Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért a szoptatós anyukák...

Miért a szoptatós anyukák érezzék magukat rosszul, ha nyilvános helyen kell megoldaniuk a szoptatást?

Figyelt kérdés

Annyi megalázó mondatot hallottam már ezzel kapcsolatban.


Pedig az a baba pusztán ugyanúgy eszik, csak ő még nem tud máshogy.


Ha belegondolunk, sokan esznek utcán, sőt étterembe kifejezetten azért megyünk, vagy épp fagyit nyalunk, üdítőt iszunk, pattogatott kukoricával táplálkozunk a moziban stb. - gyerekek, felnőttek egyaránt :)


(Persze kulturált formában gondolom a babaetetést is.)


2014. jún. 4. 23:33
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
96%

Miért kéne rosszul érezni magam?

Amikor a kicsivel otthon voltam nyáron, a férjem épp külföldön dolgozott, a nagy 5 éves volt, nyilván nem ülhettünk hónapokig a lakásban. Mentünk játszótérre, strandra, állatkertbe, biciklizni, stb. Mindenhol meg tudtam oldani diszkréten, a mellem mutogatása nélkül. Nem is kaptam soha megjegyzéseket.

2014. jún. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk tuti nem kapnám elő a cicit bárhol. Nem hiszem, hogyne lehetne időzíteni, ha meg váratlan helyzet van, akkor sem kell az emberek közt ülve nekiállni, plázákban vannak pelenkázók, sőt, tescoban is, ha nagyon akar valaki, el lehet vonulni.

Én is biztosan kellemetlenül érezném magam. És nem azért mert más néz, egyszerűen szégyenlős vagyok.

2014. jún. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
100%

Első gyerekkel nyilván meg lehet oldani az időzítést. De ha már van nagyobb tesó (vagy nagyobb tesók), akkor vannak egész napos programok, menni kell értük oviba-iskolába, nem lehet mindent a baba evésidejéhez igazítani.


Szerintem egyébként a normálisan, kendő alatt, "elbújva" szoptató nőkkel senkinek nincs baja. Csak azzal, aki egy étteremben az asztalnál előkapja a mellét mondjuk. Azt én is zokon venném vendégként.


11-es voltam.

2014. jún. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
91%

Jajj megőrülök ezektől a csodamamiktól, akik szinte menőznek az utcán, köztereken, bevásárlóközpontokban való nyilvános, mellkidobós szoptatással!! Érdekes, én mindig megtaláltam a megfelelő helyet, sosem kellett emberek előtt elővennem a mellem. Vannak baba-mama szobák, meg lehet kérdezni, hogy mit ajánlanak, hol tudnánk ezt megtenni, autó, amúgy meg lehet úgy időzíteni, hogy ebből ne legyen baj..

És nem, a fagyizás nem ugyanaz fogjátok már fel!!! Nem az a visszatetszést keltő, hogy eszik a baba, hanem hogy előkapod a melled!!!!

2014. jún. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
95%

Egyedül nevelem a lányom 2 hónapos korától és 8 hónapig szoptattam. Nekem kellett menni boltba, postára, kutyát sétáltatni stb, mégis tudtam úgy időzíteni, hogy ne kelljen soha nyilvános helyen szoptatni, pedig igény szerint szoptattam, nem fix. időközönként.

Én még kendő alatt se merném szoptatni, én nem szeretem, ha megbámulnak.

2014. jún. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
93%

15-ös vagyok

Még annyi, hogy ha hosszabb időre kellett néha menni, én is vittem cumisüvegben lefejt tejet, amit a hónom alatt megmelegítettem és azt itta a gyerek.

2014. jún. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
78%
Tök jó megoldás a lefejt tej, de a második gyerekem 5 hós koráig nem fogadta el a cumisüveget. Sőt, igény szerint szopizott. Megpróbáltam olyan helyet találni, ahol van erre kialakított hely. Persze ez ritka, így vettem egy szoptatóskendőt és mindig félrevonultam. Tudom, ha a baba éhes, etetni kell. De ezt nem kell mindenkinek néznie.
2014. jún. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, ha a körülményekhez mérten lehető legdiszkrétebben oldja meg az szerintem egyetlen normális, jóérzésű embert sem zavar.


Másrészt a babám most lesz egy éves, születése óta szoptatom, cumisüveget 2 naposan látott utoljára és imád szopizni, tehát nem is intézi el túl gyorsan... mégsem volt még soha, hogy nyilvánosan szoptattam volna.


Ezzel nem azt mondom, hogy senkinél nem adódhat olyan helyzet, de azért nem túl gyakori.

2014. jún. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem babaevés miatt hanem az egész mellét kidobja nyilvánosan aztán mindenki lája azzal van agond.
2014. jún. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%
Első gyerekkel én is hangoztattam hogy én aztán soha nem szoptatok nyilvános helyen..másodikkal kénytelen voltam..viszont mindig találtam egy csendes zugot ahol senki sem lát..van különbség hogy előrántod ott mindenki előtt vagy rászánsz 5percet h keress egy helyet ahol nyugodtabb és te se zavarsz másokat -mások sem zavarnak titeket. Sose felejtem el hogy babaének foglalkozáson volt anyuka aki dalolaszas közben elkezdett szoptatni...engem is zavart. Nem értettem miért nem ül oldalra a székekhez..ha már itt tartunk én sem majszolom ott a szendvicsemet el. Szoval nem a nyilvános hely a gond..hanem a hogyanja. Meg lehet oldani kultúráltan.
2014. jún. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!