Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Panelban lakó Anyukák mit...

Panelban lakó Anyukák mit csinálnátok, ha már napok óta fúrnának és kalapálnának a fejetek felett?

Figyelt kérdés
Igazából nem vagyok egy kötekedős típus, tűrök a végtelenségig, valamint normál időben csinálják, tehát 9-10 után és olyan 5-6-ig. De ugye a babám naponta többször aludna ebben az időben. Mindig felsír 30-40 perc múlva. Nyűgös, fáradt. Egyrészt a leírtak alapján ugyan hogy mehetnék oda vagy kérhetném meg őket, hogy ugyan most 1-2 óráig ne hangoskodjanak már? De már ez is kiborít, hogy itt mindig van valakinek valami fúrni, faragni, kalapálni valója. Múlt héten 2-vel felettünk, hétvégén közvetlenül felettünk, a héten megint 2-vel felettünk és a földszinten is. Én már rosszul vagyok ettől...:(
2015. febr. 4. 12:37
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
83%
ugyan, a kertesben meg télen szagolhatod a füstöt mert mindenki fával fűt, nyáron meg nincs nap hogy valaki ne venné elő a flexet. mások meg a szomszédban lakó bébi sírástól másznak falra. sehol se tökéletes. tolerancia, ennyi.
2015. febr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Értelek, de ezen valóban nem lehet változtatni, ez ilyen. Nyilván a Te polcaid vagy csempéid is felmásztak anno a falra, miközben vhol a házban alhatott egy baba vagy haldokolhatott egy öreg néni. Szal az egyetlen megoldás, ha csinálsz magadnak egy isteni citromfűteát. Vagy kettőt.
2015. febr. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
63%

Neked se túl magas az ingerküszöböd, kérdező. Az én anyám anno ezt megoldotta, igen, ő vitt minket napközben a városba (meg is szólták a kívülállók, de semmi közük hozzá), megedződtünk, és nem problémázok ilyenek miatt, megoldom, és meg fogom oldani később is, nincs jogom megszabni, mások mikor tudnak kalapálni napközben, ha az nem pihenőidőre (hétvége, esti órák, éjjel, hajnal). Az éjszakai zaj miatti problémázás sokkal jogosabb, de te nappal nyafogsz, amit meg tudnál oldani alternatívan, de nem azt keresed. Emberek között élsz, mindenhol alkalmazkodni kell valamihez, panelban és kertesben is (ott meg van füst, grillezés, fűnyíró, építkezés... stb.)


Ha ennyire nem tudsz alkalmazkodni, költözzetek tanyára és neveld burokban a gyerekedet, csak akkor ő se fog tudni alkalmazkodni másokhoz.

2015. febr. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Kérdező! Nem igazán értem, hogy min akadtál fenn. Többen leírták, hogy nincs mit tenni, mivel normális időben zajongnak, max. elmentek otthonról. A panel ilyen.

A kamaszos válasz sem volt rossz, arra világít rá, hogy hogy ti zavartátok/zavarjátok/fogjátok zavarni a többi lakót időről-időre. A panel ilyen.

Valamilyen szinten megoldás a ház, de ott is érnek bőven külső hatások.

Nekünk carabb volt a helyzetünk, a szomszédunk egy beteg állat volt, ütötte-verte a családját, ordított, sikítottak. Főként hétévégén, éjszaka, meg ünnepnapokon.

Hihetetlen, de a gyerekek már fel sem figyeltek rá, bár az is tény, hogy folyamatosan ment valami halk zene nálunk, ami elnyomta a balhét, illetve ha sikítozott a család, rendőrt hívtam. Ebben az volt a szörnyű, hogy a család sosem vallotta be a rendőröknek, hogy bántotta őket, de legalább egy időre csend lett.


Szóval jó tanács nincs, vagy megszokjátok, vagy kertesbe költöztök, esetleg valami belső hangszigetelő burkolat (nikecel) jöhet még szóba.

