Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyikünknek van igaza?

Melyikünknek van igaza?

Figyelt kérdés

A minap történt, sétáltunk 5-en kismamák, 3-an babakocsiban toltunk a gyerekeinket, 2-en még pociban vitték.:)

Az egyik barátnőm babája sírni kezdett, megitatta tápival, és mentünk tovább. Az enyém is rákezdett egy sarok múlva, én is megitattam, de nem hagyta abba, nem akart babakocsiban maradni, hát felvettem, megszeretgettem, és egy pár méter múlva visszatettem, semmi baja nem volt. Nem volt az egésszel semmi procedúra, azonnal léptem, nem szenvedtünk.

A harmadik babás barátnőnké is sírt, de az övé már visszafelé. Ő egyszerűen fogta a cumit (sima szopis cumit, nem etetőset), és a szájába nyomta, amitől persze elhallgatott. Aztán diadalmasan ránk nézett,és azt mondta: látjátok, ezért jó, ha cumizik!

Nem mondtam inkább semmit. Abszolút nem értek ezzel egyet, egy gyerek nem sír ok nélkül... Vagy éhes, vagy szomjas, vagy szeretetre van szüksége, miért gondolja magát okosabbnak az, aki inkább betömi a száját cumival, mint hogy vegye a fáradtságot, hogy rájöjjön, mi a baja... Folyton panaszkodik, hogy a gyerek egy sírógép,nehezen alszik, stb... Érdekes, az enyém nem szokott órákig sírni, egyszerűen megnézem, mi baja, és segítek, hogy elmúljon.

Lehet, hogy az a helyes, ahogy ő csinálja? Önállóbb lesz a gyerek?



2013. okt. 15. 17:07
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
85%

Melyikünknek van igaza? - ez az eredeti kérdésed, annak aki nem kapja ki minden nyekkenésre a babáját!

Nem szabad ehhez szokatni, mivel adódnak olyan helyzetek amikor nem tudod kikapkodni gyorsan, pl. tömött buszon, vásárlás közben stb..


"Érdekes, az enyém nem szokott órákig sírni, egyszerűen megnézem, mi baja, és segítek, hogy elmúljon." - ezek szerint pedig a barátnőd car anya, te meg a tökély. Gratulálok! Remélem nekem nincs ilyen klassz barátom mint te :)

2013. okt. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
93%

Ez elég rosszul esett most nekem.Az én drága fiam igen sirós volt,feltünően.Bármit csináltam,akkor is orditott.Megpróbáltam nála a cumit is,kiköpte születésétől fogva.Most meg jössz ezzel,hogy a többi baba milyen aranyos a másik meg egy üvöltőgép.Én pont ezért szenvedtem sokat,pont az ilyen emberektől,mert a fiam sirt és sokan engem itéltek meg/el az utcán,hogy mit és mit nem teszek a fiammal és sajnálattal esetleg furcsán néztek rám is és a fiamra is mintha leprásak lennénk.

Persze utána kiderült,hogy a fiam refluxos,csak akkor már 8 hónapos volt.

Minden ilyen embernek kivánok egy üvöltőgép babát és lehet okosnak lenni!

2013. okt. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Mennyi idős a babád?
2013. okt. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
88%
Ilyet kérdezni! Nem is értem, minek! Mindenki ugy neveli a gyerekét ahogy akarja!
2013. okt. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 A kérdező kommentje:

Pfff, látom én már, mi van itt... Megtalálták a témát a nagyon okos, "hagyjuk a kiságyban üvölteni a gyereket" anyukák, akik szívükön viselik, hogy bizony nem teljesítettek olyan jól, mint anya, mert magukra ismertek, egyszerűbb betömni a kis száját, és közben nézni a TV-t, mint játszani, vagy foglalkozni a gyerekkel. Amit leírtam, az csak az utolsó csepp volt, már a gyerek születése óta tesz rá, nem szeret pelenkázni, van, hogy mi szólunk neki, hogy bűzlik a gyerek... Gondoltam világos lesz, hogy nem egyetlen esetre írom, de ahogy látom, ezt a témát ilyen sötét emberek találják meg...:D

Köszönöm a 17-esnek, hogy értelmezte a kérdést, és normális választ írt.

Valaki másnak meg leírnám, hogy olvassa figyelmesen, 5-en voltunk, nem ketten.

