Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napirend kialakítása 5 hónapos...

Napirend kialakítása 5 hónapos babánál hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most már 5hós a kislányom,szeretném ha lenne napirendje! Mert neki is könnyebb lenne,nem is beszélve magamról :)

Annyi van eddig,hogy 8kor van mindig fürdés,kivéve ha már roppantul fáradt! Éjszakákat végig alussza! De mindig máskor kel fel,máskor indul a nap,más időpontokban eszik! A nappali altatás szörnyű,csak kézben alszik el,jó mondjuk ezt én rontottam el anno a hasfájása miatt,hogy non stop a kezemben volt,nem tudtam magára hagyni ;),nappal kb 3x-4x alszik max fél órát,soha nem alszik többet! Ez szerintem azért nem elég neki! Jó lenne valahogy napirendet állítani! Vagy nem érdemes? Segítsetek légyszi! Arra is szeretnék tapasztalatokat kapni,hogy hogyan tudnám megoldani,hogy egyedül aludjon el,ill nem kell hogy egyedül legyen,mert bebújok én vele az ágyba,csak a karomon kívül legyen!


2015. szept. 22. 12:21
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
ja és az én fiam csak az ágyában aludt mindig, szóval ez az ültében elalszik nálunk soha nem fordult elő. Egyébként azt kellene megértened (és főleg nem kellene ilyen támadóan írnod), hogy itt nem arról van szó, hogy nem lehetnek eltérések, csúszások a napirendben, de egy alapvető rendszer kell. Az, hogy mindent ráhagyunk a gyerekere (keljen, feküdjön, egyen, amikor neki tetszik, a család majd ugrál hozzá), nem működik.
2015. szept. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
Az a a baj, hogy nem akarjátok megérteni, amit mondunk. Nyilván, ha a gyerekem átordította az éjszakát, mert fogzott és végre hajnal 5-kor elaludt (csak egy példa), akkor nem fogom 7-kor felébreszteni. Ha viszont este 9 óta alszik, akkor igen. Ha a fogzás miatt nem eszik 2 napja, de most végre délelőtt fél 11-kor éhes lesz, akkor adok neki természetesen, nem várok még egy órát. ha viszont 10-kor betörölt egy üveges gyümölcsöt (vagy bármit amiről tudom, hogy elég), akkor nem, mert nem éhes, csak nasizni akar.
2015. szept. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
2015. szept. 22. 14:04
 24/37 anonim ***** válasza:

Én nem támadok senkit csak szeretném megérteni. Hogy a napirend miért azt jelenti h mindent csak fix időben csinálunk. És egy 5 hónapostól vagy 3 évestől miért ez az elvárás mikor felnőtt ember sem így él, kb mintha vmi robotot nevel az ember, pontban elalszik, pontban éhezik meg...

Miért nem h mindent sorrban felkel-reggeli-játék stb... Neki ez a fontos nem az h 12kor kap enni mindennap. Meg egy fáradtabb nap után nem aludhatja ki magát mert 7kor ébresztő.

Sajnálom ha támadásnak, vagy vitának vettétek én tényleg csak megérteni szerettem volna.

2015. szept. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
én nem célzottan neked szántam azt a mondatom, hogy hagyod magad irányítani. Általánosságban értettem, hogy sok szülő azt gondolja, ha rendszert visz a gyerek életébe, akkor akadályozza őt bármiben is vagy rákényszerít bármit is. Egy baba napja tiszta lap, ahhoz alkalmazkodik amit te rárajzolsz.
2015. szept. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
Én azért azt gondolom, hogy 10-12 óra alvás éjszaka azért talán elég, hogy kipihenje magát a gyerek. Mint írtam, ha bármi miatt borul az éjszaka, akkor alkalmazkodunk hozzá, de nem az van, hogy majd valamikor csak felkel a gyerek és majd lesz valami. Egy 3 éves pedig már közösségbe jár és ha ott kell megismernie azt a fogalmat, hogy rendszer, az bizony keserves lesz. Az oviba x időre be kell érni, adott időpontban reggeli, tízórai stb. és senki nem fogja félóra múlva megetetni, ha akkor nem evett. Bizony, az élet ilyen, ha tetszik, ha nem. Mondjuk egy 3 éves már nem baba, felé már lehetnek elvárások és nem is szabad hagyni, hogy ő irányítson mindent, mert akkor totál hülyére vesz.
2015. szept. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

Még egy kérdést engedjetek meg.


