Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti megengeditek/megengednétek...

Ti megengeditek/megengednétek a gyermeketeknek, hogy a boltban fizetés előtt "falatozzon"?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen látom, hogy az anyuka simán odaadja kasszához érés előtt a babájának/gyermekének a péksütit, a csokit vagy bármit.

Mikor pedig odaérnek a kasszához, mutatják a fél kiflit.


Most ez a helyes? Én vagyok maradi?


Én úgy vélem, ha én, felnőttként ki tudom várni, hogy kifizessem, akkor a gyermekemet is következetesen kell nevelnem, mert utána meg majd nehéz lesz leszoktatni...


2014. febr. 7. 07:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/83 anonim ***** válasza:
41%

Szia! Mindig megengedtem...

Olyan aminek a csomagolasat meg tudom mutatni olyat adtam neki! Ha vettunk 10 tejszeletet miert ne ehetne meg egyet? Nem lopom el mert szandekomban van kifizetni, hidd el 130 forinton nem blamalnam magam! :) odaertunk a kasszahoz felraktam a kibontott csomagolast is, es volt olyan no aki be se huzta, hogyennyit elbir a tesco! De senki se szolt soha!

En most varandos vagyok hirtelen jon ram a rosszullet es szedules ha nem iszok valami cukrosat tuti dobok egy hatast... Szerinted erdekel ki hogy nez ram? Pont lesz.rom, ki, hogy lett nevelve, ki hogyan neveli a sajatjat!

Fiamat vartuk rosszul lettem a pennyben muszaj volt innom par kortyot es a kasszas szolt, hogy ez tilos! Uristen elnezest kerek akkor ezt maris visszateszem a hutobe es hozok egy bontatlant! Megfogta es lehuzta... Biztos elloptam 2 kortyot! Annyival tuti kevesebbet szamolt a gep!

2014. febr. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/83 anonim ***** válasza:
65%
3. vagyok. Elnézést Kérdező, ha nem Te pontoztál. Amúgy a százalékom engem sem érdekel, csak nem értem, hogy ha az ember válaszol egy kérdésre, akkor abban mit kell lehúzni. Nem ért egyet velem a pontozó? Ő baja. Ez nem tetszik-nem tetszik gomb, bár tudom nehéz megérteni. Amúgy mi is viszünk magunkkal kekszet általában, de néha elfelejtem, ilyenkor kap a boltból valamit. Nem hiszem, hogy ez olyan világrengető probléma lenne, de irigylem, akinek ez a legnagyobb baja, hogy más gyereke kap e pár falatot a boltban vagy sem. Szép napot.
2014. febr. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/83 anonim ***** válasza:
92%

Nem szoktam odaadni. 3 és fél éves. Eddig mindig megértette, hogy az még nem az övé, csak akkor, ha kifizettük, és ezért előbb a néninek kell odaadnia. Úgyhogy nem volt ebből hiszti (pedig sok más mindenért már igen). Hozzátartozik azért az is, hogy éhesen vagy ha tudom, hogy most biztos ezren állnak sorba, nem igazán viszem boltba, vagy inkább egy kisebb forgalmúba - tehát kerülöm az ilyen helyzeteket és szerencsére apjával kollaborálni tudunk bevásárlás terén.

Szoktunk itthon is "boltosat" játszani - általában kisautókat vagy konyhából szedett zöldségeket árul - , és akkor is rámszól, hogy csak akkor vihetem el, ha már adtam érte pénzt :)

2014. febr. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/83 Lienah ***** válasza:
77%
23-as :)
2014. febr. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/83 anonim ***** válasza:
64%
A mai gyerekek nem koplaltak és éheztek annyit, hogy ne tanulhassanak meg 5 percet várni egy fél kiflire. Ha pedig anyuci úgy ment vele boltba, hogy fél napot nem evett, akkor az nem a gyerek hibája. Szerintem is ki lehet, és ki is kell várni, hogy kifizesse az ember az ételt a boltban, mielőtt megeszi. Sajna már huszonéves embert is ismerek, akinek ez nem egyértelmű, és a végén cska a zacsit mutatja fel. Nah, őt sem tanították meg erre, és neki természetes bolt közepén csokit kajálni.
2014. febr. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/83 anonim ***** válasza:
83%
Én sosem engedem meg. 4,5 2,5 és 1 évesek, és egy másfél órás nagybevásárlást is kibírnak evés és ivás nélkül. Az is ritkán fordul elő, hogy édességet választhatnak maguknak. Így szokták meg, ezért nem is szoktak miatta hisztizni. Ha valami olyat veszünk, amit szeretnének mielőbb megenni, akkor a nagyobbik lányom egész vásárlás alatt hozza a kezében, ő teszi a szalagra, és megvárja a szalag végén. Aztán ha kifizettem mindent, még a boltban odaadom nekik.
2014. febr. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/83 anonim ***** válasza:
40%
én igenis a boltban odaadom az egyévesemnek akár a kiflit akár a pogácsát,sohasem volt belőle probléma mert mindig kifizetjük.amugy meg nemis érdekel hogy mit mondanak mások mindenki ugy csinálja ahogy gondolja...igen sok gyereket látok üvölteni egy-egy vásárlás alkalmával mondjuk a tescóba mert anyuka nem adja neki oda a kiflit vagy bármi mást...
2014. febr. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/83 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nem ítélem el azt aki oda adja az ételt a boltba de nem értek vele egyet. Az én gyerekeimmel az a tapasztalatom mindent meg lehet velük beszélni. Tudom nem minden gyerek egyforma. Én folyamatosan kicsi koruk óta magyarázom, hogy ki kell fizetni és utána lehet felbontani én sem bontom fel. Ez csak félre értésre adhat okot. Én viszek a gyereknek enni inni valót amit nem ott vettünk a biztonsági őrnek megmutatom ő ragaszt rá és egyértelmű, hogy nem akarunk lopni. Ebből adódhat félre értés mert sajnos vannak olyanok akik úgy gondolják, hogy amit megettek azt nem kel kifizetni. Párom biztonsági őrként dolgozott és sokan nem akarták kifizetni.

Én megbeszélem minden boltba menetel előtt a gyerekekkel mielőtt bemennénk, hogy választhatnak egy dolgot azt megkapják de csak akkor szabad kibontani ha kifizettük. Nálunk ez bevált.

2014. febr. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/83 anonim ***** válasza:
35%

Eskuszom szorszall hasogatas amit csinaltok :):):)

Burkoltan minden valaszban benne van, hogy bunko aki engedi... De persze en kerek elnezest, biztos csak bele akarom latni!

Az a baj nem tudom kik vagytok, mert egy tescoban siman felturnam a kosaratok hogy van-e olyan benne ami nekem kell! Hisz nem fizettel nem tied! Akkor en elvehetem! Ja hogy menne a szajhuzas, parasztozas? Mosolyogva elveznem ki es rohognekaz elso sokkotokon...

2014. febr. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/83 anonim ***** válasza:
62%
ment a züöld kéz mindenkinek én meg pacsit adok annak aki lehuzta a válaszo amiért várnia kell a gyereknek és kifizetés nélkül nem eheti meg :) nem vagyunk mi Al Bundy család én is ott elkezdhetnék enni nem tudom mit szolnának a bolti eladók ha ott elkezdeném enni a parizert és morzsás teliszájjal mondanám fizetem :)
2014. febr. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!