Szóval üljetek tovább a gép előtt, a gyereketek biztos most is üvölt, de hagy sírjon, tanuljon meg magától megnyugodni nem? Szuperanyuk :DDDD

2013. okt. 15. 21:50
 26/51 anonim ***** válasza:
94%

1. Soha nem cumizott a fiam, ma már 16 hónapos, gondolom nem is fog, így a vagdalkozásod nálam biztos nem talált.

2. 8 óra óta alszik, tehát nem üvölt a kiságyban, 8 hetes kora óta átalussza az éjszakát, de előtte sem volt sírós.

3. Az általad említett válaszoló tisztában volt vele, hányan mentetek el, csak arra mutatott rá, hogy ketten nagyon okosan éhes gyerekkel indultatok el. Gratulálok.

4. Igazi hisztis, buta nő vagy, akinek nem jött be a másik kibeszélése, ezért nem tud uralkodni az indulatain.

2013. okt. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
86%
Latom Jovo l senki nem adott neked igazat ezt nem tudod elviselni es dobalozol itt a nagy szavakkal h midnenki sz...r anya mert nem egyezik a hulyeseg a mi velemenyunkkel. Latod te pont aza tipus vagy ha vki ne, ugy csinal'vmit amit te maris felelotlen, nem torodom :-). A te dolgod. Ossze-vissza irsz mindent persze utolag mindig odatolsz vmi olyat amitol biztos h szarnak tunik h nana neked legyen igazad. De szntem ezek mar csak kitalaciok a reszedrol mert akkor az elejen kozolted volna. Es ami a legdurvabb draga h ugy irod ezeket a dolgokat mintha nekunk ezt kotelezo lenne tudnunk h banik a gyerekevel. Lehet valoban felelotlen de jon itt a kerdes milyen bno vagy ha igy ocsmarolod mjost itt. Ha ezt latna amiket rola irsz szerintem jogosan kapnal egy jo fejmosast es mint bno megbuktal. Tokeletes any meg ninvs ebbe belenyugodhatsz. Egyetlen egy kerdesre nem valszoltal amit kerdeztek toled. Csak sertegetsz mindenkit ugy h nem is ismered es allitasz olyan dolgokat amik kozel se ninvsenek ugy. Igy azt is el tudom kepzelni h arrol akit a bnodnek nevezel is csak kitalalod. Kicsiket ezeken agondolkozz el bar ugyse teszed inkabb sertegetsz tovabb mindenkit nevtelenul es kopdosod a bnodet. Hmmm buszke lehetsz magadra. Gyermekedet is erre fogod tanitani?
2013. okt. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
81%

Mi a jó fenének kell kiírni ilyen kérdést. De most komolyan. Ezen megy a vita? Ki a jó anyuka? Hány évesek vagytok Ti? Jesszusom!


Mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja, sőt, lehet, hogy pár év múlva derül ki, hogy nem jól csinálta és akkor változik a véleménye. Kinek volt igaza? Senkinek nincs igaza. Senkinek semmi joga ítélkezni.


Ne csodálkozz, ha leszólnak, miután feltetted a kérdésedet. Ha nem szeretnéd, hogy beszóljanak, vagy bántsanak, ne írj ide. Amíg 4 fal között marad a véleményed, addig senki nem bánthat.


Szuperanyu? Ha valaki még egyszer leírja ezt a szót, megkeresem és a homlokára tetoválom! :D

2013. okt. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
92%
Beteg ember, te! 3 oldalból mindenki hülye, csak te vagy villamos, mi? Megyek tetoválni!
2013. okt. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen felesleges egymást butázni ezen a kérdésen.

EGy dolgot fogajd el kérdező Te is- mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy akarja és ahogy tudja.

MIvel a "barátnőd" egy sírós kisbabát "kapott" és biztos sok helyen megjegyzik neki ez vagy előtte vagy mögötte, így gondolom valamilyen módon próbálja szegény gyerekét elhallgattatni, hogy ne mindig ezzek kelljen szembesülnie, nem?

Neked egyenlőre 1gyermeked van?

Lehet ám a második neked is ilyen ordítógép lesz, vagy éppen nem fog megnyugodni attól, hogy egy pillanatra kikapod a babakocsiból, vagy adsz neki egy kis kaját, vagy bármi más.

Minden gyerek más, minden baba más, és midnen anyuka más... ki így- ki úgy neveli a picijét.

Azért valld be, hogy ebben a kérdésben eléggé úgy állítottad be magadat, mint aki mindent szuperül csinál a picijével, és az állítólagos barátnőd meg milyen egy bénaság... Lehet nem ez volt a szándékod, de így jön át nekünk.

Örülj neki, hogy a te kicsid ilyen könnyű eset! A barátnődnek meg inkább próbálj meg segíteni ahelyett, hogy ilyeneket irkálsz róla.

2013. okt. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!