Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy főzitek a babátoknak az...

Hogy főzitek a babátoknak az első kajákat spenót stb? (4 hós mult) Mit adtok a babának? ,

Figyelt kérdés

mivel kezditek???

A kisfiam 4 hós múlt, és már eszik alma-barck pürét

sütőtököt. Szeretnék főzni is neki csak félek hogy nehogy nehéz legyen neki.

De a baba kaják eddig bejötek nála:)


2010. jan. 28. 15:33
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi is 4 hónapos kortól kezdtünk kóstolgatni. A kisfiam 6,5 hónapos, és nekünk a héten mondta a védőnő, hogy kóstolhatjuk a sóskát, spenótot, zöldborsót (persze héj nélkül, átpaszírozva). Azt mondta, hogy egy kis mennyiséget simán pároljak meg, és krumplival esetleg rizssel lehetne keverni. Szóval a spenóttal szerintem várj még egy kicsit. Eddig a zöldségekből a sárgarépát, krumplit, céklát, sütőtököt ismeri a kisfiam.
2010. jan. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
0%

"kóstolhatjuk a sóskát, spenótot, zöldborsót"


Jé, még te sem ettél soha? Együtt fedezitek fel az új ízeket?:))))))))))))

2010. jan. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kedves 17:31-es, együtt fedezzük fel az ízeket, és együtt fedezzük fel a körülöttünk lévő világot is. Nagy baj van a világgal, ha ilyen doldogba bele tudnak kötni :(! De, hogy szép legyen Neked is a nap további része, tessék, csak Neked, csak most: a spenótot, sóskát, és a zöldborsót is megkóstolhatja a kisfiam.
2010. jan. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
100%
Azta mennyi kukacoskodó k.csög van itt!!!!!!Minek írtok, ha nem tudtok tanácsot adni. Én már válasoltam, normálisan, mielőtt belekötnétek, csak most olvasom végig miket írtok. Még az is zavar itt egyeseket, hogy valaki T/1-ben ír????Hát komolyan mondom SZOMORÚ! Az ilyenektől kellene félteni a gyereket, nem attól, aki 4 hónaposan kezdi a hozzátáplálást.:(
2010. jan. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
100%
Egy pici vízben főzd meg (ha olyan dolog, akár párolhatod is), turmixold le, krumplival sűrítheted. Esetleg, ami kicsit savanykásabb lehet, vagy úgy látod, hogy nem ízlik neki, ahhoz adhatsz almát "édesíteni", meg azt már úgyis ismeri. Már adhatsz neki répát is szerintem nyugodtan.
2010. jan. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
19%

Valóban nevetséges,amit a tápszerpártiak írnak.

A kérdező világosan megírta,hogy nem akar tápszert adni a babájának,hanem temészetes ételekkel akarja etetni.

Azért elgondolkodhatnátok pl.azon,hogy ha a tápszer olyan nagyon egészséges,hogy fordulhat elő olyan,hogy a babának más tápszert kell adni,mert az eddig kapottra allergiás?

A tápszerallergia jobb,mint a tejallergia?

Annak is utána olvashatnátok,hogy az elmúlt években mennyi tápszert vontak ki egészségügyi okokból a forgalomból?Elég a keresőbe beírni,hogy a tápszerek kockázatai.,vagy ha beírod,hogy az anyatej toxikus hatásai,ott is olvashatsz erről.(Nem azt írják ebben a linkben,hogy az anyatej káros).Kéthetente nézem ezeket az oldalakat.Itt találtam azt is,hogy a gluténtartalmú ételeket 4 hónapos korban el kell kezdeni.

A tápszerek mesterségesen előállított ételek,amiben semmilyen természetes élelmiszer,és vitamin nics,vagy ami van.azt is módosították vegyi úton.

Nem igaz,hogy a hagyományos uton nevel gyerekek betegebbek,mint a tápszeresek.Felénk nagyon kevesen követik a divatot.Részben,mert nem értenek vele egyet,részben mert nincs pénzük a drága tápszerekre.És egészségesek a gyerekeik.

Ami pedig a korai hozzátáplálást illeti:ezen az oldalon még soha nem olvastam olyan anyuka panaszát,aki hagyományos módon ad enni a picijének.De hetente legalább egyszer kér tanácsot a tápszeres 8-9 hós vagy még idősebb baba anyukája,mert a gyerek nem hajlandó rendes vagy darabos ételt enni.Sőt.volt egy anyuka néhány hete,akinek a 13 hós babája kiköpi a tápszert ( amit eddig megevett),de nem hajlandó más ételt sem elfogadni.

Legalább ezeket a linkeket kellene elolvasni,és elgondolkodni rajta.

És semmiképpen nem kell sértegetni,aki más véleményen van,mint ti.Mindenki döntse el maga,hogy egészséges vagy beteg gyereket akar nevelni,és mit tart jónak.Ha hin

bázik, akövetkezményeket a gyereke fogja viselni.

2010. jan. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
54%
és mi van akkor ha a gyerek nem szopik nincs tej a tápszert amit evett eddig már utálja mert megunta ás nem változtathatsz mert tej allergiája van?? ekkor sem adható neki 4 hótól semmi gyümölcs zöldség??
2010. jan. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
53%
Sziasztok! Csak most olvasom napok után ezt az oldalt, de ez szörnyű ami itt megy. Nem a kérdésre válaszolnak hanem kioktatnak. Meglehet nézzni hogy a 40 válaszból mennyi volt ami válasznak tekinthető. Ami például még az Én szememet szúrja hogy leszoljátok hogy kis fiatal tapasztalatlan, hisztis azért mert felháborodott a kioktatáson. De mondjuk azokat a válaszokat biztos kivénhet 35-40 körüli karrierista anyukák írták aki ráadásul biztos hogy min. 80kg. Mert a kora miatt leszólni csak féltékenységből lehet, ezek azok akitől a rendelőbe megkérdezik hogy hol az anyuka, miért a mama hozta el a gyereket. A véleményem meg az hogy azért van ez a sok allergiás gyerek mert ilyenek a szülők. Szóval négy hónaposan én adtam neki: Almát, barackot, sütőtököt, répát, krumplit, vilmoskörtét, banánt. Ne habard meg semmi csak úgy tisztán a gyümölcsöt vagy a zöldséget. Botmixer hasznos lehet.
2010. jan. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:

Közeli ismerősöm kislányát 4-hótól hozzátáplálta. hós korára szinte mindent evett a gyerek.3 évesen kiderült róla hogy súlyos lisztérzékeny, ami élete végéig megmarad.Majdnem ráment a kislány!

Lehet hozzátáplálni 6 hótól, de mindenki úgy csinálja ahogy gondolja.Mindenesetre ez nem egy olyan dolog amiben kockáztathat az ember, elvégre soha nem tudhatod, hogy mi lesz a következmény.

Én nem kockáztattam és nem bántam meg, mert az egészsége mindennél többet ér.Minek síetni?Bocs az offért!

2010. jan. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
6 hós korátol hozzátáplálta
2010. jan. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!