Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek? Két gyerekk...

Mi a véleményetek? Két gyerekkel két szobás lakás nagyon kicsi?

Figyelt kérdés

3 éves a kislányunk és kb. két év múlva tervezünk kistesót neki mivel most váltottam munkahelyet.

Keresztanyám teljesen lehurrogott minket hogy minek akarunk még egy gyereket, neki is csak egy fia van és tök jól felnőtt egykeként is. Azt mondja egy két szobás lakásban akarunk nyomorogni majd a két gyerekkel.

Tényleg nem egy hatalmas házunk van. Kertes házról van szó.. 52 négyzetméteres, 2 szoba, fürdő, WC, főzőfülke, étkező.

Szerintetek is nagyon kicsi ez két gyerekkel?

Mindenképp szeretnék testvért a lányomnak.. Van aki ilyen kis lakásban él két gyerekkel?


2015. jún. 2. 08:01
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
37%
Szia! Teljesen egyetértek a 13-as válaszolóval. Nem tudom mostanság mi ez az "ahány gyerek annyi szoba kell" mánia. Én is a tesómmal voltam egy szobában és a barátaim között sem voltak olyan testvérpárok ahol külön szobájuk lett volna mégis teljesen egészségesen és normálisan felnőttünk. Miért kell ebből ekkora ügyet csinálni, nem négy gyereket akarsz egy szobába tuszkolni? Nekünk is két szobás lakásunk van, van már egy két és fél éves kisfiunk és most várjuk a kistesót. Tökéletesen el fogunk férni, nem kell nyomorogni. Ha nem egyneműek lesznek akkor majd egy idő után szétosztjuk a nagyobb szobát de ez nem mostani projekt. Emiatt kár lenne ha nem vállalnátok még egy babát ha szeretnétek.
2015. jún. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
15%

Én nem vállalnék ekkora házba második gyereket, de miután még bőven messze van a gyerekvállalós dolog, ezért addig még lehet, hogy a plusz hozzáépítést is megoldjátok.


Emiatt viszont nem értem miért téma ez egyáltalán. Keresztanyádnak meg nem kéne így lehurrogni, főleg, hogy neki elsőként mintha nem is a lakás lenne a probléma, hanem egyáltalán minek akartok második gyereket.. Mintha köze lenne hozzá.

2015. jún. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
69%
szerintem is kicsi. mi egy 64nm es családi házban vagyunk, egy fiúnk van. van külön szobája, de egyszerűen így sem férek el :) rossz a kialakítás, nincs nappali, külön tároló helység ahova elpakolom a fiam már nem kellő vagy még nem kellő dolgait....stb. tehát én a helyetekbe belevágnék, de ahogy a párod gondolja, ha van lehetőség építsetek hozzá egy kis szobát.
2015. jún. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
53%

54 nm-es, kétszobás lakásban nőttünk fel az öcsémmel :)

Ráadásul egy szobában voltunk, a másik szoba a szülőké volt.

Felnőttünk, nem nyomorogtunk, jól megvoltunk.

2015. jún. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
83%

Nekünk kicsi lenne, mert párom munkájából adódóan nagyon sok cuccunk van (lakás nem is jöhetne szóba, csak családi ház), illetve nálunk fontos, hogy a hálószobákon túl legyen egy közösségi tér (nappali-étkező).

Szerintem kicsi lakás/ház esetén törekedni kell arra, hogy minél praktikusabban beépítsd bútorokkal/tárolókkal.

A Ti esetetekben arra ügyelnék, hogy mire iskolába megy a kislányotok, legyen egy külön kuckója elvonulni, zavartalanul tanulni.

2015. jún. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem kicsi.

Ide egy gyereket se vállalnék, nemhogy kettőt.

Bár ugye, kinek mik a szempontok... Így biztos családias környezet lesz, csak nehogy a gyerek utáljon hazajárni...

2015. jún. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm mindenkinek a válaszokat!


Úgy látom a legtöbb válaszoló hiper-szuper lakásban lakik... Végén kiderül hogy egy gyereknek is kicsi a 2 szobás lakásunk.. Hol tartunk már??? Van külön szobája a kislányomnak, nem is annyira kicsi.. Hány külön szoba kellene egy gyereknek??

Lassan oda jutunk hogy kettőnknek is kicsi a házunk nemhogy még gyerekkel....

2015. jún. 3. 07:33
 28/38 A kérdező kommentje:

Ja és senkit nem pontoztam.. Sem pozitívan sem negatívan.

Úgyhogy nem én voltam a lepontozó.

2015. jún. 3. 07:35
 29/38 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem lakik itt senki kacsalábon forgó 16 szobás palotában, de a normálisabbjának van annyi esze, hogy ha csak két szobájuk van, nem szül bele 4 gyereket. szül bele 1-et, max. 2-tőt, a 3.-at meg akkor, ha már van kilátás nagyobba költözésre. Ennyi.
2015. jún. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

Uram isten.. Hol olvastad hogy 3-4 gyereket akarok szülni a két szobás házunkba??? Egy lányunk van és egy testvért tervezünk neki. Szó se volt 3-4 gyerekről.

Azt viszont túlzásnak tartom hogy egy gyereknek is kicsi a 2 szobás lakásunk.

2015. jún. 3. 17:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!