Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyikünknek van igaza?

Melyikünknek van igaza?

Figyelt kérdés

A minap történt, sétáltunk 5-en kismamák, 3-an babakocsiban toltunk a gyerekeinket, 2-en még pociban vitték.:)

Az egyik barátnőm babája sírni kezdett, megitatta tápival, és mentünk tovább. Az enyém is rákezdett egy sarok múlva, én is megitattam, de nem hagyta abba, nem akart babakocsiban maradni, hát felvettem, megszeretgettem, és egy pár méter múlva visszatettem, semmi baja nem volt. Nem volt az egésszel semmi procedúra, azonnal léptem, nem szenvedtünk.

A harmadik babás barátnőnké is sírt, de az övé már visszafelé. Ő egyszerűen fogta a cumit (sima szopis cumit, nem etetőset), és a szájába nyomta, amitől persze elhallgatott. Aztán diadalmasan ránk nézett,és azt mondta: látjátok, ezért jó, ha cumizik!

Nem mondtam inkább semmit. Abszolút nem értek ezzel egyet, egy gyerek nem sír ok nélkül... Vagy éhes, vagy szomjas, vagy szeretetre van szüksége, miért gondolja magát okosabbnak az, aki inkább betömi a száját cumival, mint hogy vegye a fáradtságot, hogy rájöjjön, mi a baja... Folyton panaszkodik, hogy a gyerek egy sírógép,nehezen alszik, stb... Érdekes, az enyém nem szokott órákig sírni, egyszerűen megnézem, mi baja, és segítek, hogy elmúljon.

Lehet, hogy az a helyes, ahogy ő csinálja? Önállóbb lesz a gyerek?



2013. okt. 15. 17:07
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
62%
Na ezért nem sétáltam más kismamákkal. Komolyan ez a ki jobb anyuka ultragáz.
2013. okt. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 A kérdező kommentje:

Hmm, úgy látom, szájbarágósabban kell leírnom... mennyi a sok rosszindulatú :DDD


A gyerek NEM nyugodott meg. Ugyanúgy nyűglődött, csak betömte a cumival a száját, annyira kicsi még, hogy kiköpni se bírta, csak szenvedett vele, de nem tudott olyan hangos lenni, mint üres szájjal... Az anya nem vette a fáradtságot, hogy elgondolkozzon, miért sír, csak fogta, betömte a száját és pont. Ha éhes volt, vagy tele volt a pelus, nem derült volna ki, mert a lényeg az volt, hogy elhallgasson, és azóta sem ez az első ilyen eset. Érdekes, az én lányom nem sír sokat, sőt, egy nyugodt, nevetős baba. Az övé mindig sír, komolyan, ha átjönnek a csajok, minden baba aranyos, ő meg csak üvölt egész nap... Jön a cumitömködés, mindenféle különösebb törődés nélkül, ha kiköpi, újra vissza...


Így már érthetőbb...?


Mindenki magából indul ki, ha Ti kiírnátok ilyen kérdést csak azért, hogy kibeszélhessetek valakit lelketek rajta, de én szivesen megtudnám, hogy ha magára hagyom a babámat a bajával, megtanul-e önállóbbnak lenni, vagy tesz-e ezzel bármi jót... Akinek nem tetszik a téma, lehet elhúzni, és máshol okoskodni.

2013. okt. 15. 19:02
 13/51 anonim ***** válasza:
85%
Mekkora arcod van,persze most leírod mennyire rossza annak a gyereknek,mert az anyja nem kapkodja ki minden nyekkre,szegény gyerek,normális anyja van.....Nem mi vagyunk rosszindulatúak hanem te,inkább menj és foglalkozz a babáddal,biztosan adott már hangot gyorsan kapd ki vagy tömd be a száját a melleddel,vagy nem tudom végülis te vagy a nagy felelősségteljes szuperanyu aki mindent jobban tud.fogsz te még itt sírni mikor dackorszakos lesz a gyereked.. hajjaj
2013. okt. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
84%
ja és még mindig nem fogtad fel vannak babák akik sírnak és sírnak bármit tesznek velük,vannak babák akik csöndbe vannak és max akkor sírnak ha éhesek,örülj inkább,hogy a te gyereked egy nyugodtabb baba egyelőre..amúgy nagyon gáz van egy kicsi babád de azt hiszed te már mindent tudsz a babákról,és a gyereknevelésről..nevetséges vagy
2013. okt. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
94%

Na majd gondolj vissza a kérdésre amikor a te babád átvált sírós babává. Azt hiszed a "nevelésedtől, törődésedtől" nyugodt a a babád. Hát tévedsz! Nagyot tévedsz. Majd ha felnő 2-3 gyereked és visszagondolsz erre a pillanatnyi bajodra másokkal, jókat fogsz nevetni.