Mikor döntöttétek el h ennyire fix legyen minden? Újszülött kortól így etettétek és ehhez társult be a fentlét? Vagy mikor már evés-játék-alvás is volt?

2015. szept. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
én igény szerint szoptattam és altattam az elején, de aztán amint lehetett, kb 5.-6. hó környékén már elkezdtem fix időpontokban altatni...etetésből önként szokott rá a 3 óránkénti szopizásra, kb. a 3. 4. hét tájékán, és onnantól akkor sem kapott cicit, ha közte néha kunyerálta, hanem dajkálással, játékkal, énekléssel nyugtattam őt meg.
2015. szept. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Én újszülött korban hozzá igazodtam, a fürdetés és esti fektetés volt fix. Mondjuk nálunk az etetés is viszonylag fix volt, mert tápszeres volt, nem éhezett meg óránként. Később, mikor már nagyobb lett (már nem emlékszem pontosan mikor, mert nem most volt), akkor már alakítgattam. Nekünk 5 hónaposan volt napirendünk, de az ő igényihez erősen igazodva. Viszont 10 hónaposan belenyúltam az alvásba, mert láttam, hogy most kell. Akkor még kétszer aludt, de már mindkétszer nehezen aludt el, korán felébredt, utána fáradt volt, így a délelőtti alvás idejében mentünk sétálni (nem aludt babakocsiban, lekötötte a világ). 1 hét alatt átállt az 1 alvásra, ami 3,5-4 órás, nyugodt alvás volt.
2015. szept. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

Szerintem egyik sem jó irány: sem a katona-babaszolgálat, sem a majd a baba szabályozza igény szerint. Ezek a végletek, a kettő között lehet megtalálni a középutat. Talán 1-es és 5-ös válaszoló módszerei emlékeztetnek leginkább az enyémekre. Nem az etetéseket kell katonás rendbe állítani, azok majd igazodnak szép lassan maguktól. Mert ha azzal kezded, akkor egy egész nap éhes gyereket kapsz eleinte. Pár nap alatt nyilván rááll a menetrendre, de ez kb olyan, mint az éjszakai sírni hagyás, hogy majd megszokja. Persze, hogy meg, de az kinek jó.


Én először az esti evés-séta-fürdés-evés-alvás kombinációt tettem a helyére, ebből nyilván az sétára és a fürdésre van ráhatásom, így könnyebb. Fél 7-kor megetetem, 7-kor séta, fél 9 és 9 között fürdés, aztán vacsi és alvás. Amíg ez beállt, én nem foglalkoztam a nappali káosszal, hagytam, hogy aludjon, amikor jólesik, egyen, amikor jólesik. (Ettől függetlenül nem evett 2 óránál gyakrabban, ha mégis éhes volt, akkor megpróbáltam kicsit húzni az időt, szórakoztatni. Az igény szerinti szoptatást ugyanis sokan összekeverik a folyamatos szoptatással, abból lesznek a 12 kg-os 8 hónaposok.)


Utána megfigyeltem a délelőtti napirendjét, ami szintén rendeződni látszott, hiszen az alvásigénye nagyjából állandó, a lefekvés idejét pedig berendeztük fixre. Így megfigyeltem, hogy hétkor kel, reggelizik, 10-kor éhezik meg legközelebb, a kettő között játszunk, babatorna, miegymás. Majd a 10-es evés alatt el is alszik, de csak 30-45 percre. Utána ehhez lőttem be az ebéd utáni alvást, így lett az 13-kor, az már egy hosszabb. Teljesen besötétítek neki, ha felriad, kap cicit, visszaalszik, így alszik kb 3-ig. A fiam 5 hónapos, mi most itt tartunk, a 3 és fél 7 közötti idő még lazább, ott vagy van még egy félórás alvás vagy nincs, változó. Majd figyelem, hogy mi neki a jobb, és azon fogunk dolgozni.


Ezt a napirendet úgy értük el, hogy a gyerek egy pillanatra sem volt éhes, nem hagytam sírni, nem szereltem időzítőt a mellemre, és nem is szoptattam 0-24-ben, igény szerint jelszóra. Szerintem ez egy átmeneti, középutas módszer. Nyilván nem válik be mindenkinél, nem is kell. És természetesen nem kell hozzá körömszakadtáig ragaszkodni, és hagyni a gyereket éhezni, ha nem 7-kor kel, hanem fél 8-kor. Vagy a kardodba dőlni, ha nem akar aludni valamelyik alvásidőben. Majd holnap akar. Vagy majd alszik később. 10-ből 9 napon azért betartja a saját napirendjét.

2015. szept. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!