Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyikünknek van igaza?

Melyikünknek van igaza?

Figyelt kérdés

A minap történt, sétáltunk 5-en kismamák, 3-an babakocsiban toltunk a gyerekeinket, 2-en még pociban vitték.:)

Az egyik barátnőm babája sírni kezdett, megitatta tápival, és mentünk tovább. Az enyém is rákezdett egy sarok múlva, én is megitattam, de nem hagyta abba, nem akart babakocsiban maradni, hát felvettem, megszeretgettem, és egy pár méter múlva visszatettem, semmi baja nem volt. Nem volt az egésszel semmi procedúra, azonnal léptem, nem szenvedtünk.

A harmadik babás barátnőnké is sírt, de az övé már visszafelé. Ő egyszerűen fogta a cumit (sima szopis cumit, nem etetőset), és a szájába nyomta, amitől persze elhallgatott. Aztán diadalmasan ránk nézett,és azt mondta: látjátok, ezért jó, ha cumizik!

Nem mondtam inkább semmit. Abszolút nem értek ezzel egyet, egy gyerek nem sír ok nélkül... Vagy éhes, vagy szomjas, vagy szeretetre van szüksége, miért gondolja magát okosabbnak az, aki inkább betömi a száját cumival, mint hogy vegye a fáradtságot, hogy rájöjjön, mi a baja... Folyton panaszkodik, hogy a gyerek egy sírógép,nehezen alszik, stb... Érdekes, az enyém nem szokott órákig sírni, egyszerűen megnézem, mi baja, és segítek, hogy elmúljon.

Lehet, hogy az a helyes, ahogy ő csinálja? Önállóbb lesz a gyerek?



2013. okt. 15. 17:07
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
78%

Én már csak nevetek rajtad. :D van olyan válasz amivel elégedett vagy?Nem hiszem mert nem egyezik a tiéddel. De nem baj most kiélhetted a dühödet. :D gondolom elég ideges tipus vagy. :-)

Am az én lányom is már pár órája békésen szunyókál csakh megnyugodj. :P

Attól h most itt lepötyögtél sok értelmetlenséget jobb lett az estéd? Nagyobb öröm sose érjen egész életed során. Kibeszélhettél vkit és ismeretleneknek szólhattál be. :-) Szuperanyu varázslatos ember lehetsz. :-) Szép estét neked.

2013. okt. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
88%

Rájöttem mi a gondod. A barátnődnek egy pillanat alatt sikerült megnyugtatnia a babáját cumival es dühít h nem kellett etetnie ringatnia mint neked. Szimpla irigységről van szó. Te magad fogalmaztad meg a kérdésedben h megnyugodott a cumitól így tuti nem volt se éhes se szomjas semi mert akkor sírt volna tovább. A cumi miért jelent nálad ekkora gondot? Ha te ellene vagy ne add de ha másnál bejön miért kell ennyire csúnyán lenézni. És igaz ami igaz örülj h ilyen nyugodt babád van. Egyszer nemh visszanyal valóban a fagyi. És akkor ha majd téged is mindenki így kritizálna mint ahogy most te teszed nem tudom h esne.

Az meg h fel se fogod az egészet h mi is a rossz ebbe amit teszel hát téged minősít nem az itteni válaszolókat. Sajnálni tudlak csak. Szörnyű ember lehetsz.

2013. okt. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
87%
Ha már cumit adsz a gyerekednek egyenlő azzal h kakis pelusban ül otthon??? Na ezt se hallottam még? :D De jó tudni. Milyen jó h van a kérdező mennyi mindent tanulok tőle....:D :D
2013. okt. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 A kérdező kommentje:

Azt gondoltam, nem lehetsz ilyen buta... A kérdéses anyára írtam, mert nem fogjátok fel, hogy a cumit nem pillanatnyi megnyugtatásra használja, hanem mindent ezzel rendez, ha nincs kedve pelusolni vagy etetni, azt is...

