Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Panelban lakó Anyukák mit...

Panelban lakó Anyukák mit csinálnátok, ha már napok óta fúrnának és kalapálnának a fejetek felett?

Figyelt kérdés
Igazából nem vagyok egy kötekedős típus, tűrök a végtelenségig, valamint normál időben csinálják, tehát 9-10 után és olyan 5-6-ig. De ugye a babám naponta többször aludna ebben az időben. Mindig felsír 30-40 perc múlva. Nyűgös, fáradt. Egyrészt a leírtak alapján ugyan hogy mehetnék oda vagy kérhetném meg őket, hogy ugyan most 1-2 óráig ne hangoskodjanak már? De már ez is kiborít, hogy itt mindig van valakinek valami fúrni, faragni, kalapálni valója. Múlt héten 2-vel felettünk, hétvégén közvetlenül felettünk, a héten megint 2-vel felettünk és a földszinten is. Én már rosszul vagyok ettől...:(
2015. febr. 4. 12:37
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

vagyis utolsó előtti

Igen, legalább a felettünk lakó lejött vasárnap miután végigfúrta a fél délelőttöt, hogy most jutott az eszébe, hogy a gyerek nem alszik, mert akkor picit pihennek. Na, de legalább lejött!

2015. febr. 4. 14:42
 22/31 anonim ***** válasza:
67%

Mi is panelban lakunk, és igen, tele van a tököm a fúrással- faragással-kopogással. De ami még ennél is idegesítőbb, az a fölöttünk lakó féreg és barátai, amikor a rohadt "zenéjét" bömbölteti, részegen buliznak, kiabálnak, röhögnek. Amikor éjjel 2-kor ébredtünk a bulira, én bizony rájuk küldtem a rendőrséget. (Hozzáteszem, korábban személyesrn kértem szépen, csúnyán, hogy egy kicsit fogják vissza magukat, de még ők voltak megsértődve.)

Gondolom, Kérdező, nálatok is van Szövetkezeti Iroda, ott kérdezd meg, milyen házirend vonatkozik a házatokra, mondd el, konkrétan mi a gond. Merthogy létezik olyan, hogy MEGKÉRIK a lakókat, hogy csak bizonyos időben végezzék a zajos munkát. Az nem lehet megoldás, hogy pici gyerekkel elmenekülj otthonról, hogy aludni tudjon!

2015. febr. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
75%

Én egy évet laktam panelben.

vicc

A falszomszédunk mintszombat ddélelőtt fúrt 10-15ször. Hogy mi a bánatos istennyílát azt nem tudom.

Alattunk meg Infónéni és fia Mufurc úr lakott.

Infónéni töksüket volt alapjáraton, de a szellőzőn keresztül a suttogást is meghallotta. És persze adta tovább az információt. Amikor mentünk a lépcsőn, mindig hallottuk ahogy szöszmötöl a kukucskálón.

Mufurc úrfi szerint mindenki csak azért létezik, hogy őt nyugalmában megzavarja. Ebbe természetesen beletartozott a ház Összes gyereke.

Képes volt este 11kor ráfeküdni a csengőre, hogy "hangosan bőgetem a gyereket". Mintha direkt csinálnám... Hozzátenném, a gyereket szépen fel is verte vele, akkor már nem először. Engem elboritott a lila köd és eldöntöttem: aludni már úgysem fogok úgyhogy beraktam egy mosást. Közben hajat vizeztem és többféle frizurát szárítottam be magamnak. :) a csengőt pedig kihúztam.

2015. febr. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
32%

Ó, értem, te csak megerősítést szeretnél, hogy igen, te vagy a hős, szuper anyuka, és minden szomszéd rossz, aki valamit merészel az otthonában végezni olyankor, amikor lehetősége van rá, nálad a csempe is némán teszi fel magát, és az edények is olyan csendben törnek össze, ha le találnak esni, hogy még te sem hallod meg.

Azért mások nem ekkora varázslók, és a mesterek meg munkások is van, hogy egy napra több munkát is bevállalnak, és egyik helyről mennek a másikra reggeltől estig, és a dolgozókat se engedi el bármikor a munkáltató szabira, hogy elintézzenek valamit. Persze, illik szólni, kiírni a lakótársaknak, mi várható, de mindig van pár hisztis, akinek semmi nem jó, és még egy bolhatüsszentést sem visel el.

A te szüleid is ennyire burokban neveltek téged anno?

