Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy főzitek a babátoknak az...

Hogy főzitek a babátoknak az első kajákat spenót stb? (4 hós mult) Mit adtok a babának? ,

Figyelt kérdés

mivel kezditek???

A kisfiam 4 hós múlt, és már eszik alma-barck pürét

sütőtököt. Szeretnék főzni is neki csak félek hogy nehogy nehéz legyen neki.

De a baba kaják eddig bejötek nála:)


2010. jan. 28. 15:33
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
na, mire ezt leírtam, kiderült, hogy tápszeres a baba. MIndegy, az elv ugyanaz.
2010. jan. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
0%
Akkor 6 korig tápszer, de ilyen kicsinél kár mindent keverni, mert ha valamire mégis rosszul reagál, akkor nem fogod tudni hogy melyikre és egy 4 hónaposnak még a gyomra sem képes mindent feldolgozni.
2010. jan. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 A kérdező kommentje:

elírtam ,de te bíztos nem szoktál hibázni ,mert te biztos tökéletes vagy!!!

Nem semmi egy elviselhetetlen nőszemély lehetsz kötöszködő okoskodó ,hogy bír elviselni valaki egyáltalán???

2010. jan. 28. 15:55
 14/62 A kérdező kommentje:
én csak kérdeztem de te már le szerencsétlenezed a gyerekem.
2010. jan. 28. 15:57
 15/62 anonim ***** válasza:
26%

Az almát,gyümölcsöt add neki keksszel,vagy baba piskótával.A főzelékeket pedig habard be.Akkor sem lesz semmi baja,ha tejjel habarod be.Úgy főzd,ahogy magatoknak is főznéd.Néhány hét múlva már próbálkozhatsz a magatoknak főzött ételből is adni neki.Az én 3 gyerekemnek sem ártott meg semmi.Ha utána olvasnál,ahogy javasolták ( főleg a külföldi tapasztalatokat ),akkor azt is olvashatnád,hogy a liszes ételeket már 4 hónaposan be KELL vezetni.A tejallergia pedig csak akkor alakul ki,ha a szülők azok,vagy abban a nagyon ritka esetben,ha a pici hibás génnel született.

SŐT!Minél később kerül a szervezet allergén anyaggal kapcsolatba,annál kevésbbé tud az immunrendszere védekezni ellene,és annál nagyobb az allergia veszélye.És a legújabb kutatások szerint,az allergía legjobb ellenszere,ha pici adagokkal kezdve,az adagot fokozatosan növelve hozzászoktatjuk a szervezetet,ahhoz az anyaghoz,amire allergiás.Egy-két hónapon belül elmúlik az esetek többségében az allergia.

Ezt nem én találtam ki,hanem utánanéztem a dolgoknak.

Nagyon jól eteted a babádat.És nem csak te egyedül,sok ismerős család is ugyanígy csinálja,és minden baba egészséges.

Azelőtt csodaszámba ment az allergia.At utolsó 15-20 évben viszont fokozatosan nő,mert az anyukák jobban hisznek a tpáészergyártóknak,mint a tapasztalatoknak

Javaslom,hogy szerezd meg dr.Spook Csecsemőgondozás könyvét.Nem csak a táplálkozással,hanem minden babával kapcsolatos kérdésre választ ad.

2010. jan. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
23%
Hány éves vagy? Az érett, felnőtt reagálásaid alapján nem mernék tippelni... Igen, közben rájöttem... Nem az elírással van baj, hanem a helyesírásod ijesztő, ezért nem sikerült rájönni, hogy mit akartál, de többszöri elolvasással megoldottam. Sajnálom, hogy kérdeztem, hogy segíteni próbáltam a válaszokkal is, azt is kötözködésnek vetted biztos. Csak akkor ne tegyél fel kérdést, mert annak meg lehet az a veszélye, hogy választ is kapsz, sőt akár olyat is, ami nem tetszik...
2010. jan. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
42%

Te, nem zavar, hogy közben érkeztek érdemleges válaszok is?

Egyébként lehet lepontozni, én is csak anyatejet adtam a fiamnak 6 hónapos koráig, utána KEZDTEM el az almás-pürés dolgokat, főzni meg 8 hós korától kezdtem. Akkorra érik meg a gyomra az ilyenekre. De úgyis hiába kapsz normális választ, azt fogod csinálni, amit akarsz.

Ja, a fiam 26 hónapos és 14kg. Göthös, mi?

Atyaég.. :D

2010. jan. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
38%
Nem bírod elviselni mások eltérő véleményét, és erre hisztivel reagálsz, négy felkiáltójellel meg három kérdőjellel. Higgadj már le, anyuka, nőj fel, nézz körül, és próbáld meg elfogadni, hogy nem körülötted forog a világ. Másnak eltérő véleménye van, mint neked, és talán még igaza is lehet veled szemben.
2010. jan. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
0%
Nézd már meg a %-okat. Aki leszerencséttlenezte a gyerekedet és én aki nem jött rá a pocsék helyesírásod miatt arra hogy mit akartál írni, nem ugyanaz... Szóval már kettőnkre dühönghetsz:)
2010. jan. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem valahogy az üveges bébiételek sokkal "sterilebbnek" tüntek, mint amit én főztem volna neki, főleg a hozzátáplálás elején. Félre ne értsetek, nincs nálunk kosz, csak féltem, hogy nem elég tisztán főzöm meg az alapanyagokat. Aztán lehet, hogy ez az én hülyeségem:) Lányom már 1 éves, soxor főztem már neki, csak az elején voltam óvatos.
2010. jan. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!