Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti megengeditek/megengednétek...

Ti megengeditek/megengednétek a gyermeketeknek, hogy a boltban fizetés előtt "falatozzon"?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen látom, hogy az anyuka simán odaadja kasszához érés előtt a babájának/gyermekének a péksütit, a csokit vagy bármit.

Mikor pedig odaérnek a kasszához, mutatják a fél kiflit.


Most ez a helyes? Én vagyok maradi?


Én úgy vélem, ha én, felnőttként ki tudom várni, hogy kifizessem, akkor a gyermekemet is következetesen kell nevelnem, mert utána meg majd nehéz lesz leszoktatni...


2014. febr. 7. 07:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 anonim ***** válasza:
60%
nem emlékszik itt senki a nyári kiflis kérdésre? :)
2014. febr. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/83 anonim ***** válasza:
28%

Dehogynem. Ott már az lett a végkövetkeztetés, hogy minimum darabolós sorozatgyilkos lesz azokból, akiknek ilyen szörnyűségeket engednek meg gyerekkorukban.

Annyira nem értem, miért van erre szükség, komolyan.

2014. febr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/83 anonim ***** válasza:
86%

28-as vagyok Én senkit nem bunkóztam le csak nem értek vele egyet szerencsére nem vagyunk egyformák. :)

Én nem teszem nyilván nem lesz később ezzel sorozatgyilkos és társai csak ezért. De nekem könnyebb nem megengedni, mint később elmagyarázni, hogy tegnap még ehetett a boltba ma meg már nem.

2014. febr. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/83 anonim ***** válasza:
46%
igen, ott az volt a konklúzió. Na hát én ide is leírom, szerintem nem lesz pszichopata ezekből a gyerekekből, és döbbenetes, hogy ezen mennyit bírnak rugózni emberek
2014. febr. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/83 anonim ***** válasza:
36%
szerintem itt nem az 5perces bevásárlásról szól a kérdés-hanem a nagyról,amit hipermarketben végzünk-ugye,kedves kérdező?-én is szoptatok-és annyira rosszul lettem múltkor a melegben,hogy simán kivettem a 6os kartonból egy vizet-és ittam belőle.szerintem,ha be van mutatva a sajtos kili-hogy ezt csócsálta a gyerek,akkor nincs gáz-nem lopni járunk oda..hogy várod el minimum egy órás üldögélést egy pici babától?
2014. febr. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/83 anonim ***** válasza:
25%

Felmerült már valakiben,hogy másként is lehet,mint ahogyan ő szokta? Persze a gondos anyuka ne vigye éhesen a gyereket, mert ha igen, akkor szar szülő. És a gyereknek másfél évesen legyen türelme, sőt értse meg miért nem kap enni egy zsömit,vagy valamit. Mert ezek a mai gyerekek már olyan okosak,nem?

Mi bölcsi után megyünk egyből vásárolni esténként. Nem tart másfél órát, de egy éhes gyereknél az esti fél óra is sok,meg nekem is a fél óra nyávogás. A gyerek bölcsiből este mindg éhesen érkezik, én pedig nem fogok visszamenni a városba este 6-kor vacsora után(7-kor már fürdik),csak mert éhesen nem viszem bevásárolni magammal.Messze is lakunk, meg egyébként sem. Kap egy zsömlét és mindenki nyugodt. Azok, akik visznek magukkal kekszet,stb. azt feltételezik a 1.5 évesről pl. hogy tudja mi a különbség az anya a táskájából vette ki a kekszet és az anya a polcról vette le a kekszet között?! Nyilván nem. De akkor meg erkölcsre idomítják ennyi idősen?! Persze ha majd 5 lesz, vagy amikor már tényleg megérti..de addig semmi értelme ezen rugózni!!

2014. febr. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/83 anonim ***** válasza:
100%

Nem látok benne semmi kivetnivalót. Mondom ezt úgy, hogy én nem engedem. Már 2 évesen megértette, hogy amíg nem fizetjük ki a kasszánál, addig nem a miénk. Másét pedig nem vesszük el csak úgy és nem esszük meg.

Az

2014. febr. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/83 anonim ***** válasza:
46%

Nem értem, hogy a nyilvános szoptatás hogy jön ez ehhez a témához. Nyilván egy pár hónapos csecsemőnek nem tudod megmagyarázni, hogy még itt ülünk 1 órát az okmányirodában, várj még és tűrd az éhséget. Arra amúgy is van hely a legtöbb okmányirodában, hogy az anyuka szoptasson. Nem mindenki tud fejni előre a babának, ahogy én sem tudtam egy ml-t sem. Így aztán elvonultam és megetettem.

A kérdéshez visszatérve: Én elmagyaráztam a gyerekeimnek, hogy amíg nem fizetjük ki a vásárolt árut, addig nem a miénk. Így addig nincs sem ivás, sem falatozás a kasszához érés előtt.

2014. febr. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/83 anonim ***** válasza:
63%

Én lányom 16hónapos.Ha van itthon rágcsa,akkor azt viszem neki vásárlásra.Ha nincs,akkor volt már,hogy kapott a boltba egy kiflit a kezébe,vagy rudit.Ritkán mondjuk,mert én is megetetem indulás elött.De ha sietős valamiért,akkor előfordult,hogy a boltban evett vagy ivott.De azért ő nem eszik meg egy bevásárlás alatt egy egész péksütit vagy bármit.

Szerintem néha néha nyugodtan lehet neki adni,amig kisebb.Mellesleg nekem is volt már,hogy ittam a boltba,mert elfelejtettem inni vinni magammal egy hosszabb útra és már rosszul voltam.

2014. febr. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/83 anonim ***** válasza:
45%
Én felnőtt létemre is iszok vagy terhessen volt hogy ettem is a boltba. Mivel 30-40perc tőlünk a hiper, ott legalább 1,5-2orát ott vagyok ha nagy bevásárlás van. Csak azért nem eszek előre itthon hogy nehogy ott megéhezzek.....sőt álltalában előtte más elíntézni való is van. Ha meg ott hagyok 30-40körül férjen már bele hogy megiszok 2decit a vízből. Vagy ilyenkor abba kéne hagyni a vásárlást gyorsan, kifizetni, inni, majd vissza menni tovább vásárolni? Akinek ez nem tetszik, az már nem tud mibe belekötni.....az én babám még pici, de ha éhes vagy szomjas lesz, akkor nem fogom éheztettni, vagy szomjaztattni 20-30percet mert még nem fizettük ki!
2014. febr. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!