Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam a bilire?...

Hogyan szoktassam a bilire? Ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

22 hónapos a kisfiam, és semmi hajlandóságot nem mutat a szobatisztaságra. Nem hajlandó ráülni a bilire. Próbálom viccesen rávenni, mondogatom, hogy a nagyfiúk is ezt használják, énekeljük a bilidalt, de semmi. Minden fürdés előtt megpróbálom rávenni, hogy üljön rá, de megsértődik. Nem akarok erőszakoskodni, hátha többet ártok vele, de kezdek egy kicsit aggódni.

Egyébként nagyon ügyes baba, egész nap jön megy, meg nem áll, tesz-vesz, sok szót is tud már, nagyon okos.


Szerintetek el van késve?


2014. nov. 25. 13:33
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
8asnak igaza van. Probalkozni lehet de ha nem akarja nem tudod raparancsolni. Bnom kisfia januarban lesz 3 eves es ugyanez h nem is hajlandomeg fele sem nezni meg mindig, agyon nem utheti h uljon ra, csak azt a gyereket lehet aki erdeklodik is es akarja. Nem vagytok elkesve.
2014. nov. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötletet, szerintem kipróbálom aztán majd meglátom. Ha így se lesz hajlandó ráülni, akkor várok még egy kicsit.


Kedves 5-ös, és vasárnapig minden nap ötször hatszor bepisilt/kakilt vagy azért ritkult? Mielőtt elkezdted ráültetted néha a bilire?

2014. nov. 25. 14:16
 13/26 anonim ***** válasza:
Termeszetesen ritkult. Ez az elso nap volt h ennyi baleset tortent masnap mar csak 2 baleset volt es vasarnap volt eloszor baleset mentes nap. :-)
2014. nov. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Mástól is hallottam már ezt. Nyáron is leveszik a pelust amikor bilire akarják szoktatni a kisgyerekeket. Most télen picit macerásabb, de nem megoldhatatlan.


Nem fogom erőltetni, de azért mindenképp kell szülői ösztönzés is szerintem :-) Nem valószínű, hogy egyik reggel úgy ébred, hogy "édesanyám mától csak bilibe fogok pisilni"

Ha visszatartja vagy nagyon nem tetszik neki, akkor ráadom a pelust.

2014. nov. 25. 14:20
 15/26 A kérdező kommentje:
Nagyon ügyesek vagytok :-) Gratulálok :-) És köszönöm a választ, teljesen fellelkesültem :-)Végre megértettem mit jelent az, hogy megérett rá :-)
2014. nov. 25. 14:21
 16/26 anonim ***** válasza:

"Nem valószínű, hogy egyik reggel úgy ébred, hogy "édesanyám mától csak bilibe fogok pisilni" "

De bizony, ez nagyon sok esetben így van. Abban az egy hétben, amikor a fiam bilibe pisilt, pont így történt. Reggel felkelt, ráadtam a pelust, eltelt 10 perc, odajött hozzám és azt mondta: "Kérem a bilit, pisilni."

Csak aztán 1 hét után mégis meggondolta magát :)

2014. nov. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Arany szíve :-)Cuki lehetett :-) És miért atad neki vissza a pelust? Gondolom megmakacsolta magát mi?:-)

Az én manóm még nem tud beszélni.

2014. nov. 25. 14:32
 18/26 anonim ***** válasza:

Nem kell megvarni meg ezzel a mondattal jon. Idokozonkent probalni kell neki. Szerepjatekokat kitalalni, illusztralni a bilizest. Okosak mar most is. Ha nem is rogton, de pl 1 honap mulva ismet megprobalod. Nem kell teljesen feladni, de ha nem akarja most kesobb lehet akarja majd. :-)

En a helyedbe vennek pl ilyen kicsi,apro halacskakat pl vagy bekat es beletennem. Azokat itatnank. Kicsit durvanak hangzik, de a szabadban ugye a hangyakat szoktak kepisilni a fiuk. Itt lehetne azzal h gyere legyen miben lubickolni. Ugyanugy megmoshatod azt is. Nem lesz semmi baja a gyerek pisitol. De jatekosra venne a dolgot es nem egy kotelessegnek amivel anya allandoan traktal. Most ez csak egy hirtelen eszembe jutott pelda colt ha fiam lenne mivel probalkoznek h hajlando legyen belepisilni.

2014. nov. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Szia!


A védőnőnk azt mondta, hogy akkor érett a bilizésre egy gyerkőc ha már tud szólni, hogy pisilni kell vagy kakilni kell. Másrészt pedig akkor ha tudja tartani és elengedni a pisit. Kisfiam 20 hónapos, nyár óta próbálkozunk, havonta elővesszük a témát és ültetgetjük a bilire. 1 percig ül rajta de pisi nem volt... 2 hete vettünk wc szűkítőt, nagyon tetszik neki, belepisilt a wc-be egyszer, utána rögtön ráült a bilire magától (nem mondtuk neki) és oda is belepisilt. Azóta egyszer volt hajlandó pisilni a bilibe.

Még nem tudja elengedni.

Kérdezgetem tőle hogy kell-e pisilni, majd az egyikre bólogat, elmegyünk a wc-re de nem tud pisilni, majd mikor leszáll és visszamegyünk játszani odacsurog a szőnyegre. De pl múltkor a popsitörlőt tartotta oda a fütyijéhez és pisilt rá. Szóval már gyanítja hogy mi is a helyzet, tudja hogy mit kellene csinálni csak még nem tudja az adott helyzetben elengedni. Ezért nem is erőltetem, csak elő-elő vesszük a témát.

Próbáld ki a wc szűkítőt, hátha annyira fog a tiédnek is tetszeni hogy oda hajlandó lesz felülni.

2014. nov. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

18-as nagyon jó ötlete adtál :-) Imádja pl lehúzni a wc-t. (Jön velem ha pisilek, beengedem hogy lássa mi folyik ott). Majd megpróbálom azt, hogy ha belepisil lehúzhatja. :-)


19-es van wc szűkítő is, egyben vettem a kettőt. Majd felajánlom neki, hogy választhat :-)

2014. nov. 25. 14:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!