Anyuka elindult otthonról, teszem azt megetette, pelenkát cserélt, pontosan tudja, hogy az a baba egyik miatt sem sír. Ismeri anyuka a baba sírását. Ő egy sírós baba, enyém is olyan volt, meg még sok másé is. Neked szerencséd van ezzel a dologra..egyelőre. Lehet még átvált. Semmi tapasztalatod, csak okoskodsz. Én nem tenném, sose tudod mikor nyal vissza a fagyi. Akkor aztán babusgathatod, tömheted kajával, cserélheted a száraz pelust, az a gyerek sírni fog. Mert van ilyen. Vigyázz a nagy szavakkal. Előtted van még hosszú babás idő.

Egyébként meg egy újjszülött is ki tudj köpni olyan messzire a cumit, hogy csak nézel. Ha nem kell a cumi akkor kiköpi. És ordít tovább.

2013. okt. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
95%

Te szuper anyu, legalább találd ki mit hazudsz.


"Ő egyszerűen fogta a cumit (sima szopis cumit, nem etetőset), és a szájába nyomta, amitől persze elhallgatott"

2013. okt. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
91%

Nem értem a felháborodásodat. Csöpögteted az információt és a válaszadók a rosszindulatúak és a gonoszak. Persze nem az h te rendesen leírd h mi is van. Mi most akik nem tudunk semmit tegyünk igazságot és adjunk neked mindenben igazat mert ha nem rosszindulatúaknak vagyunk titulálva. Gratulálok.

Ha már adtál még egy morzsa infót akkor adok hozzá egy kis választ is.

Ha valóban csak cumival tömködi mint írtad és nem ellenőriz pelust, nem etet, nem ringat (amit kizártnak tartok mert akkor már bepállott volna a feneke, éhen halt volna az a gyerek) de tegyük fel nem törődöm akkor jogos a gondolatmeneted h a cumi nem elég. De valóban vannak babák akikkel tényleg nem tudsz mit csinálni mert ilyen fajta. Ha meg annyira kicsi h még a cumit se tudja kiköpni (mondjuk ilyet se láttam még mert a pár hetes lányomnak is sikerült pedig 1 hónappal hamarabb született és igen kicsike volt) de elhiszem ezt is neked h nem tudta. Akkor h várod el tőle h vigyorogjon egész nap mint írtad azt is h a tied mosolygós baba. Ilyen kicsi babák még nem szoktak mosolyogni tudatosan.

Tippet tudok adni neked ha legközelebb ugyanilyen szitu jön akkor finoman kérdezz rá h nem-e lehet h van vmi a pelusban azért nem nyugszik meg vagy finoman arra is rákérdezhetsz h mikor evett utoljára. Ha régi időpontot mond akkor mondhatod azt is valószínű az a probléma ezen még senki soha nem sértődött meg. Legalábbis nekem eszembe se jutna. Van h elfelejtkezem az időről és amikor sír és rákérdez a férjem h nem-e lehet h ez vagy az van és akkor kapok a fejemhez h dehogynem de hülye vagyok h nem jutott eszembe. És nem sértődök halálosan végig h de hülye biztos csak okoskodni akart! És ez igaz sógornőmre, bnőre egyaránt.

Nem felháborodni kell mert elég zavarosan fogalmaztál és abból amit leírtál nem sok infóval szolgál. Vagy írd le rendesen amit akarsz vagy akkor ne sértődj meg.

A cumival gond nincs ha használja. A saját gyermeked meg hiába hasonlítod máséhoz százezer különbségek vannak. Mind étkezések, mind altatás és szórakoztatás szempontjából.

Ja és félreértés ne essék nem támadásnak szántam a mondandómat!

2013. okt. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
91%
16-os tényleg igazad van ez fel se tűnt hirtelen. :D Akkor most mi is van? megnyugodott a cumitól vagy sem??? Mert ha igen akkor nem tudom mit problémázol még? Ha meg mégsem akkor miért írtad elsőre h igen???? Már szerintem tényleg te sem tudod hol tartasz! :D
2013. okt. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ebben a sztoriban két dolog nagyon "gáz". Az egyik, hogy te barátnőnek nevezed magad, a másik meg hogy ketten elindultatok sétálgatni éhes gyerekkel, hiszen már az odaúton meg kellett őket etetni.
2013. okt. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
93%
Ha csak fele annyit foglalkoznál magaddal,mint másokkal,már kitűnő lennél önismeretből. Komolyan,pici babával nincs jobb dolgod,mint másokat méregetni,kibeszélni? Az én fiam speciel 2 hónapig utálta a babakocsit,üvöltött,ha felébredt benne. Tudtam,hogy nem éhes,nem kakis/pisis a pelusa,ezért próbáltam cumival nyugtatni,kevés sikerrel. Így volt,hogy hazáig sírt,én pedig csak toltam,mert így volt gyorsabb. Láss csodát,elmúlt 1 éves és egy boldog,nevetős,puszit adó kis szeretetgombóc. Pedig milyen sírós baba volt... Ő ilyennek született,az első hónapok nem voltak túl nyugodtak,sokat sírt,aztán kinőtte. Tudod: ne ítélj,hogy ne ítéltess!
2013. okt. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!