Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti megengeditek/megengednétek...

Ti megengeditek/megengednétek a gyermeketeknek, hogy a boltban fizetés előtt "falatozzon"?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen látom, hogy az anyuka simán odaadja kasszához érés előtt a babájának/gyermekének a péksütit, a csokit vagy bármit.

Mikor pedig odaérnek a kasszához, mutatják a fél kiflit.


Most ez a helyes? Én vagyok maradi?


Én úgy vélem, ha én, felnőttként ki tudom várni, hogy kifizessem, akkor a gyermekemet is következetesen kell nevelnem, mert utána meg majd nehéz lesz leszoktatni...


2014. febr. 7. 07:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 Lienah ***** válasza:
34%

Kedves 38-as!


Amire az elején válaszoltál, mármint a szoptatós dolog, azt a dolgot én vetettem fel. A kérdéshez sehogy sem jön, ez egy saját megállapítás volt, de ahogy elnézem nem olvastad teljesen végig.

Amúgy nemértem ezt a "magyarázd el egy bébinek" meg "én nem tudtam fejni" és hasonló dolgokat. Mielőtt túrázni megy az ember, szerintem simán lehet enni adni a gyereknek. Azt meg nehogy elhiggyük már, hogy ha van tejed (mert tudsz szoptatni), akkor fejni nem...

Ha elindultok valahova wc-zni sem "viszed/küldöd" el a gyereket???? Mert minek, majd "szarik" ahol akar?:D Nah várom a további lehurrogásom:D

2014. febr. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/83 anonim ***** válasza:
91%
Amúgy én mindig vittem ennivalót ami nerm zacsiban volt,hanem saját edényünkbe. És elmondtam neki,hogy ezt otthonról hoztuk és itt még nem lehet megenni egyből amit szeretnél és ki kell fizetni. Nálunk így teljesen működik a dolog és bevonom a vásárlásba. Utoljára oda megyünk ahol választani szokott és utána megyünk fizetni.
2014. febr. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/83 anonim ***** válasza:
56%

29-essel egyetertek:)

En szoktam adni, ha ugy adodik, inni is, kiflit is. Es pont nem erdekel, ki es mit gondol errol. Az uzletben ezt megengedik, a kedves vasarlok velemenye meg abszolut nem erdekel. Meg, hogy sajat edenykevel menjek nagybevasarolni, esetleg piknik kosarat ne vigyek egybol magammal? Nem lopni jarunk az uzletbe, sot. Komolyan, soha nem gondoltam volna, amikor kiflit adok a gyerekemnek egy boltban, hogy valahol mellettem van 1-2 anyuka verben forgo szemekkel es melysegesen lenez a tettemert, nem is erdekel, nem is figyelek oda. Anyukak, legyunk mar kicsit engedekenyebbek a masikkal:) Ti igy gondolkodtok, mas ugy, nem a ti kifliteket adtam oda a gyereknek es nem loptam semmit. Egy nagybevasarlokozpont vezetoit annyira nen erdekli, hogy hany kiflit ad oda bevasarlas kozben egy ember, amig szaz ezreket hagy ott havonta, plane, hogy ki is fizeti. En nem is gondoltam, hogy ez szurja valakinek a szemet, itt olvastam errol eloszor. Tipikusan belekotunk a masikba cimu tortenet...

Ez nem jo neveltseg kerdese, de nem is erdekel mas velemenye.

2014. febr. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/83 anonim ***** válasza:
100%
42-dik válaszoló vagyok nem értem miért lettem lepontozva. Engem nem érdekel,hogy ki mit csinál a boltban. Sose forgott vérbe a szemem ez miatt. Igen edénybe amúgy is szoktam rágcsát vinni és igen bevásárlás során is. Helyet nem sokat foglal amúgy még úgy sem,hogy nincs autón. Azt mindig úgy teszem,hogy kézközelbe legyen és igen a gyereknek viszek vizet is
2014. febr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/83 anonim ***** válasza:
52%
Általában viszek neki,enni-inni,de volt,h elfelejtettük...Kapott a boltból vmit,amit kifizettünk utánna,ennyire egyszerű.
2014. febr. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/83 Lienah ***** válasza:
65%

42-es, ne foglalkozz az ilyenekkel, kifogások meg "visszaszólások", lásd piknikkosár mindig vannak, lesznek.