2015. febr. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
82%

Én kertes házban lakok, azért nem olyan rossz ám. A füst felfelé száll, nagyon ritka, amikor lenyomja a légnyomás.

Zaj sokkal kisebb, mint egy lakásban, nem flexelnek állandóan az emberek. Kicsi a forgalom, friss a levegő...


Gyerek előtt vettünk házat (mi is mindketten vidékiek voltunk). Pesten éltünk albérletben többféle lakásban, és tudtuk, hogy előbb házunk lesz, aztán gyerekünk...


Kérdező: vidd el sétálni, a levegőn babakocsiban jót fog aludni.

2015. febr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Hangszigeteljétek a babaszobát.


Amúgy kertes házban lakunk, a szomszéd általában akkor áll neki fát vágni stihl-lel, amikor alszik a gyerek, szemközti szomszéd flexel (autójavító), a kettővel fölötti hatalmas farkaskutya meg úgy ugat fél éjjel, hogy zeng a falu. :)


Rettegtem én is, hogy majd mindenre felkel a gyerek, de megszokta, és nem kel fel.

Altasd babakocsiban, ha azt jobbnak látod, sétlász vele az utcán addig.

2015. febr. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
48%

Nálunk nyáron volt ez. Vettek egy lakást a 7.-en, de a tulaj kiment külföldre és a munkát (konkrétan újjá építették az egész lakást - 58 m2 -) kiadta egy brigádnak, amivel semmi probléma nem volt.

Ugye itt tudni kell, hogy jönnek a kőművesek, majd az áramellátók, végül a vizesek, stb.

Nálunk az alapító okiratba bele van foglalva, hogy minden féle hangos tevékenységet (pl. egy születésnapot is!) előtte már 2-3 nappal ki kell írni és azt is, hogy várhatóan ez meddig fog tartani.

Régebben még azt is szigorúan nézték, hogy du. 1 és 3 között nem lehetett hangos tevékenységet végezni, még HÉTKÖZNAP sem! Hétvégén meg csak szombaton 9-12-ig lehet bármit csinálni, déltől hétfő reggel 9-ig semmit!


Na, most konkrétan a kivitelező ki se írta (tulaj se), hogy mikor lesz felújítás. Arról nem beszélve, hogy az összes fúrást, faragást dél és 4 óra között végezték.

Mindennap 10-11 között jöttek a munkások és óramű pontossággal délben el is kezdték a fúrást. Az egész lakás úgy nézett ki, mintha bombázták volna. Ha nem látom a saját szememmel, el se hiszem, hogy szétverték az egész lakást.

A 6.-on épp egy újszülöttet hoztak haza a kórházból és az apuka felment szólni, hogy legyenek szívesek fél óráig csendben maradni, mert nem hallják, amit a védőnő és a gy.orvos mond. Én a fsz-n úgy hallottam az egész rombolási folyamatot, mintha a mellettem lévő kisszobában csinálták volna, ahol a két lányom aludni próbált.

A legjobb az volt, amikor becsöngettek hozzám a munkások, hogy kapcsoljam le az áram ellátást a házban, mert itt vannak az áramellátók és szerelnék az órát. Majd közöltem, hogy nem én vagyok a gondnok, se a közös képviselő, de 100%, hogy nem fogják lekapcsolni, mert a házban ez nem így működik.

Na, akkor jött a k_va'nyázás és társai. A gondnok közölte, hogy nem kapcsol le semmit, ezt előre be kell jelenteni és társai. Az áramellátók meg visszajöttek két héttel később, amikor már a panelban lakók figyelme fel volt hívva arra, hogy X lakásban Y ideig dolgoznak és ezért az áramellátás szünetel, stb.

A vizesekkel is így jártak. Ott is követeltek mindent a munkások, de itt sem jártak sikerrel.

