Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kezdjek azzal, ha a...

Mit kezdjek azzal, ha a babasírás miatt felforr az agyvizem?

Figyelt kérdés
Világéletemben nem bírtam elviselni a babasírást. Az oákolással semmi bajom, de amikor begerjednek, és éles, rekedtes, remegős hangon ordítanak, mint akit nyúznak (mondjuk fürdetéskor), akkor ahelyett, hogy elöntenének az "anyai érzések", az agyamat önti el a vér, és teljesen felmegy a pumpám, szét tudnék ütni valamit (nem a babát). Le akarom küzdeni ezt az érzést, mert a begerjedős bőgést egy ideig úgyse tudom kiküszöbölni.
2013. nov. 21. 08:24
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
22%

Kedves 15-ös, annyi a különbség, hogy a kérdező kultúráltan fogalmazta meg a dolgokat, de amiket te írsz, az totál kritikán aluli.

Bocs, de nálam totál kiütötte a biztosítékot.

Nagyon remélem, hogy amikor rád mosolyog majd az a pici baba, akkor rohadtul fogod szégyellni, amiket leírtál.

Nekem is néha bedurran az agyam, de ilyet nemhogy leírni, még végiggondolni is borzasztó :(.

2013. nov. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
73%
Én mondjuk inkább már később, a hisztinél voltam idegbeteg igazán a sírástól. Sokszor beraktam a kiságyba bőgni, én meg elszívtam az erkélyen egy cigit és lenyugodtam.
2013. nov. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
54%

21-es te egy nagy álszent vagy és köszi, hogy töröltetted a válaszom amiben leírtam, hogy GONDOLATBAN a falhoz csapnám a gyereket, hogy az agyveleje szétfolyjon.

Persze, hogy normális ember soha nem tesz ilyet meg a valóságban, de ezzel lehet leginkább érzékeltetni, hogy mennyire kiborít az idegesítő, visítozós gyereksírás.


Emellett igen, szeretem a gyerekem és nagyon jó szülő vagyok.

2013. nov. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
57%

Fogalmam nincs, hogy szerinted miért vagyok álszent, de kb. magasról le is szarom.

Egyébként nem töröltettem a válaszodat, sőt, mégcsak nem is pontoztam.

2013. nov. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

én volt, hogy földhöz vágtam valamit. Pl a lavórt a mosott ruhákkal. Rettenetesen szégyelltem magam utána, hogy nem tudok uralkodni magamon, de hiába próbáltam elfojtani, csak rosszabb lett. Úgyhogy én megértem, a gyereksíras, illetve az a bizonyos frekvenciájú gyereksírás engem is ki tudna üldözni a világból. A dackorszak már sétagalopp, ott nagyjából értem a miérteket, nagyjából el is tudja mondani. De a csecsemősírás egészen más, csomószor soha nem derül ki, miért bőg, lehet, hogy csakv iszket a háta, te meg a büdös életben ki nem találod....


Szerintem a zenehallgatás jó ötlet, lehet, hogy egy-egy alkalommal a babát is leköti.

2013. nov. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Azért furcsa, hogy az senkinek nem jutott eszébe, hogy az anyukák lelkének ápolgatása helyett inkább a sírás OKÁT kellene megszüntetni? Szerintem minden épelméjű anyuka frászt kap a babasírástól, és ez nem véletlen, ez ösztönzi az anyát, hogy gyorsan cselekedjen és segítsen a babán.

Ha így ordít fürdés közben, akkor valami baja van. Hogy fürdeted? Közben tartod a karoddal, vagy befekteted a kádba? Az én babám is utálta a fürdést, a fürdetőháló oldotta meg a problémát. Amikor elkezdtük használni, rögtön megszűnt a fürdési ordítás. Nagyon kényelmesen el tud benne feküdni, pont annyira éri a víz, amennyire kell, sokszor el is szundított benne. Így néz ki, azt hiszem a Brendonban lehet venni, nem egy nagy összeg, és tényleg nagyon praktikus: [link]

2013. nov. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
54%

Nekem fura, hogy valaki álszentnek tartja azt, akinek soha nem jutott még eszébe a falhoz csapni a síró csecsemőjét, hogy szétfollyon az agyveleje (még gondolati szinten sem), tehát fel sem merül benne, hogy ilyen valóban létezik.

Beteg elmék vannak itt.

Egyébként a kérdezővel semmi gond nincs, az ő érzései teljesen természetesek, bár a legtöbb anyában ez inkább a segíteni akarást váltja ki, de nem vagyunk egyformák.

De ez a másik, nem normális.

És még jó anyának is tartja magát. No comment...

2013. nov. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
57%
Igen, ez nekem is nagyon furcsa. Az én babám aztán nem egy könnyű természet, de soha nem gondoltam ilyesmire. Olyan már volt, hogy földhöz akartam csapni valamit tehetetlenségemben, vagy akár elsírtam magam, esetleg a páromon vezettem le a dühömet (ez sem helyes, tudom), de gondolatban sem fogalmaztam meg soha olyasmit, hogy a babámat bántanám, pláne nem ilyen brutális formában...
2013. nov. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
72%
Semmi furcsa nincs ebben, a legtöbb nő minimum egyszer elkeseredettségében, fáradtságában gondol olyan dolgokra, hogy legszívesebben a gyerek fejébe nyomna egy párnát, hogy legalább csend legyen. Ez bármilyen formában előjöhet, semmi jelentősége nincs. Itt is olvashattunk már sok ilyen őszinte választ, persze sokan tagadják.
2013. nov. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Köszi a sok választ, de azért ne veszekedjetek! Jelentem, a füldugó + fejhallgató kombó teljesen bevált. Pluszban törölközőt tettem a kiskád aljára, hogy ne csússzon, és szimplán beletettem a már üvöltő babát. Azonnal elhallgatott, és nézelődött a meleg vízben, én meg közben nyomtam a dance-t ezerrel. Nem mondom, hogy egy hangja se volt, de nem ordított, mint a sakál. Szerintem fülelt is, mert jó hangosan szólt a zene, biztos hallotta. Ezek szerint azt is jobban szereti, ha nem tartom, hanem csak berakom a kádba. Remélem, ma is beválik a trükk.
2013. nov. 22. 10:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!