Az a furcsa, hogy itt mindenki aki ad a gyerekének "enni-inni" a közértben, még ki nem fizetett dolgot, az el van tévejedve... Itt senki nem néz vérbenforgó szemekkel meg senki nem állítja hogy lopnak stb. Egyszerűen arról van szó hogy páran (tehát nem csak én) nem értjük, hogy miért nem tudják (akarják) megoldani másképp a dolgot, főleg hogy elöttem nem egy ember megírta, hogy visz rágcsát, éhesen nem viszi el a gyerekét, kibírja, ha hisztizik a gyerek (amúgy szerintem ezek mind, szoktatás-nevelés kérdések, és nem arról szól, hogy ki hogy "nem éhezteti" a gyerekét)...

Nah mindegy, érdekes "vita-szerű" helyzet alakul(t) ki.

2014. febr. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/83 anonim ***** válasza:
25%
ha már erről van szó, nekem például az a furcsa, ha saját dolgot kezd el enni a boltban a gyerek. Én inkább kifizetem, mint azt magyarázzam, hogy á nem, nem bolti, azt mi hoztuk magunkkal. Mégsem háborgok ezen. Miért nem mindegy, ki hogy csinálja?
2014. febr. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/83 anonim ***** válasza:
55%

na igen,nekem is inkább az a furcsa, ha valaki "kis zsák elemózsiával" megy vásárolni,amit aztán magyarázhat,hogy nem ott vette.

Míg kisebb volt fiunk addig kaphatott egy kiflicsücsköt,ha nagyon kért.Most 3 éves és már megérti,hogy előbb kifizetjük,utána ehet.Szerintem ez nem tragédia.Velem is előfordult terhesen,hogy hiába ettem-ittam előtte,olyan rosszul lettem,hogy meg kellett egyek egy pogit.A végén azt is kifizettük,nem volt gond.


Amúgy én sem értem hogy jön ide a nyilvános szoptatás...én soha sem pártoltam,de 2.gyerekem születése után bizony előfordult néha,hogy kénytelen voltam nyilvánosan szoptatni...amúgy tényleg van olyan aki nem tud fejni.Enyémek speciel cumisüvegből nem tudtak enni/inni...ezt sem kell elhinni,de nekem ezért nem működött a dolog.

2014. febr. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/83 anonim ***** válasza:
15%

"Egyszerűen arról van szó hogy páran (tehát nem csak én) nem értjük, hogy..."

De nem kell megértened, mert senkinek semmi köze ehhez. Majd, ha te leszel az Auchan/Spar/Tesco/Lidl, stb. vezetője, akkor majd felállíthatsz magánhadsereget az üzletben, hogy a pénztárnál való fizetés előtt senki ne merjen enni egy fél kiflit sem. De addig szerintem semmi közöd hozzá, hogy más anyuka mit és hogyan csinál. Ez csak kötözködés és picit rosszindulat is, burkolt formában, de így van.

Nálam nagyon egyszerű a dolog, nem viszek edénykét, nem viszek töltött káposztát kis fazékban, ez egy pici irónia akar lenni, elnézést, ha valaki ezt nem érti:). De bemegyek egy bevásárlóközpontba, nem nézem az embereket, hogy ki mit csinál, mert mindenkinek magánügye, mit csinál, ha úgy gondolom, akkor adok a gyerekemnek vizet, ha épp nem hoztam vagy nincs nálunk, és ha én úgy gondolom, kap egy kis kiflit, természetesen, mindent kifizetek a végén. Ahhoz pedig végképp senkinek nincs köze, de lehet, amikor kiléptem aznap otthonról, még nem gondoltam, hogy hazafelé beugrom pl. a Tescoba és ezért nincs nálam semmi.

2014. febr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/83 anonim ***** válasza:
100%

Nálam mindig van valami otthon tankolt rágcsa meg egy kis üveg víz - persze nem arra az esetre ha boltba megyek :) Ez hozzátartozik ugyanúgy a kisgyerekes túlélőfelszerelésemhez, mint a ragtapasz vagy a popsitörlő.

Ha nagy ritkán nincs otthon semmi, vagy reggel munkába menet, vagy ovi előtt beszaladok egy kisboltba, pékhez, így aztán a gyerekkel marad a játszóterezés vagy a különóra.

2014. febr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!