A radiátoroknál meg már nem kérdeztek semmit, úgy leszerelték a radiátorokat (hogy kicseréljék újra őket), hogy a víz le se volt engedve. Ráadásul a gondnoknak sem szóltak, hogy saját önköltségre (mármint a lakás tulaj költségére) leeressze a vizet. Ott a 6-on lakó (ahol az újszülött volt) lakását áztatták el rendesen. Na, itt is állt a bál!

2,5 hónapon keresztül csinálták a lakást. Az is előfordult, hogy reggel 7-kor arra ébredt az egész panel, hogy épp szétverik a bejárati ajtót.

Mindennap déltől 4-ig fúrtak, faragtak, stb .. a tulajt nem lehetett elérni telefonon, sehogy sem.

Nálunk a lakók fogtak össze, mert már mindenkinek tele volt a ... a dologgal.

Ahogy a tulaj lakása kész lett, haza is jött. Kapott hideget - meleget. Nem győzött bocsánatot kérni és mindenkit kártalanítani a károkozások miatt!

Most decemberben költözött el, hatalmas közutálatnak "örvendett".


Nekem nincs problémám a felújítással, stb .. nyilván valamikor meg kell csinálni. Csak észt is kellene bele vinni, nem csak erőt és pénzt!

Nálunk nem hiába van okiratba rögzítve, hogy x időtől y időig még hétköznap sem lehet hangos tevékenységet folytatni.

Érdekes, hogy a 64 lakó közül 63 ezt megtudja oldani, ez az 1 tulajdonos meg sz.rt rá.

2015. febr. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
76%

A mi házunkban is volt felújítás, én is a falra másztam tőle, hogy mindig abban a percben kezdtek el fúrni, amikor a gyerek elaludt és addig csinálták, amíg fel nem ébredt. Mindegy, hánykor volt.

De sajna nem lehet ellene tenni, mert napközben nem tilos. Persze értettem én, hogy ők nem látnak át a falon, hogy mikor alszik a gyerek, és soha nem is szóltam egy szót sem, de neked idegesítő, hogy a kicsi nem tudja kialudni magát. Csak reménykedhetsz, hogy gyorsan készen lesznek.

2015. febr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, sajnos sokat nem tehetsz, ha csak nem éjjel csinálják. Max. ha normális a szomszéd, megpróbálhatsz beszélni vele, hátha. Sajnálom amúgy, lehet hogy ez csak nálunk van így, de hozzám a felettünk lakó jött le megkérdezni, hogy nem zavarna-e, hogy most ha ezt vagy azt csinálná (pedig nálunk nincs se baba, se idős, akit jobban zavarna). Meg amikor a szülinapi bulim volt, aki szervezte, megmondta a szomdszédnak is, hogy ne érje váratlanul.
2015. febr. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
14-es a stíluson akadtam fent. Itt bármi legyen a kérdés, mindig az a válasz, hogy minek vállaltál gyereket, te vállaltál gyereket..stb.. Már így kezdődik a hozzászólás. Na már itt felmegy a pumpa. Valószínű én is érzékenyebb vagyok, mert napok óta ezt hallgatom, a gyerek nyűgös. Ha alszik egy félórát gyorsan kapkodok, hogy valamit azért csináljak is. Ma reggel a migrénem is előjött, esélyem sincs egy félórát sem pihenni és a szemem esik ki a fájdalomtól. Na de, én akartam, én vállaltam, megoldom. Csak nem tudom, hogy ha az ember egy kicsit szeretne vigaszt találni, kicsit kommunikálni, hasonló sztorikat olvasni, akkor minek kell valakinek rögtön ebben a stílusban válaszolnia. Tetszett a citromfű teás hozzászólás, jót mosolyogtam rajta és lehet megyek és csinálok is egyet. A sztorit is jó volt olvasni, bár átélni biztosan nem lehetett egyszerű. És ugyanígy érzek, ahogy leírtad kedves utolsó válaszoló.
2015. febr. 4. 14:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!