Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek? Két gyerekk...

Mi a véleményetek? Két gyerekkel két szobás lakás nagyon kicsi?

Figyelt kérdés

3 éves a kislányunk és kb. két év múlva tervezünk kistesót neki mivel most váltottam munkahelyet.

Keresztanyám teljesen lehurrogott minket hogy minek akarunk még egy gyereket, neki is csak egy fia van és tök jól felnőtt egykeként is. Azt mondja egy két szobás lakásban akarunk nyomorogni majd a két gyerekkel.

Tényleg nem egy hatalmas házunk van. Kertes házról van szó.. 52 négyzetméteres, 2 szoba, fürdő, WC, főzőfülke, étkező.

Szerintetek is nagyon kicsi ez két gyerekkel?

Mindenképp szeretnék testvért a lányomnak.. Van aki ilyen kis lakásban él két gyerekkel?


2015. jún. 2. 08:01
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
Ez csak egy példa volt. Két szoba nappali nélkül bizony kicsi két gyerekkel, főleg, ha írod, hogy 52 m2 az egész, szóval még csak nem is nagy szobák.
2015. jún. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is kicsi még 1 gyerekkel is. Mi 4 szobásban lakunk 1 gyerekkel és hát ide még egyet nem vállalnék.
2015. jún. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
Ne legyél felháborodva, midnenki leírhatja a véleményét. Szerintem is kicsi a 2 szobás 1 gyerekre is. Normális esetben 1 nappali, 1 háló, és gyerekszoba. Én nem szülnék 2 szobásba, mert el sem tudom képzelni, hogy a nappali legyen a hálónk, vagy a háló a nappali. Kanapén alszotok?
2015. jún. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Igaza van a többségnek.Én sem tudom elképzelni,hogy arra az ágyra ültessem a vendéget,amin alszok vagy du**k.Úgy egyáltalán.Hálószobába bevezetni egy vendéget nem illik.Gondolom üljön nálatok az étkezőben,a konyhában egy széken.Ha lesz még egy gyerek,hová teszitek a vendégeket,a nagymamát,ha menne segíteni,esetleg ott is aludna?Na meg ha nagyobbak lesznek a gyerekek,akkor a többi gyerekkel,unokatestvérekkel együtt aludni,egymásnál nyaralni.Én elhiszem,hogy nincs mindenkinek pénze,de szülni sem kötelező.Az ideális egy 3 tagú családnak:nappali+ 2 háló.És ha jönne még egy gyerek,akkor még egy szoba idővel.Hiába pontozol le,húzod fel magad,ez akkor is így lesz.
2015. jún. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

Hát akkor engem most meg fogtok kövezni..

Igaz 3 szobás a lakásunk, kicsi szobák valamint van egy etkezőnk amit egyben nappalinak is használunk. Van egy 6 éves fiam és egy 2 éves lányom. Nem terveztünk több gyereket de úgy alakult hogy most újra várandós lettem (védekezés mellett) ... Ráadásul most ikreket várunk. Sosem gondoltam volna.. De így alakult. Sem a páromnak se nekem eszünkbe se jutott az abortusz. Szeptemberben érkeznek egy fiú és egy kislány. Igaz kicsi lesz a hely de megoldjuk. A két nagyobb gyerekünk egy szobába kerül. Az ikrek pedig abba a szobába ami most a kislányunké.

Régen se volt nappali a lakásokban meg ezer szoba mégis felnőttek.. Nagyon elterjedt ez a dolog hogy annyi szoba ahány gyerek.. Még jó hogy nem mindenki úgy gondolkodik mint itt sokan mert kihalt volna az emberiség.

Kérdező ahogy érzitek.. Bár gondolom nem az itteni válaszok fogják eldönteni hogy lesz-e még egy gyereket és. Még mindig jobb mintha albérletbe szülnél akár egy gyereket is. Nem nyomorba fog születni a második baba gondolom.

Lehet lepontozni az összes szuper anyunak. :) nem izgat.

2015. jún. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Aki meg azt írta hogy 4 szobás lakásban lakik egy gyerekkel és oda nem vállalna több gyereket.. Gondolom nem a szobák száma miatt.
2015. jún. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vállaljátok a kistesót, hiszen mire kell a külön szoba a gyerekeknek, addigra össze tudjátok rakni a bővítés árát. Én is közös szobában voltam tesómmal, és nem zavartuk egymást, inkább örültünk, hogy nem vagyunk egyedül éjszaka.Mondjuk közöttünk csak 3 év van, így nem emlékszem, hogy valaha is zavart volna. 14 éves voltam, hogy külön szobám lett, bár hamarabb is megtehettük volna.A gyerekek viselkedésén is múlik azért a dolog, ha nyugisak, és szeretik egymást,nincs semmi gond, de akik túl aktívak, a kis térben még jobban bevadulnak. Nem akarok okoskodni, de ha együtt vannak, még fejlesztik is egymást - szociális érzék, alkalmazkodás...
2015. jún. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Látom itt szinte mindenki sok sok szobás palotában lakik. Annyira vicces, hogy a gyk közönsége mennyire nem a magyar valóság.


Szerintem semmi baj azzal ha nincs külön nappali, vendégszoba, minden gyereknek és szülőknek külön szoba. Keresztanyad csak irigykedik, nyilvan megbanta hogy csak egy gyereke van.

2015. júl. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!