2015. febr. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
34%
Ja, és csak hogy tudd, nálunk éjjel ment állandóan a zenebona alattunk és fölöttünk, amikor gyerek voltam, de hozzá kellett szokni, mert a szomszédokkal nem lehetett beszélni se normálisan se másképp. Oldalra jók a falak, csak függőlegesen terjed a hang. Ez van, ez a panel. Vagy megszokod, vagy elköltözöl, de nincs kizárva, hogy idővel te kerülsz a másik oldalra, pont a gyerek miatt.
2015. febr. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
52%
Bocsi Utolsó, az éjjeli zenebonához nem KELL hozzászokni, azért van minden panelnak Házirendje, azért van a Közgyűlés, azért vannak a rendőrök!
2015. febr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
68%

Jaj kérdező, kapsz te itt hideget, meleget. Ne foglalkozz a kötekedőkkel. Ne is reagálj a válaszukra. Csak azért írnak, hogy téged bosszantsanak.

2 évig laktam panelban, bőven elég volt. Mindig mondtam magamnak szépen, hogy igen, valamikor meg kell csinálniuk, nem mondhatom nekik, hogy egész éjjel dolgoztam stb. De egyszerűen felőrölte az idegrendszeremet.

Igazàból nem tudok tanácsot adni sajnos. Nyilván nem szólhatsz, ha normális időben csinálják. Tudom, nem segít, de együttérzek veled.


Azt meg a megkeseredett brigádtól kérdezem, akik itt szívják a véredet, komolyan gondoljátok, hogy minden nappali alvást a városban a babakocsiban töltsön a gyerek??? És az anyukája mikor csinál valami házimunkát, vagy ne adj' Isten mikor pihen egy kicsit? Üljön egy padon a babakocsi mellett és szundítson? Ezt ugye ti sem gondoljátok komolyan szuperanyák?

2015. febr. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Na én már válaszra sem méltatom ezt az okoskodó mindent megoldó alkalmazkodni szuperul tudó anyukát...Alapjáraton nem értett meg és kötekedni akar. Ha elolvasta volna rendesen amit írok fel sem merülne,hogy én hisztis vagyok és nem tudok alkalmazkodni,mert írtam,hogy nem vagyok az a típus. Nem szóltam nekik,nem szólok,csak sajnálom a babámat és magamat és fortyogok.De megittam egy teát és lefeküdtem a babámmal,így legalább ő alszik,mert a mellkasomon van és ha fúrnak odateszem a másik füléhez a tenyerem.Vicc,de ez van.Hát ha nyár lenne még ki is ülnék egész nap...
2015. febr. 4. 16:24
 29/31 anonim ***** válasza:
0%
Nem fogják mások hozzád igazítani a felújításokat, ugye tudod? Napközben nem várhatod el, csak annyit, hogy szólnak, hogy ez van. Ha te ezt másképp gondolod, tényleg nem panelban kellene élned, és ha nem tetszik a veled ellenkező vélemény, hát akkor sem fog ez megváltozni. Nálunk a házirendben napközben nincs kikötés hétköznap, mert a lakóközösség tudomásul vette, hogy dolgozó emberek is laknak a lépcsőházban, nem csak nyugdíjasok meg kényeskedő kismamák. A hétvégi, hajnali és esti, éjszakai tilalmat természetesen betartjuk, de dolgozunk, tehát ha valamit meg akarunk csinálni, kiveszünk szabadságot, és kiírjuk a földszinten a faliújságra, hogy zaj lesz, és köszönjük a többi lakó türelmét emiatt. Mégis mikor csináljunk meg bármit, ha egyébként munkaidőben mi nem tartózkodunk otthon?
2015. febr. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Jézusom, én sosem éltem panelben (nem is tervezem semmiképpen), de komolyan az ország összes paneljában reggeltől estig fúrnak, faragnak, üvöltenek, szexelnek, buliznak olyan hangerőbvel, hogy a gyerek fülét be kell fogni?? Nem túloztok egy kicsit? Látogatásaim során panelos ismerőseimhez, sosem tapasztaltam ilyet... Különben meg szerencsétlen többi lakónak ha elromlik valamilye, vagy építkezik, akkor azt muszáj megcsinálnia, nem várhat amíg a te gyereked felnő... Arról nem is beszélve, hogy valószínűleg ő is szenved amikor a te gyereked üvölt, mert elég nagy valószínűsége ha átlagos kisbaba, de persze nem szólhat, mert a szegény gyerek nem tehet róla, meg különben is... Ráadásul a gyerekek általában éjszaka sírnak amikor más aludna.

Mi a vasútállomáson lakunk, ha jön a vonat, remeg a ház, a tájékoztatás behallatszik a szobába, ezen kívül van amikor üvöltenek a kutyák, aszfaltoznak, csatornáznak, a vasutat rendszeresen éjjel építették óriási reflektorokkal... Mégis egymás után születnek a gyerekek az utcában és valahogy kibírják. Ezek a zajok az élettel járnak.

2015. febr. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!