Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napirend kialakítása 5 hónapos...

Napirend kialakítása 5 hónapos babánál hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most már 5hós a kislányom,szeretném ha lenne napirendje! Mert neki is könnyebb lenne,nem is beszélve magamról :)

Annyi van eddig,hogy 8kor van mindig fürdés,kivéve ha már roppantul fáradt! Éjszakákat végig alussza! De mindig máskor kel fel,máskor indul a nap,más időpontokban eszik! A nappali altatás szörnyű,csak kézben alszik el,jó mondjuk ezt én rontottam el anno a hasfájása miatt,hogy non stop a kezemben volt,nem tudtam magára hagyni ;),nappal kb 3x-4x alszik max fél órát,soha nem alszik többet! Ez szerintem azért nem elég neki! Jó lenne valahogy napirendet állítani! Vagy nem érdemes? Segítsetek légyszi! Arra is szeretnék tapasztalatokat kapni,hogy hogyan tudnám megoldani,hogy egyedül aludjon el,ill nem kell hogy egyedül legyen,mert bebújok én vele az ágyba,csak a karomon kívül legyen!


2015. szept. 22. 12:21
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
10es válaszoló,ahogy olvastam a soraid,majd hogynem közbe vigyáztam álltam ;) simán lehetnél katonatiszt is! Te nagyon határozott személyiség vagy,én meg nem sajnos! De majd gyúrok rá! Yes,Sir,yes ;) :) ;)
2015. szept. 22. 12:50
 12/37 anonim ***** válasza:

Miért erőlteted ennyire a fix napirendet? Kerdező, te mindig unyanakkor kelsz-eszel- fekszel? Nem mert nem mindig akkor vagy éhes vagy nem fáradsz el annyira.

Legtöbb baba annyira szépen kialakítja magának, ráadásul ilyankor még annyit változtatnak rajta te meg beleerőszakolsz vmit ami neked jó.

Amit az utolsó ír kb mint a katonaság. Mi van ha ő már fél 10kor éhes vagy ha csak 5kor lesz éhes addig szenved? Azt meg kétlem h mindeegyes nap csak pontban akkor lesz éhes.

Nekem a nagyobb 19 hónapos sosem alakítgattam, magának kialakította, 2 féle napirendje van 1 amikor korán kel (ez lehet bármi okból pl zaj felkelti, este nem volt annyira fáradt mikor elaludt) 2 amikor később kel. A reggeli felkelésböl tudni h mi lesz. Kicsi 3 hónapos vele sincs semmi gond, alakítja magának ráadásul passzol a nagyéhoz pedig semmit nem tettem.

2015. szept. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
Mert úgy gondolom,hogy fontos számukra a napirend! Majd később ha oviba megy,meg suliba,de ő este 10-11fele alszik,és felkeltem 6:30kor,majd azt mondom hogy hülye gyerek miért nem eküdtél le időbe,te alakítottad magadnak! ?? Neem!szerintem fontos,hogy legyen napirendjük! Könnyebb egy nap nekik,hogy tudják mikor mi következik! A kajával nem értek egyet,hogy mi van ha előbb éhes lesz,majd éhezik! A megszületése óta 3óránként etetjük őket,szerintem 5hónaposan sem lesz 1,5óra múlva éhes,mert azzal most sincs baj!de szerinted jó egy 5hónaposnak,ha 10-11kor fekszik le este! Szerintem nem! Meg még sorolhatnám
2015. szept. 22. 13:14
 14/37 anonim ***** válasza:
Egyetértek, a napirend kell. A 10-es válaszoló talán kicsit tényleg katonás (az evésnél én ennyire nem vagyok szigorú), de az alapdolgokban bizony igaza van. Én is felkeltettem a fiam reggel is és a délutáni alvásból is, mert tudtam, ha nem teszem, káosz lesz az egész nap. Semmi gond nincs ebből, most 3,5 éves lesz, bizony nem 10-11-kor fekszik és 9-kor kel, hanem este maximum fél 9-kor alszik és reggel 7-kor kel, mert csanába megy. Amíg itthon volt, akkor is fél 8-kor keltettem. Mindent azért nem kell ráhagyni a gyerekekre.
2015. szept. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:

Hát egy iskolást 5 hónapossal hasonlítani...


Nem nézi az órát, nekik nem a fix időpont a lényeg hanem a sorrend. Legtöbb 5 hónapos éjszaka is eszik. Éjszaka se etetnéd meg mert az nem normális. 1 hónaposan akkor miért tetted meg?

Több mint valószínű h téged is 3 óránként etettek viszont kétlem h most is 3 óránkent fix időpontban eszel. Ez kb olyan hasonlat mint a te 5 hónapos-iskolásod. Millió egy dolog változik hónapról hónapra.

2015. szept. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:

katonás a 10-es, de igaza van, ezt csak így lehet: katonásan, következetesen, még ha eleinte nehéz is. Első nap majd nagyon elfárad, mire leteszed, 2. nap már kevésbé, harmad nap meg pontosan tudja majd mikor van alvás idő és mikor nincs.

Sok szülő rontja el ott, hogy hagyja magát irányítani. Nekem azzal sincs gondom, de napi rend nem attól lesz, hogy akkor etetjük a babát, amikor ő épp úgy gondolja, persze, nehéz összeegyeztetni az igény szerinti elveket a napirenddel, de nem lehetetlen. Az első pár hét, hónap legyen az igény szerinti elveké, de utána kell, hogy kialakítsuk a napirendet, ahhoz pedig szigor kell sokszor.

5-ös

2015. szept. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

Azért hagyom magam irányítani mert akkor etetem mikor éhes? Lehetőséget sem adtok nekik h megcsinálják mert vmibe belekényszerítitek. Ennyi erővel a munkás ember "napirendjébe" kéne az lesz a legtöbb az életébe.


Mosmár tényleg érdekel 12kor ebéd de csak pár falatot eszik mert nem éhes utána persze aludnia kell de 3kor éhes akkor 1 órán keresztül mit csináltok vele?

2015. szept. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

Jaj meg még egy:


Ha nagyon fáradt a kislányunk bárhol elalszik, ültében is.

Mit csináltok ha délelőtt vmi miatt nagyon elfárad és 12kor elalszik akkor felkeltitek h még nincs alvás? Ezt értem már oda amikor átszokatjátok meg későbbre is.

2015. szept. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
Ha 12-kor eszik, aztán alszik, nyilvánvalóan 3-kor nyugodtan ehet. Mondjuk nálunk ezzel soha nem volt probléma, az evési idők megvoltak (nem percre pontosan, de +/- 20 perc csúszás volt a max), soha nem evett össze vissza a fiam. Ma már ugye 3,5 éves lesz és igen, ha nem eszik evésidőben, akkor kivárja a következőt (jó, én néha elgyengülök azért). Semmi baja nem lesz egy gyereknek, ha rendszer van az életében, sőt.
2015. szept. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
9-es vagyok, attól, hogy nincs meg a fix sorrend nálunk, nem 11kor fekszik a fiam, hanem max 8kor. Én mindenhonnan csak azt hallom, hogy alvó gyereket nem ébresztünk fel, így meglep ez a módszer. Úgy gondolom, mikor fogzik a baba, leveri valami front, elég kegyetlen felébreszteni, s nem akkor adni neki enni neki, mikor a fájdalomtól már el tud tekinteni, s tud is enni...
2015. szept. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!