Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kezdjek azzal, ha a...

Mit kezdjek azzal, ha a babasírás miatt felforr az agyvizem?

Figyelt kérdés
Világéletemben nem bírtam elviselni a babasírást. Az oákolással semmi bajom, de amikor begerjednek, és éles, rekedtes, remegős hangon ordítanak, mint akit nyúznak (mondjuk fürdetéskor), akkor ahelyett, hogy elöntenének az "anyai érzések", az agyamat önti el a vér, és teljesen felmegy a pumpám, szét tudnék ütni valamit (nem a babát). Le akarom küzdeni ezt az érzést, mert a begerjedős bőgést egy ideig úgyse tudom kiküszöbölni.
2013. nov. 21. 08:24
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Ez a zenehallgatós jó ötlet, köszi! A füldugó ugyanis nem elég. Igen, bedugom a fülem fürdetés közben, ez van sajna, máskülönben belefojtanám magam abba az ujjnyi vízbe. Teszek fel fejhallgatót ma este, és meglátom, mi lesz. Max. ritmusra fürdetek.
2013. nov. 21. 08:47
 12/32 anonim ***** válasza:

Hallgasd ezt én énekelni szoktam közben!


http://www.youtube.com/watch?v=kOcBXEcl6Uw


:D

2013. nov. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős az érzés, nálam is ez van mikor pl. indulnánk sétálni, csak 5 perc kéne, amíg én is elkészülök, de azt végigordítja, ilyenkor nekem is szétrobban a fejem. Azt olvastam, hogy ez szándékosan van így, mert ha nyugodtan tűrnénk az ordítást, akkor semmi nem ösztönözne arra, hogy segítsünk a babán, amikor tényleg baj van.

Nem tudom mennyi idős a babád, de nálunk a fürdetést azóta imádja a baba, hogy fürdetőszéket is rakunk a kiskádba (3 hetes kora óta), amíg kézbe tartottam addig nálunk is volt sírás, mert úgy félt.

2013. nov. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Köszi! Egy hónapos. Igyekeztem a lehető legrövidebbre redukálni a fürdésidőt, hogy ne vörösödjön bele szegény annyira az üvöltésbe. Lehet, fontolóra veszem ezt a kütyüt. Ja, a másik, hogy fürdés után ugyebár először hasra fektetve törlöm, bekenegetem, masszírozom, totál ellazul, aztán jön a hanyatt fordítás. Na basszus... Kábé mint a hajókürt, olyan hangerőt produkál azonnal és bíborszínű fejjel. Nem beszélve arról, hogy az egész gyerek feje egyetlen hatalmas száj.
2013. nov. 21. 09:35
 15/32 anonim ***** válasza:
83%

Nincs ezzel semmi baj, vannak napok, amikor én is nehezebben viselem a sírást- hisztit, akkor én is érzem úgy, ahogy te.

Szerintem nálad még a hormonok is dolgoznak ezerrel...én legalábbis 1 hó-s babánál teljesen meg voltam zakkanva is anno :)

Ez van....kinövik majd.


Ezektől az "Úristenezős " meg "remélem nincs gyereked" válaszolóktól én is rosszul vagyok, ne foglalkozz velük, nem segítő jellegű a hozzászólásuk. Ilyenkor támogatás kellene, szégyelljék magukat!

2013. nov. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
55%

Biztos rossz èrzès pròbàld ki a füldugòs zenès mòdszert, illetve szerintem utàna kellene jàrnod mi miatt van ez....

ên is utàlom ha sìr a babàm mert rossz neki, de nem idegesìt....

2013. nov. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

B6 vitamin. Jó hatással van az idegrendszerre is.

Próbáld úgy fürdetni a babát, hogy ne ordítson. Ha hason szeret, akkor hason. Nem kell hanyatt fordítani. Vagy talán fázik, melegebb helyiségben kellene fürdetni. Nálunk az vált be az ordítás ellen.

2013. nov. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Homeopátia, pulsatilla ;)
2013. nov. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Van olyan, hogy valaki érzékeny a babasírásra.. hallottam már olyat, ahol az apuka nem bírta. De nem "hisztiből".. nagyon akartak a feleségével kisbabát, aztán amikor megszületett, egyfolytában sír, apuka meg a falat kaparta. Ő orvoshoz is ment, hogy miért van ez. Van egy bizonyos frekvenciája a hangnak, ami annyira irritálja az idegrendszerét, hogy fejfájást kap. Nem tudom, Nálad is ez van-e.. mindenesetre most ez így talán fura, de próbálkozz a jógával, hallgass "csilláút" zenéket :) használni fog, ha hiszel benne, hogy használni fog :)
2013. nov. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Igen, talán a frekvenciája zavar, nem bírom a túl magas és erőteljes hangokat. Nem is tudom, miért nem tud inkább döngeni, mint egy kapu a viharban, vagy ilyesmi. Kipróbálom a zenés-füldugós módszert, az biztos. Na azért a falhoz kenés nem jut eszembe, de én is érzem, hogy amikor már percek óta recseg az agyamban a hang, erősebben fogom a babát, mint előtte. Persze elhajítani nem fogom, de sokszor érzem, hogy közeledek a tűrőképességem határához, és robbanni fogok. Szerintem akkor ordítanék egy nagyot, vagy ilyesmi, aztán kirohannék a hidegbe. Nem fogom bántani a babát, ne aggódjon senki, eszem ágában sincs. Annál épelméjűbbnek tartom magam. Csak van egy defektem, és irritálnak az erős, éles zajok.
2013. nov. 21. 12:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!