Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy főzitek a babátoknak az...

Hogy főzitek a babátoknak az első kajákat spenót stb? (4 hós mult) Mit adtok a babának? ,

Figyelt kérdés

mivel kezditek???

A kisfiam 4 hós múlt, és már eszik alma-barck pürét

sütőtököt. Szeretnék főzni is neki csak félek hogy nehogy nehéz legyen neki.

De a baba kaják eddig bejötek nála:)


2010. jan. 28. 15:33
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
100%

A babapiskótát ne adjátok, nézzétek meg hogy abban mennyi mű dolog van. Tejet pedig egy éves kor alatt nem lenne szabad, azt nem tudja a picik gyomra feldolgozni, ugyanez érvényes a mézre is.

És a dr Spock kicsit már idejétmúlt...

2010. jan. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
57%

"liszes ételeket már 4 hónaposan be KELL vezetni."


KELL? te jó ég, a védőnő fegyvert fog a fejemhez fogni, hogyha 4-6 hónaposan még csaak szopni fog a gyerekem? (Vagy remélem mégtovább.) Ajjaj, itt lesz a világvége:))) Ilyen nincs, hogy KELL, pláne nem ekkora butaságban.

2010. jan. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
25%

Hadd kérdezzem meg a sok "okos" válaszolótól:hogyan lehet az,hogy a régen született babák,és még ma is sok baba gyomra feltudja dolgozni az ételt,a mai babáké pedig nem?Sokkal korcsabbak a mai gyerekek,vagy mi az oka?

Ne hallgass rájuk,a te babád egészségesebb lesz,mint a sok divatot követőé.

Nem kell minden reklámot elhinni.Ezek a tudósok azoknak a véleményét tükrözi,aki pénzeli őket,jelen esetben a tápszergyárakét.Auszriában és Németországban már ez a divat lecsengett,mert rájöttek az anyukák,hogy a régi módszer jobb volt.

Az utóbbi években tudósok mondták,hogy a zsír nem egészséges,az olaj jobb,ma pedig az olajról állítják,hogy rákkeltő,inkább főzzünk zsírral.És még lehene sorolni a többi esetet.

Nem ártana a józan eszünket is használni.

2010. jan. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
40%
Nekem is most esett le. Liszteset 4 hónaposnak?? Anyám, asszem úgy jött volna ki belőle, ahogy bement...
2010. jan. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
Mindenki etesse úgy a ygerekét ahogy akarja és kész. (Bár én szívesen meghallgatom mindenki véleményét, csak ami butaság, azt szépen elengedem a fülem mellett). Pl. a védőnőt, amikor a barátnőmet a 3 hónapos babájával elkezdte szidni, hogy most már abba kell hagynia a szoptatást, mert így is túl sokáig húzta. Na ilyen okos védőnőknek nagy hasznát veszik a kezdő és tapasztalatlan anyukák...:(
2010. jan. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:

KEdves 16:04-es. Akármit írhatsz, az anyatej nem véletlenül ANYATEJ. Nem pótolható 100%ban semmivel. Nyílván kénytelenek voltak anno, ha nem volt tejük valami ennivalót adni a kölöknek, de akkor a zöldség zöldség volt, a gyümölcs meg gyümölcs. Ha olyan nagyon utánaolvastál volna, akkor tudnád, hogy míg régen 2-3 alma meg egy kevés zöldség fedezte a napi vitaminszükségletet, addig ma 40! kg almát kéne ugyanehhez megenni. És nem csak a vitaminigény megnövekedése miatt.

Na, mindegy, én a pocaklakómat is szoptatni fogom 6 hós koráig, és csak utána adok neki mást. A fiamnál bevált. Ennyi.

2010. jan. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
100%

Szia. 4 hónapos a lányom. Én is lassan el akarom kezdeni a kóstoltatást. Szerintem a spenótot még hanyagold, a barack, alma, sütőtök, krumpli, sárgarépa, cékla mehet. A krumplival tudod sűríteni a főzeléket.


Amúgy nem értem, hogy miért NEM A KÉRDÉSRE VÁLASZOLNAK egyesek. Nem azt kérdezte a kérdező hogy 4 hótól kezdheti-e a hozzátáplálást, és nem is az ezzel kapcsolatos véleményetekre volt kíváncsi. Nem kioktatni kell!! Azokhoz szólt a kérdés, akik ilyenkor kezdték a gyümölcsök, zöldségek kóstoltatását és a hozzátáplálást!!

2010. jan. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
54%

Ezen az oldalon nem érdemes kérdezni semmit. A kérdező csak segítséget akart, és bunkó válaszokat ( tisztelet a kivételnek! )kapott.

Az én kisfiam tápszeres. 4 hós korától kezdtük mi is a hozzátáplálást, először alma, sütőtök, majd répa, krumpli, banán, barack... Most 6 hónapos elmúlt, és a húslevestől kezdve mindent megeszik, makk egészséges. Természetesen tejet még nem adok neki, azzal megvárom az 1 évet, meg tojást se. Szóval jól csinálod, és ha elfogadod a tanácsom: inkább te csinálj neki otthon kaját, sokkal egészségesebb mint a bolti bébiételek.

Azzal meg egyáltalán ne foglalkozz, hány anyuka esik itt egymás torkának! :) Ha nekik jólesik...

2010. jan. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
0%
Jól esik bizony! :)
2010. jan. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 A kérdező kommentje:

úgy látom akad pár hasznos válasz és félreértés ne essék,

én nem döhöngök,csak mindenki más néző ponton van.

De ,komolyan mondom röhely ez az egész ,hogy mindenki mást mond etesd baba piskotával kekeszel stb...

más nehogy adj neki liszt érzékeny lesz nadj gyümit a harmadik ,ne adj gyümit nem bírja feldolgozni a gyomra, adj 6 hósig tápszert/tejet!

Nem szabad felhúzni a fütyijét más felkell ovatosan húzni neki. Ez tök gáz hogy a fenébe igazodjon ki az ember ha még egyik/másik orvos is mást mond.

(biztos lesz bennne hiba, de ez van.)

Az Egyetemen nem tanítanka helyes Írást:)

2010. jan. 28. 16:16
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!