Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek? Két gyerekk...

Mi a véleményetek? Két gyerekkel két szobás lakás nagyon kicsi?

Figyelt kérdés

3 éves a kislányunk és kb. két év múlva tervezünk kistesót neki mivel most váltottam munkahelyet.

Keresztanyám teljesen lehurrogott minket hogy minek akarunk még egy gyereket, neki is csak egy fia van és tök jól felnőtt egykeként is. Azt mondja egy két szobás lakásban akarunk nyomorogni majd a két gyerekkel.

Tényleg nem egy hatalmas házunk van. Kertes házról van szó.. 52 négyzetméteres, 2 szoba, fürdő, WC, főzőfülke, étkező.

Szerintetek is nagyon kicsi ez két gyerekkel?

Mindenképp szeretnék testvért a lányomnak.. Van aki ilyen kis lakásban él két gyerekkel?


2015. jún. 2. 08:01
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
60%

két háló a két gyereknek

nem egészséges együtt lakni egy bizonyos kor felett

2015. jún. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
72%

Tudom, hogy lepontoznak érte, de nem érdekel. 52 m2 nagyon-nagyon kicsi és egészségtelen ennyi embernek. Nemcsak az a lényeg, h mindenkinek elférjen az ágya meg jusson hely az asztalnál. A gyerekeknek tér kell a fejlődéshez, a játékhoz, nem jó ha egymás szájából veszik a levegőt a családtagok. A túl kicsi helytől, a zsúfoltságtól egy idő után mindenki ideges lesz és frusztrált. Egy felnőttnek is van néha igénye arra, h csak úgy elvonulhasson egy csendesebb részre, amíg el kell intézni egy telefont vagy meg csinálni egy munkát, feladatot. Ugyanígy a ygerek is igényelni fogja, ha iskolás lezs, h nyugodtan írhassa a leckéjét valahol, ahol nincs ott a tesó, aki játszana, nem beszélgetnek a felnőttek, nem megy a háttérben a tévé, stb.


Azon meg felnevettem, aki azt mondta, csak behúzol egy álfalat a szoba közepére és kész. Jah, és akkor az egyik szobában nem lesz ablak, klassz. Ez nem iylen egyszerű, a szoba elrendezésétől is függ.


62 m2-es lakásunk van 2 nagy szobával, jó nagy terekkel, plafonig érő beépített szekrényke mindenütt, szóval a nincs zsúfoltság és egy gyereket vállalunk ide, a másodikat kertes, több szobás házba.


Kérdező, itt szinte mindenki azt fogja mondani, h persze, szüljél 5-öt is, nehogy már ez elvegye a kedved, mert más f....val könnyűá verni a csalánt, meg úgy vannak vele, ők is szívnak sok gyerekkel a kicsi lakásban, szívjon más is.


Én meg azt mondom, előbb ól, aztán bele a malacka.

2015. jún. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
53%
Manapság nagyon elterjedt, hogy csak annyi gyerek legyen, ahány szoba. Gyerekkoromból nem emlékszem olyan osztálytársamra, barátomra, akinek saját szobája lett volna, mindenki (én is) a testvérével lakott egy szobában. Persze, tizenévesen már igényeltünk volna kicsit nagyobb intim szférát, de azért teljesen normálisan felnőttünk. Most két szoba + nappalis házban lakunk három gyerekkel, amíg kicsik szerintem jobb is így, jobban tudnak együtt rosszalkodni, aztán mikor nőnek majd igyekszünk legalább két szobába elosztani őket. Szerintem nem szabad csak ezért nem vállalni gyereket.
2015. jún. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
34%
*szekrényekkel
2015. jún. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
30%
Nekünk is 2 gyerekünk van, egy szobában vannak. Egyik 4 éves, másik 9 hónapos. Nekünk annyi "előnyünk" van, hogy 2 szoba van, plusz egy nagy nappali és ott vagyunk egész nap. A szobákat inkább csak alvásra használjuk. Ha nagyobbak lesznek a lányok, akkor mindkettőnek veszünk beépített galériaágyat, így lesz egy kis magánszférájuk. Ha nagyon igényelni fogják, akkor meg tudjuk oldani a külön szobát. Nyugodtan vállaljatok második babát, majd ráértek megoldani a második szobát kamasz korukra. Az még minimum 15 év!
2015. jún. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
Ugye mint írtam kb. 2 év múlva jönne csak a második baba, először úgyis velünk lenne egy szobában. Szóval kb. 3 évig tudnánk spórolni hogy neki tudjunk állni plusz egy szobának.
2015. jún. 2. 09:31
 17/38 anonim ***** válasza:
16%

Ne hallgass senkire, aki le akar beszélni. Érezhetően szertetben éltek, jó helyre fog születni az a pici. A tesónak csak az első pár alkalommal lesz zavaró, h éjjel felkel a picur, aztán alszik tovább. Mindenképp a két tesóra szavazok, akik szeretik, fejlesztik, támogatják egymást.

Bárcsak megtehetné mindenki, h a család minden tagjának külön szobája lehessen, de nálatok ott a kert is, napközben a gyerekek kitombolják ott magukat, ezzel is szerencsésebbek vagytok a panelosoknál, tágabb a tér. És az, hogy mi lesz 10 év múlva, akár még találhattok lehetőséget a bővülésre is. Két gyerek érezhetően nagyobb kiadás, mint egy, ha nem tud örökölni a tesótól, akkor mondjuk egy havi rezsi adaggal. Inkább ezt kell mérlegelni.

2015. jún. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
58%
biztos örülni fog egy kisiskolás hogy mellette üvölt egy csecsemő éjjel, biztos szeretni fogja...
2015. jún. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
Először velünk lenne egy szobában a pici, mint írtam.
2015. jún. 2. 09:36
 20/38 A kérdező kommentje:
Egyébként nekem van egy húgom és egy öcsém. Szüleimmel 3 szobás lakásunk volt, szóval nem volt mindenkinek külön szoba. Én és a húgom egy szobában voltunk, az öcsém pedig külön. Nem hiszem hogy bármelyikünk rosszabb ember lett attól hogy egy szobában voltunk, vagy bármiben is hiányt szenvedtünk volna.
2015. jún. 2. 09:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!