Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napirend kialakítása 5 hónapos...

Napirend kialakítása 5 hónapos babánál hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most már 5hós a kislányom,szeretném ha lenne napirendje! Mert neki is könnyebb lenne,nem is beszélve magamról :)

Annyi van eddig,hogy 8kor van mindig fürdés,kivéve ha már roppantul fáradt! Éjszakákat végig alussza! De mindig máskor kel fel,máskor indul a nap,más időpontokban eszik! A nappali altatás szörnyű,csak kézben alszik el,jó mondjuk ezt én rontottam el anno a hasfájása miatt,hogy non stop a kezemben volt,nem tudtam magára hagyni ;),nappal kb 3x-4x alszik max fél órát,soha nem alszik többet! Ez szerintem azért nem elég neki! Jó lenne valahogy napirendet állítani! Vagy nem érdemes? Segítsetek légyszi! Arra is szeretnék tapasztalatokat kapni,hogy hogyan tudnám megoldani,hogy egyedül aludjon el,ill nem kell hogy egyedül legyen,mert bebújok én vele az ágyba,csak a karomon kívül legyen!


2015. szept. 22. 12:21
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
Utolsó! Mi a legtöbben kb. ugyanezt írtuk le és ugyanígy is csináljuk/csináltuk. A 10-es írt kicsit katonásabb módszerről, de biztos vagyok benne, hogy ő sem kínozta azért a gyerekeit.
2015. szept. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

En nem partolom ezt a katonas napirendet. Az en babam eszik amikod ehes, es alszik amikor almos.

Reggel 9-10 kor kelunk ( en is ), szopi, jatek, aztan del -1 korul elalszik , alszik kb 2 orat, aztan szopi, jatek, seta 2 ora minimum azt vegig alussa a levegon. 8 korul erunk haza akkor szopi, aztan jatszik es nez minket a kis pihenoszekeben mig apaval vacsorazunk. 9-korul furdes, aztan szopi es 11 -ejfel korul alszik.


Ezt magansk alakitotta ki, en soha fel nem keltenem, vagy nem etetnem meg mikor ehes!

Nem robot hanem emberi leny!

Es nagyon jol alkalmazkodik. Ha hetvegen egesz napokra elmegyunk semmi gond nincs vele. Es nem kell rohanni haza x idoben mert furdes vagy alvas van.

2015. szept. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Természetesen mindenki úgy csinálja ahogy akarja. Nálunk senki nem kel 10-kor és fekszik éjfélkor, ez munka mellett nem igazán menne.
2015. szept. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Utolso, szerintem us mindenki ugy csinalja ahogy neki jo.

Igaz en ( mikor dolgoztam) ejfelkor fekudtem es reggek 6 kor keltem evekig ( korhazban dolgozom 13 iras muszakot plusz 2 ora utazas)

2015. szept. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Bocsi az eliras miatt.,
2015. szept. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Az ok, hogy neked ennyi elèg, de a gyerekednek nem lesz majd ha oviba megy. Bár gondolom picike lehet még, ez majd később lesz probléma.
2015. szept. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Szerintem pont ez az a kor amikor nem lehet fix napirendet tartani. A kislányom is 5hós. Nekünk megvolt eddig a napirendünk,amit ő alakított ki. Aztán elkezdett fogzani,és mostmár 3hete borul minden. Persze megvannak a fix dolgok, mert a nagy ovis,így reggel vinni délután hozni kell.

Azóta van,hogy óránként kér enni,mert pár korty után sír,fáj neki. Van,hogy óránként elalszik 10-20percre,aztán felkel, mert fáj. És az eddig végig aludt éjszaka helyett is van,hogy 8-10szer felsír.


A fiamnál se tartottam soha a katonás rendet, nem volt sosem kötelező enni,de mindig lehetett,ha éhes. Az oviba tökéletesen betartotta a rendszert,nem volt ezzel gond.

Sosem volt kötelező fekvésidő. Van,hogy elmegy aludni már 9kor,mert fáradt,de van,hogy 11ig nem tud aludni. Reggel pedig egyedül,magától kel.

2015. szept. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!