Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért a szoptatós anyukák...

Miért a szoptatós anyukák érezzék magukat rosszul, ha nyilvános helyen kell megoldaniuk a szoptatást?

Figyelt kérdés

Annyi megalázó mondatot hallottam már ezzel kapcsolatban.


Pedig az a baba pusztán ugyanúgy eszik, csak ő még nem tud máshogy.


Ha belegondolunk, sokan esznek utcán, sőt étterembe kifejezetten azért megyünk, vagy épp fagyit nyalunk, üdítőt iszunk, pattogatott kukoricával táplálkozunk a moziban stb. - gyerekek, felnőttek egyaránt :)


(Persze kulturált formában gondolom a babaetetést is.)


2014. jún. 4. 23:33
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%
nekem két ilyen felejthetetlen "élményem" volt. Az egyiknél étteremben ültünk, mellettünk egy nagyobb asztaltársasággal volt az anyuka, és a 2-3 hónapos gyereke. Anyuka végig kint lógatta a mellét, ha épp nem etetett, akkor csak úgy simán szellőztetett. Egyszerűen annyira morbid volt az egész szitu, hogy mindenki csak ezt nézte. A másik: előadást tartott néhány anyuka, az egyik a 2 év (!) körüli gyerekét etette közben. Már gőzöm nincs, hogy miről beszélt az anyuka, mert egy szó sem jutott el az előadásából az agyamig. A gyerek végzett, majd ment máshová játszani. Kb. 5 perc múlva újból hiányzott anyu cicije, akkor megint felmászott az ölébe, és ugyanaz a jelenet. És ez így tovább az egész előadás alatt...
2014. jún. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy ilyen szituációm volt. Tömegközlekedés csúcsforgalomban a busz zsúfolt. Anyuka utazott kb. 1,5-2 éves de lehet már több is volt gyermekével, aki igény szerint szopizhatott így ugrott egyet a póló alól kikapta a cicit anyuka meg mosolyogva szoptatta. Fél perc után abba is hagyta csak "szomjas volt", majd mindezt 3-4 percenként ismételte. Ugrás az ölbe póló felránt és rácuppan a cicire. Szép dolog, hogy valaki sokáig akarja szoptatni a gyermekét, de ez számomra már a morbid kategória volt, és a busz többi utasa se érezte túl kellemesen magát, hogy egész úton a melleit mutogatja igény szerint szoptatok anyuka.
2014. jún. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
73%
Pedig tényleg olyan, mintha fagyiznátok, vagy hamburgereznétek.... kilógatott mellekkel. Nem tudom a fagyizós válaszolónak mennyire tetszene, ha úgy nyalnám a kávézóban a fagyit mellette, hogy kitenném a mellem, mert nincs egy női mellben semmi ugye?
2014. jún. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
100%

17-es vagyok. Kösz a %-ot! Lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam.

"De ezt nem kell mindenkinek néznie."

NEM arra gondoltam, hogy az utca közepén etetek, és mások ne nézzenek oda. Épp ellenkezőleg, én vonulok félre egy eldugott helyre, ahol mások nem nézegetnek. Szerintem ez teljesen megoldható. Plusz a kendő mindent eltakar.

2014. jún. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem azon botránkozik meg hogy a kisbaba eszik, tudjuk hogy ennie kell.

Én anyuka vagyok, igaz nem szoptattam, engem zavar ha leülök bárkivel egy nagyobb parkba, anyuka előveszi a mellét, semmi félig takarás vagy bármi, gyereket rárakja és etet... Egy nagyon érdekes élményem volt ezzel kapcsolatban, azóta visszataszító számomra ez az egész.

Még pár éve, talán házasok sem voltunk a férjemmel voltam egy nagyobb szabású kiállításon mint kiállító, parkban volt tartva, egymás mellett a növény és étel és stb kiállítók, egy duci hölgy velem szemben leült egy padra, előkapta az óriási lógó melleit az óriási mellbimbójával és megszoptatta a gyerekét. Lehet hogy ha vékony nőről és formás cicikről van szó nem zavart volna a látvány annyira.

(csak a zárójelben, én is testes hölgy vagyok, igaz nem lógó óriás mellekkel, szóval nem a túlsúlyt akartam ezzel kicsúfolni)

2014. jún. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi bajom, ha valaki táplálja a gyermekét. DE! van egy ismerősöm, aki esküszöm szándékosan provokálni akar. Eleve nincs rajta melltartó, hogy még azzal se kelljen bajlódnia és a gyerek bármikor, bárhol szó szerint kifordíthatja anyuka cicijét. Van olyan, hogy a nő vissza se dugja a mellét, mert hátha két perc múlva a gyerek megint éhes lesz. A múltkor épp együtt voltunk egy családi rendezvényen. A kisgyerekes anyukák zöme diszkréten elfordult, háttal pl. a nagyobb tömegnek, kis sarkot keresett vagy hordozókendőbe bújva szoptatott. Ez a nő meg az előadás kellős közepén az első sorban ülve szó szerint kiborította a melleit. És még ő röhögött a férjemen, amikor a férjem zavarában elfordult.
2014. jún. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
100%
En is szoptato anyuka voltam,de sosem ertettem, hogy hogy lehet nyilvanosan,premierplanban szoptatni. Mondvan mert ez a termeszetes. Hat kakalni meg szexelni is termeszetes,de nem csinaljuk nyilvanosan. A szoptatas is ilyen. Ha amugy nem mutogatom a mellem, akkor sem teszem ha epp a gyerek eszik belole. Nagyobb gyerek mellett szoptattam,es joforman minden ugyet en inteztem,segitseg nelkul a nagyot en hoztam-vittem,de sosem okozott gondot hogy felrevonuljak szoptatni.
2014. jún. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
100%

Na ez meg jó így?

Pláza bejárata, üvegajtó szétnyílik. Megyünk be az utcáról. Kb 2-3 m-re az út közepén egy pad. Egy nő etet szemben az üvegajtóval, ami az utcára néz. Semmi takarás, sőt nagyon is ki volt mindene. Az arcán meg az volt, hogy nehogy valaki beszoljon. Teljesen provokatív volt. Kb 100 m-re van egy baba-mama szoba kialakítva. Azon van ajtó, ami csukható, a babakocsi is befér. És egy kényelmes bőrfotel, amiben lehet szoptatni. 100 m és mindig nyitva van. Akkor miért kell a plázábaérkező összes embernek a mellét mutogatni? De persze nem vagyunk egyformák.

2014. jún. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:

Lááányok, direkt odaírtam, hogy kulturált formában!


Nyilvános alatt meg nem azt értem, hogy odaül vki az üvegkirakatba, hanem pl. egy parkban a fák alatt, vagy egy félreeső helyen egy padon stb.



"Hat kakalni meg szexelni is termeszetes,de nem csinaljuk nyilvanosan. A szoptatas is ilyen."


Ne haragudj, de ez nagy butaság. Egy csecsemőről beszélünk, nem felnőttről. És remélem, azon nem botrákoznál meg, ha egy kisgyerek az utcán (nem, nem az utca közepén, nem a pláza közepén) pl. pisilne...

2014. jún. 7. 20:58
 30/45 A kérdező kommentje:
Az eredeti kettes választ törölték, ne pontozzátok már le szegény mostani Kettest, én még láttam azt az trágár, undorító választ. Nem csoda, ha Kettes föl van háborodva - ráadásul sok mindenben igaza van.
2014. jún. 7. 21:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!