Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti megengeditek/megengednétek...

Ti megengeditek/megengednétek a gyermeketeknek, hogy a boltban fizetés előtt "falatozzon"?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen látom, hogy az anyuka simán odaadja kasszához érés előtt a babájának/gyermekének a péksütit, a csokit vagy bármit.

Mikor pedig odaérnek a kasszához, mutatják a fél kiflit.


Most ez a helyes? Én vagyok maradi?


Én úgy vélem, ha én, felnőttként ki tudom várni, hogy kifizessem, akkor a gyermekemet is következetesen kell nevelnem, mert utána meg majd nehéz lesz leszoktatni...


2014. febr. 7. 07:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/83 A kérdező kommentje:
Én ugyan nem pontoztam le senkit! MIÉRT KELL NEKEM UGARNI? MÁS NEM LEHETETT??????
2014. febr. 7. 07:38
 12/83 Lienah ***** válasza:
47%

Kedves kérdező!


Ilyen és ehez hasonló kérdések már nekem is nemegyszer megfordultak a fejemben.

Még engem is úgy neveltek, hogy ha kifizettük, akkor lehet enni-inni. Szerintem a sajátom is ilyen nevelést kap. Hozzáteszem, nyílván nem szólok semmit azért ha valaki "eteti-itatja" a kosárból a gyerekét, csak furcsálom, hogy egyre inkább ez a trend.

Amit viszont nem értek, hogy feltettél egy ártatlan kérdést és egyből le vagy szólva, hogy mi közöd hozzá, meg hogy mit fáj az neked, meg épphogy ki nem kérik maguknak (mintha azt mondtad volna, hogy bárki is lop...).

Hová jut a világ.


Jah igen, és ha már itt tartunk azokat az anyukákat sem értem, akik simán bárhol előkapják a mellüket, mittomén az okmányirodában, mondván, hogy ennyi várakozás után megéhezik a gyerek... (Hát könyörgöm, ha tudom, hogy nem a sarki közértbe megyek 5 percre, miből tartana lefejt tejet cumisüvegbe vinni annak a szegény éhező babának, jah és indulás elött megetetni?!?!?!).

2014. febr. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/83 anonim ***** válasza:
65%

0-ra kell lepontozni, aki megengedi? :D

Nem csinálunk ebből rendszert egyáltalán, de ha éppen nagyon éhes/szomjas és nem vittünk magunkkal, akkor megengedem neki. Mi is kifizetjük minden esetben.

De tényleg csak ha muszáj, tehát például a csokival megvárjuk a vásárlás végét.

Engem csak az zavar, aki a bevásárlóközpontba jár kajálni, inni, gumicukrot enni és persze esze ágában sincs kifizetni.

2014. febr. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/83 Lienah ***** válasza:
57%

Jelzem, hogy nem csak a kérdező tud pontozni. Jah és azt is hogy nincs 0-ás pontozás, 3 fajta van, a hasznos, a féligmeddig és a nemhasznos.....

Ha 1 ember szavaz és nemhasznossal, valóban 0 az átlag.

Jah és jelzem, én alapból lepontozom azokat akik ilyen egyből torokra ugrósak....:)

2014. febr. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/83 anonim ***** válasza:
92%
Jaj miért kell ezzel a pontozással törödni??? Én nem engedem meg mégis le lettem pontozva de sz.rom is le. egyáltalán nem érdekel ki mit pontoz el vagy fel. Jó lenne eltörölni ezt a pontozást.....
2014. febr. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/83 anonim ***** válasza:
100%

Lienah:

Egyrészt én személy szerint nem mondtam és nem is gondoltam, hogy a kérdező pontozott le, a rendszerrel is tisztában vagyok.

Másrészt a hozzászólások nagyobbik része nem volt "toroknak ugrós", válaszoltunk a kérdésre.

Ugyanakkor az utolsónak van igaza, ha valakit ez tesz boldoggá, kedves egészségére! :)

2014. febr. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/83 Lienah ***** válasza:
58%

Kedves 15-ös, illetve 16-os válaszoló:)

Abszolút egyetértek veletek (már ami a pontozás részét illeti), igazából felesleges, de ha már van.....

Ami meg a többi illeti (hogy ti csak válaszoltatok). Én nem mondtam, hogy ki és miért és hogyan.... Meg akinek nem inge...

2014. febr. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/83 A kérdező kommentje:

Amúgy szerintem is hülyeség ez a pontozós dolog.

Nem konkrét kérdést tettem fel, csupán véleményekre voltam kíváncsi... És hát ez alapján pontozni h.lyeség.

2014. febr. 7. 07:53
 19/83 anonim ***** válasza:
82%
nem két gyermekem van soha nem engedtem meg és nem is fogomhiszen én se állok ott le enni kifizetjük és utánnas lehet enni
2014. febr. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/83 anonim ***** válasza:
87%

Én nem adok addig a gyerekemnek, amíg nem fizetjük ki. Még egy nagy bevásárlás sem több másfél óránál, adok neki előtte, vagy utána enni. Innivalót beviszünk az itató poharában és azt issza, ha szomjas.


Ha ilyet látok, nem rohanok ki a világból, mindenki azt csinál amit akar, bár én nem tartom helyesnek. Sosem tenném szóvá. Szerintem akkor sem helyes, ha utána szólnak a kasszánál, hogy megettünk egy kiflit, vagy viszik a csomagolást. Nem hiszem, hogy ennyit nem bír ki egy gyerek.


Na ha pedig felnőttről van szó, az más. Az több mint bunkóság. Ha egy felnőtt nem bírja ki, ne menjen nagy bevásárolni. Ott valami probléma van...

2014. febr. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!