De én sem tudtam, hogy ez egyenesen arányos, köszi válaszoló, mostmár ezt is tudom!:DDD

2013. okt. 15. 22:51
 35/51 anonim ***** válasza:
88%
Okoskodó vagy és rettenetesen ostoba. Elindulsz barátnőzni éhes gyerekkel(rajtad kívül a csapatban volt még egy ilyen észlény, gratulálok)és még te szólsz meg másokat, akik nem etetnek az utcán? Ráadásul kiver a víz attól, hogy a gyerek etetését itatásnak írod, pedig anyaként épp itt lenne az ideje, hogy felfogd, hogy a baba nem szomjas, hanem éhes, és folyékony táplálékot ESZIK! Nem tudom, hogy a másik anya milyen anya, de neked volna még min gondolkodni ahelyett, hogy kibeszéled a barátnődet!
2013. okt. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 A kérdező kommentje:

Te is fantasztikus anya lehetsz... A baba nem szomjas? Sajnálom szegény gyerekedet, hogy nem adtál még neki egy kis teát, vagy forralt(és utána lehűtött, inkább szjba rágom ezt is...) vizet, jobb, ha utána nézel, a babák tudnak szomjasak is lenni...:O Gondolom nem olvastad el azt sem, hogy ez a "kis" séta cirka 2 óra volt... Nem hinném, hogy rossz anya vagyok, mert megetetem, elmegyünk sétálni, de viszek enni-inni, és adok neki, amit kér... Te jó ég, ennyire nem tudjátok már, mibe kössetek? Vagy mindent szájba kell rágni?

Miért nem találják meg az értelmes emberek is a témát, akik értelmezni is tudnak, nem csak vagdalkozni a saját hiányosságaik miatt...? Mi van, magatokra ismertetek? Akkor itt az ideje felemelni a popót a kanapéról, és tenni valamit azért a gyerekért, nem itt írni a butaságokat! Szánalmas....

2013. okt. 15. 22:56
 37/51 anonim ***** válasza:
100%

De kérdező kicsit ha elgondolkodsz valóban nem magyarázod el a dolgokat és úgy akarod h az ember állást foglaljon és esetleg tippet írjon neked. Mindenki hülyének van mondva mert nem érti mit akarsz. Zavarosan írtál az elején. Kérdesedet ha visszaolvasod mint idegen es úgy is fogod fel akkor tényleg csak kibeszélésről van szó. Legalább is itt a válaszolók nagy részének ez jött le. Emiatt nem mi vagyunk a hibásak hanem te. Te nem fogalmazol érthetően vagyis inkább úgy mondanám h nem adsz elég infót.

Azt meg tényleg nem tudom elhinni h egy cumi egy éhes vagy kakis gyereket úgy megnyugtat h nem kell semmit csinálni vele. Ez valld be h hülyeség és kicsit túlzás is. Ha meg ennyire irritál a módszere miért találkozol vele??? Hanyagold és nem kell vele foglalkozni erre már csak ezt tudom tanácsolni.

2013. okt. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
87%

Elhiszem,hogy ideges vagy,hiába irod azt,hogy nevetsz,de kérlek szépen vegyél vissza a stilusodból és ne általánosits.

Én majd meg szakadtam a fiammal,hogy neki jó legyen és ne sirjon,babakocsit már nem is használtam mert sirt benne,igy hordoztam,még most is azt teszem,pedig már 16,5 hónapos.Csak vizszintben volt hajlandó lenni,csak kézben,és te meg itt jössz ezzel a dumával,hogy itt mindenki egy lusta,szar anyuka.Köszi.Ja,az voltam.Leszel majd te is az.

22-es voltam.

2013. okt. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
91%
Sehol nem látom h a válaszoló írta volna h nem kell itatni a gyereket :-) ő csak arra vilagított ra h az etetés és az itatás különboző dolog. " megitatta tápival" erre gondolt. De látom az értő olvasás neked sem erősséged. Am tényleg azt írod nevetsz holott az írásod alapján tiszta ideges vagy :-) aludj inkább és emeld fel a zityód a kanapéról ahelyett h te is a sok ökörséget írkálod..... :P
2013. okt. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
91%

Kedves kerdező! Én és még sokan az eredeti kérdésedre válaszoltunk, és csak utána kezdtél el módosítgatni a sztoridon. Úgyhogy ne legyen ekkora arcod! Bennem semmi rsszindulat nem volt, és nem veszem ki minden nyekkre a babámat a kiságyból. Ettól függetlenül nem volt igazad! Persze azóta már leírtad, hogy szinte veszélyezteti nap mint nap a barátnőd a gyereke életét, és nem gondoskodik róla jól. Ennek azonban így útólag már kamuszaga van. De mindegy is, le@arom, de kikérem magamnak, hogy minősítsél engem csak azért, mert nem veled értek egyet! Kiírtad a kérdést, válaszoltam, ha nem tetszik, akkor ne vedd figyelembe, de fogs vissza magad, mert a stílusod szintén téged minősít.

Ja, és minden korú gyerek ki tudja köpni a cumit, és a legnagyobb odafigyelés és szeretet mellett is vannak sírós babák!

2013. okt. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!