nem tudott olyan hangos lenni, mint üres szájjal..."


Már ez teljesen zavaros. Egyértelműen már hozzátett vmit.

A másik kedvencem h annyira kicsi volt h nem tudta kiköpni a cumiját ilyen babát se láttam még mert az újszülött is képes rá.

Na de jön a következő észrevételem: "Érdekes, az enyém nem szokott órákig sírni, egyszerűen megnézem, mi baja, és segítek, hogy elmúljon. " Ezzel alapvetően nincs semmi gond de ha annyira kicsi a gyereke a "bnőnek" h várhatja el h mosolygjon stb ha annyira kicsi h még cumit se tud kiköpni.

Utána ha már mindenki észrevette h egy bugyuta nő tett fel egy kérdést jöttek a "nagy vádak" :D

"hagyjuk a kiságyban üvölteni a gyereket" anyukák, akik szívükön viselik, hogy bizony nem teljesítettek olyan jól, mint anya, mert magukra ismertek, egyszerűbb betömni a kis száját, és közben nézni a TV-t, mint játszani, vagy foglalkozni a gyerekkel."


Itt már nem tudott mit kitalálni a "bnőre" ezért mindenki más lett a hibás és a nemtörődöm. :D Mert ő a nagy MINTAANYA aki annyit foglalkozik a gyerekével meg lehet nézni milyen időközönként írt választ. És ha jól emlékszem kb 2 válasza törölve is lett. :P Jött itt olyan dolgokkal h az esti órákban is mindenkinek a gyermeke üvölt és a cumi a szájában van. Nem baj h olyankor általában már mind aludt de oké ha így volt akkor a kedves kérdezőé mit csinált amíg itt kreálta a sok okosságot??? Ja vagy csak ő képes este lefektetni a gyerekét mindenki más bömbölteti a kakiban és éheznek. :D OKé én ezt is elhiszem neki. :D

Fantasztikus és találékony ember lehetsz. :D

Tiszta idegből ír már mindent, de állítja h nevet rajta. Holott itt mindenki tényleg rajta nevet mert már több mint nevetséges, sőt az is ahogy győzködi magát ő milyen jó kedvű :D :D :D És nem veszi észre mekkora nevetség tárgya.


Minden mást már leírtak előttem. Ja am 17-es válaszoló voltam!

2013. okt. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 A kérdező kommentje:

Még mindig erőlködtök? El sem olvasom :D Ne fárasszátok, és főleg ne idegesítsétek magatokat, én sem teszem, nevetek rajtatok, hogy milyen sok rosszindulatú ember össze tud gyűlni egy helyen :DDDD Elemezgessétek csak a hsz-eimet (jó hosszú kommenteket írtok), én meg megyek, és játszok a gyerekeimmel.:D Ha nem vettétek volna észre, teszek már a véleményetekre, majd megbeszélem értelmes emberekkel (segítek: azok NEM ti vagytok :DDD)Keressetek másik kérdést is, támadjátok le csapatostul a kérdezőket, mint a hiénák, az nagyon megy :D De látszik a %-aitokból, hogy nem szoktatok túl sok hasznos választ adni..;)

Puszpá :D

2013. okt. 16. 09:30
 44/51 anonim ***** válasza:
93%
Ez a "puszpá" mindent elmondott számomra rólad.
2013. okt. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
94%
Épp javasolni akartam, hogy inkább a gyerekeiddel játszál, és mesélj nekik jó sokat, gondolom nem kell könyv hozzá. Na puszpá
2013. okt. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
86%
Az en kislanyom is nagyon siros volt, amilyen kicsike volt, de ugy kopte ki a cumnit hogy messze repult...
2013. okt. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
100%
Én alapvetően nem megyek el sétálgatni olyanokkal, akik ennyire más stílusban nevelik a gyereket. Ha neked annyira nem szimpatikus, ahogyan a másik anyuka bánik a gyerekkel, akkor kerüld a társaságát.
2013. okt. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
100%

Hát az én lányom fel adta volna neked a leckét kedves kérdező!!!


Az első csajszim egy végtelen nyugodt, mosolygós, soha (csak ha éhes,kakis) nem síró baba volt!!

Megérkezett a második csajszim, aki állandóan üvöltött, kézben, babakocsiban, földön, ágyon, hintában, pihenőszéken. Hasfájás, fogzás, mozgásfejlődés..stb.stb...nagyon nehezen fogadja a változásokat, ha kudarc éri rögtön sír, 1 éves koráig a nap 80-90 %-át ordítással/sírással töltötte. ÉS bizony nálunk is volt/van olyan, tessék itt a cumi, és csend van. Ennek ellenére imádom, egy végtelenül értelmes lány, szavakat már mond pl. aja, mama, gyeje, dádá. ÉS bizony volt hogy sírni kellett hagyni, mert főztem, vagy a nagynak kellett valami, vagy épp wc-n voltam. Ennek ellenére szeret!!


Ne gondold,hogy te jobban jársz hosszútávon ezzel az állandó kikapkodással a babakocsiból :( Én nehezen fogadtam el, hogy a lányom csak úgy van el a kosiban, ha rágcsikál valamit. A te szemedben biztos egy semmire kellő vagyok, de legalább elintézem a dolgom, ő eszik,és még jól el is van.


Ezzel a sírás dologgal csak egy a probléma, amíg valaki nem kap egy egész álló nap síró gyereket, addig el sem tudja képzelni, milyen vele az élet!!!!

Úgyhogy óvatosan a vagdalkozással, mielőtt még neked is jut egy kis bömbölő szépség :)

2013. okt. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező úgy érzem nagyon nincsen rendben az életed,hogy másokon próbálod levezetni a frusztráltságod.A százalékok azért ilyenek,mert van néhány agyament,mint pl te aki lepontozza azt akivel nem ért egyet vagy nem tetszik a válasza.Neked csak az lenne a jó,ha egyetértenének a hülyeségeiddel.Inkább menj babáz és készítsd fel magad arra,hogy esel még párszor pofára,mert úgy látszik az élet nem ejtett eleget pofára,nem tanultál sem alázatot,és nem vagy elég értelmes ahhoz,hogy elfogadd nem egyezhet a véleményed mindenkiével,és nem lehetsz mindig mindenkinél okosabb.Kisbabád van,nem tudsz még mindent a gyereknevelésről,és biztos vagyok benne a barátnőidről sem,illetve nem barátnők,mert egy kígyóként viselkedsz ilyen barátnőt senki sem akar magának.A te érdekedben nézzél magadba és ne legyél ilyen befásult és beképzelt,mert sem a baráti kapcsolataidra,se a pároddal való kapcsolatodnak,sőt a gyerekkel való kapcsolatodnak sem tesz jót,ha nem változtatsz kicsit a gondolkodásmódodon,hozzáállásodon,személyiségeden.
2013. okt. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
82%
mondtam én...
2013. okt. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!