Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy főzitek a babátoknak az...

Hogy főzitek a babátoknak az első kajákat spenót stb? (4 hós mult) Mit adtok a babának? ,

Figyelt kérdés

mivel kezditek???

A kisfiam 4 hós múlt, és már eszik alma-barck pürét

sütőtököt. Szeretnék főzni is neki csak félek hogy nehogy nehéz legyen neki.

De a baba kaják eddig bejötek nála:)


2010. jan. 28. 15:33
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 A kérdező kommentje:

utolsó válaszolókkal egyetértek!!!

És köszönöm ahsznos válaszotokat!

De, vigyázz mert téged is megkövezznek, mert húslevest adsz a 6 hós babádnak,ennyi idősen simán adni fogom én is:)

2010. jan. 28. 16:21
 32/62 anonim ***** válasza:
100%
4 hónaposan lisztes,tejes habarás??élnek még ezek a gyerekek?hol olvastátok,hl hallottátok?Lehet 4 hónaposan elkezdeni a hozzátáplálást,almával,barackkal,szépen lassan.nem sietve,de lisztes,tejes habarás enyhe túlzás.ne játssz a gyerek életével,nem jó ha évekig szenved has puffadástól,meg görcsöktől azért mert allergiás lesz.az se jó ha valaki túl későn áll neki ezeknek,de 4 hónaposan egy kis alma pont elég,de rá érsz még,várj pár hetet.nem maradsz le semmiről.az anyatej tényleg a legegészségesebb,de itt most nem ez volt a kérdés.
2010. jan. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 A kérdező kommentje:

nem most akartam spenótot adni.Mindent ovatosan lassan

gyümi és könnyebb zöldségekre gondoltam én is répa ,burgonya, cékla, sütőtök,Ilyesmi csak kiváncsi voltam hogy készítitek a kajákat de úgy látom éheznek ezek a gyerekek:D:):)

Mert nem kapatam egy választ se hogy csináljam MAJD a spenótot

2010. jan. 28. 16:25
 34/62 anonim ***** válasza:
51%
Lányok, szánalmas ez a pár oldal... miért nem fordultok szakemberhez akiben megbíztok babatáplálás témában miért itt bántjátok egymást?
2010. jan. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
51%
Főzd meg, és anyatejjel turmixold, vagy krumplival.
2010. jan. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
Dehogyne kaptál választ arra, hogy mit, hogyan, mikor csinálj. Már írtam: [link] csak el kellene olvasni. Minden le van írva, hogy mikor mit, hogyan, pépesítve vagy darabosan, mivel kell sűríteni stb.
2010. jan. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom van gyermekegészségügyi kiskönyved,abban is le van irva,hogy mit és mikor ehet. És neked nincs védönöd,aki elmondja,hogy mit hogy csinálj? Gondolom van,de nem mondta,hogy kezd el a hozzátáplálást,mivel még nincs 6 hónapos! Te púlban (titokban) eteted,hogy majd elmondhasd 6 hós korára,hogy milyen szuper gyereked van,mert mindent megeszik! Holott elég nagy kockázata van ennek! Csak nehogy minden allergiás nyavaja kijöjjön rajta!
2010. jan. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
69%

Kinek mi köze van hozzá, hogy mikortól táplál hozzá???? Kérdezett valamit, nem lehetne arra válaszolni, ahelyett, hogy fikáztok meg okoskodtok????Persze tisztelet a kivételnek!

Szerintem elég neki egyelőre az alma és a barackpép és ezek leve.Ezeket növelheted, de csak szépen fokozatosan.Aztán folyamatosan bevethetsz majd mást is, a címkék alapján tudod majd, hogy mit mikortól adhatsz neki. De mindig egyszerre csak egy félét több napig, így meglátod, hogy van-e valami ellenreakciója!

2010. jan. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:

spenótot még ne adj neki, majd 6 hónapos kora körül.

amit adhatsz,az az alma, barack, sütőtök, krumpli

az almát legjobb nyersen, reszelve.

a sütőtököt sütve. krumplit főzve, turmixolva(de nem fogja megenni magában, mert íztelen sz.r),keverve almával, sütőtökkel.

és ezek kombinációja(alma+ sütőtök)

majd 6 hónapos kota körül bővül már a repertoár: brokkoli, spenót stb.

jaaa, és répát is adhatsz neki, azt szoktát szeretni a babák! megfőzöd és turmixolod krumplival vagy almával.

2010. jan. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
15%

Adj neki nyugodtan rántott húst meg húslevest, reggelire meg zsíros kenyeret, attól lesz egészséges 6 hónaposan...

Tényleg, védőnő (ha normális), gyerekorvos,babás oldalak de hogy itt "művelődni", ahol sokan lisztes kajákat, húslevest tanácsolnak... nagyon gáz...

(Legalább csak annyira próbálj meg helyesen írni, hogy érthető legyen...)

2010. jan. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!