Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ruhában viszitek a...

Milyen ruhában viszitek a babátokat orvoshoz?

Figyelt kérdés
Én korábban body, rugdalózó, overálban. Most, hogy ilyen meleg van egy napozoban. Az egyik anyuka a tanácsadáson odajött hozzám, hogy ezt nem illik. Már korábban is figyelt, de eddig nem akart szólni, de télen is rugdalózóban hordtam, és az alvó ruha,illene megtisztelni az orvosunkat azzal, hogy normális ruhába öltöztetem a gyereket. Én csak lestem, nem gondoltam, hogy erre van szabály, hogy csinosan kellene vinni. Persze mindig tiszta, nem szakadt, nem kinyúlt ruha a van rajta.
2014. aug. 10. 18:10
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Amig tiszta ruhában, tiszta a pici semmi köze hozzá. Én csak azért nem adtam rá rugdalozót, mer olyan husis hogy nem tudom a lábánál becsatolni. Máskor anyukát oszd ki nyugodtan. Söprögessen a saját portáján!
2014. aug. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Akik nem viszik melegítőben oviba a gyereket, azoknak farmerban játszik egész nap?
2014. aug. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Én is rugdalózóba vagy napozóban vittem a gyereket. Amiben könnyű öltöztetni. Szerintem egy csecsemőnek a rugdalozó, body, napozó a legkényelmesebb viselet. Én is vettem lányomnak cuki nyári ruhákat, de örökké a nyakában volt, és kilógott a dereka. Az meg egy másik kérdés, hogy az orvoshoz(kivéve, ha nem oltás(, azért viszed, mert beteg. Egy beteg, lázas gyereket kéne estélyibe öltöztetni?? Tiszta hülye, frusztrált, és beteg egy nő az ilyen! Vigyél neki egy játék Barbit, és add oda, hogy azt öltöztesse!
2014. aug. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából azért sem értem a problémát, mert a gyerekorvos nem is látja ruhában a gyerekeket. Egy szál pelenkában kell bevinni a rendelőbe. Egyedül a többi anyuka és a védőnő látja tanácsadáson, hogy miben érkezik a gyerkőc.

Azt is mondta, hogy az szerinte kifejezetten ízléstelen volt, amikor Mikulásnak öltöztetve vittem. Volt ugyanis egy ilyen rugdalózónk, és karácsonyi időszakban azt adtam rá, ha mentünk itthonról valahova, ahol le kellett venni az overált.

Az anyuka kislányán egyébként egy nagyon édes csillogós kis ruha volt harisnyával és egy cuki strasszos szandállal. Tényleg tündéri volt. Én annyit kérdeztem, hogy nincs-e melege a lánynak harisnyában 35 fokban, mire azt válaszolta, hogy nem panaszkodik, és különben is meg kell tanulnia, hogy szoknyához illik harisnyát venni.

Én nem járok egyébként melegítőben az utcán.

2014. aug. 10. 20:54
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, nem veled van a baj, sokkal inkább azzal a nővel, aki szóvá tette neked mindezt!

Több orvos, egészségügyi dolgozó is van a családomban, úgyhogy bátran le merem írni, hogy a kórházban, rendelőkben a kutyát sem érdekli, hogy ki milyen ruhában van, ameddig az tiszta, illetve a közerkölcsöt nem sérti.

Babáknak a legkényelmesebb viselet a body, rugdalózó. A mi gyerekorvosunk kifejezetten felhívja rá a figyelmet, hogy lehetőleg ezt adjuk a babára, hogy kényelmesen, szabadon mozoghassanak.

Óvodában a legtöbb helyen nyomatékosan kérik a szülőket, hogy melegítőben, lányok esetleg pamut cicanadrágban/ harisnyában és pamut szoknyácskában legyenek, mert abban tudnak kényelmesen játszani.

Iskolában nem nézik, nem szólnak, hogy miben legyen a gyerek. Bár az tény, hogy a legtöbben farmert adnak a gyerekre, de egy normális melegítő senkinek sem szúrna szemet szerintem.

Végül még annyit tennék hozzá, hogy kifejezetten bunkóságnak tartom, ha valaki odamegy egy vadidegenhez, és kioktatja, hogy mibe kéne öltöztetni a gyerekét. Akkor is, ha az koszos, és büdös. Nincs semmi köze hozzá. Véleménye lehet, de azt meg tartsa meg magának.

Ráadásul 35 fokban harisnyát adni a gyerekre... inkább nem is írok semmit....

2014. aug. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 Julie S ***** válasza:
100%
Mivel hordozom a lanyom, igy rugdalozot nem nagyon hordott, mert az kenyelmetlen. Szoval body, nadrag, polo, zokni - idotol fuggoen. De szerintem nincs miert "megtisztelni" az orvost. Ot nem a ruha erdekli. Manapsag meg mar szinte mindenhova azt vesz fel az ember, amihez kedve van. A gyerekeket meg leginkabb kenyelmes ruhaba oltoztetjuk, nem? Nem divatbemutatora visszuk.
2014. aug. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a többszöri tanácsadás után már a praktikusság volt a szempont - könnyen le- és felöltöztessem a babát, volt hogy már előre vetkőztettem a váróban úgyis meleg volt, hogy ne ezzel kelljen vacakolni.

Egy orvos nem abból állapítja meg, hogy mennyire "törődnek,ápolják" a gyereket, hogy milyen márkájú ruha van rajta (ha szép és nagyon márkás - az úgyis turkálós legtöbbje).

2014. aug. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Te jó ég,ez nem normális!!

35 fokban harisnyát adott rá,azért hogy megtanulja,hogy illik harisnyát felvenni a szoknya alá?!!!

Mennyi idős volt a gyereke??

Amugy holnap mi is orvoshoz megyünk,oltásra.

35 fokot mondanak holnapra is,már ki is készítettem a lányom ruháját.Ezt ni,ennyibe fog menni,és nem kap alá harisnyát csak egy szandált és kész!


[link]

2014. aug. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérem magyarázza már meg valaki,hogy ha oviba nem mackóba menjen akkor mibe?

Én azt gondoltam a mackó illetve a legging (ameddig még nincs olyan hideg) a legpraktikusabb...

2014. aug. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Az első hónapokban kivétel nélkül rugiban vittem a lányunkat a státuszokra. Igaz, mindig szebbet adtam rá (tehát nem olyat, amit örököltünk,kölcsönkaptunk és kicsit kopottabb, esetleg foltos már), de ez sem elsősorban az orvos miatt volt, hanem azért, mert ezek itthoni ruhák, ha elmegyünk itthonról, mindig valami szebbet adok rá.

Nyugodtan hordd csak rugiban, ha más nem, hát a praktikusság miatt, tök könnyű belőle kihámozni a gyereket.


Én ezzel a felfogással szemben inkább azt furcsállom, amikor valaki a pár hetes gyerekre ráad egy sprőd, merev anyagű farmernadrágot, látszik a babán, hogy nagyon nem kényelmes neki, de nem baj, mert "cuki"... félreértés ne essék, nekünk is volt és van is ilyen ruhánk, de szinte sosem adtam rá kisebb korában a lányunkra, mert feszengett, sírt benne.Most persze, hogy már jár, más a helyzet.


Ne foglalkozz ezzel az anyukával, egyik füleden be, másikon ki a hülyesége :)

2014. aug. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!