Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti megengeditek/megengednétek...

Ti megengeditek/megengednétek a gyermeketeknek, hogy a boltban fizetés előtt "falatozzon"?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen látom, hogy az anyuka simán odaadja kasszához érés előtt a babájának/gyermekének a péksütit, a csokit vagy bármit.

Mikor pedig odaérnek a kasszához, mutatják a fél kiflit.


Most ez a helyes? Én vagyok maradi?


Én úgy vélem, ha én, felnőttként ki tudom várni, hogy kifizessem, akkor a gyermekemet is következetesen kell nevelnem, mert utána meg majd nehéz lesz leszoktatni...


2014. febr. 7. 07:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 anonim ***** válasza:
100%
28dik válaszoló vagyok. Párom dm boltban volt biztonsági őr egy gazdag negyedben és nagyon sokszor volt, hogy megette a gyerek a csokit stb és a zacsit ki akarta dobni. Fel voltak háborodva. Nyilván nem mindenki ilyen de van ilyen. Ezekből az esetekből van az amikor a biztonsági őr esetleg bevisz ellenőrzésre volt ilyen a páromnál mert nem volt egyértelmű hova tette és kiderült a gyerek megette vagy a felnőtt. Engem nem zavar csak utána az ahogy beszéltek párommal nem egyszer hallottam hogy milyen stílust vettek fel. Igen nálam mindig van rágcsa is meg inni valló is a gyerekeknek és nekem is. Mert miért? Mert sokszor van, hogy a bölcsiből nem egyenesen haza megyünk hanem csavarogni és legyen nálam. Nem teher nem foglal sok helyett. Nyilván nem lesz csak ezért senkiből bűnöző mert annak idején kapott kiflit és mást ami ott van a boltban. Most, hogy a nagyom 3 éves megkínálom vízzel mielőtt bemegyünk megkérdezem éhese e elviszem wc-re és úgy megyünk be. A picit is megitatom előtte mielőtt bemegyünk. Szerintem vannak alap dolgok amit kicsi gyerekek mellett alap hogy van egy szülőnél. Ilyen a víz. De ha nincs valakinél az sem rossz anya csak én erre odafigyelek, hogy legyen, mert ha szomjas lesz a haza felé akkor tudjak inni adni.
2014. febr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/83 anonim ***** válasza:
41%

Hát, még mindig meglep ez az oldal. :) Hogy van ezen a világon élő ember, akit foglalkoztat, hogy a gyerek mikor bontja ki a kaját. Frenetikus. :)

No nem baj, tessék.


Sziasztok. Felnőtt, két diplomás, 27 éves nő vagyok, a férjem felnőtt férfi, orvos, a lányunk 2 éves (csak azért, hogy nehogy itt folt essék már a becsületen), és mindannyian iszunk néha a boltban fizetés előtt, és egyszer már egy csokit is megettem, meg egy joghurtot. A férjem számláján van egy karaván sajtrúd, a lányunkén pedig néha egy-egy csomag megbontott kölesgolyó. Sajnálom, tropa vagyok, megbántuk. :(


Ja, annyi még, hogy nem tervezem erről leszoktatni, egyebekben rendes-csendes-szófogadó, egyéb devianciát, személyiségzavart, disszociációt, pszichotikusságot nem észleltünk sem a kislányunk, sem magunkon. Igyekszünk továbbiakban a társadalom hasznosabb tagjai lenni.

2014. febr. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/83 anonim ***** válasza:
64%
Ez utóbbiból is látszik, hogy nem diploma kérdése, hogy az ember tud-e viselkedni nyilvános helyen vagy sem. SZerintem igenis bunkóság boltban fizetés előtt enni, és ki is merem mondani. Ha meg kicsi a gyerek, éhes és nem bírja ki, nem kell magunkkal vinni egy 2 órás nagybevásárlásra. Ahogy nem vizelünk utcán, nem köhögünk a másik arcába tömött buszon, nem szipogunk zsepi nélkül és nem káromkodunk templomban, úgy nem eszünk a boltban sem, fizetés nélkül.
2014. febr. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 anonim ***** válasza:
29%
na nehogy már egy lapon emlegessük a kiflivég megevést a nyilvános helyen vizeléssel...
2014. febr. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/83 anonim ***** válasza:
50%
A legizgibb nem is az, hogy mi ezt diplomával, vagy anélkül így tesszük-e, hanem az, hogy ennek nyomán az embert valaki erkölcsösség/erkölcstelenség, intelligencia/alulműveltség spektrumon értékeli. Ez az izgalmas, és az, hogy mennyire bőőőőődületes mértékű a hajlam -típusosan az anyukákban- a semmin gondolkozásra.
2014. febr. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/83 anonim ***** válasza:
50%
Kedves 53-as, a hozzaszolasodon mar csak nevetni tudok. Diploma sem kell ehhez, mindent elmondtal magadrol:)
2014. febr. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/83 anonim ***** válasza:
97%

Annyira tudtok dramatizálni, nagyon gáz. Jaj, hogy szar anya aki megengedi? Senki nem mondott ilyet, miért lenne szar anya. Simán bunkóság.


Már vártam, hogy jöjjön egy ilyen hozzászóló is, mindenhol van egy, akinek orvos a férje, diplomás. Persze. :D De attól még lehet bunkó. Hogy jön ez ide? Lehet egy sima gimnáziummal valaki emberibb, jól neveltebb, szóval ezt hagyjuk...


Nem is értem min megy a vita. Fizetés előtt TILOS megenni, meginni, amit utána megveszel. Mi nem érthető? És nem én nem engedem meg, hanem a hely, ahol megveszed utána. Senki nem mondja, hogy ellopod, csak nem tartod be a szabályokat, na innentől fogva nem az a normális, ha te megengeded magadnak vagy a gyerekednek, hanem az, ha arra neveled, hogy előbb kifizesse. Világos mint a nap.

2014. febr. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/83 anonim ***** válasza:
35%
Ajjaj. Nyugalom.
2014. febr. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/83 anonim ***** válasza:
23%
nektek azért elég szar lehet egy boltlátogatás, mert állandóan füstölöghettek a sok bunkón :)
2014. febr. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 anonim ***** válasza:
64%
Miért füstölögnénk? :) Mi normálisak vagyunk, ezt próbálom magyarázni. Aki normális, ezen nem húzza fel magát, ne aggódj, csak elkönyveli magában, hogy vannak ilyen emberek is. Ezt nem teszem szóvá.
2014. febr. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!