Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most mit kezdjünk a név témával?

Most mit kezdjünk a név témával?

Figyelt kérdés

Kislányunk lesz, áprilisra várjuk.

Amikor megtudtuk, hogy lány lesz, a név nem is volt kérdés, mivel egyetlen egy név tetszik nekünk, a Lilla.

Nemrégiben kiderült, hogy párom első unokatestvérének (közös nagyszülők, bár már nem élnek) a lánya is Lilla, ráadásul a vezetékneve is ugyanaz. A kislány kb 7-8 éves és ők egy kisvárosban, mi pedig a városhoz tartozó faluban élünk,szóval még nem is az ország másik pontján laknak. (kb 7km)

Azért nem tudtuk, hogy ő is Lilla, mert különböző okok miatt nem tartják a kapcsolatot, úgyhogy én soha nem is találkoztam még velük, még az esküvőnkön sem voltak ott.

Egyre szorít az idő,és semmi más név nem tetszik, egyszerűen csak ez az ami szóba jöhetett volna.

De most így hogy adjuk a mi kislányunknak is ezt a nevet? :(



2016. febr. 22. 19:53
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
65%

A gyerekem NEKEM azért lesz különleges és egyedi, mert az én gyerekem. Másnak azért lesz esetleg az, mert olyan személyiség. A név nem határozza meg az egyediséget.


Nálunk pont hasonló szitu van, a tesóm összejött egy csajjal, akinek a lányát úgy hívják, mint aminek mi is szeretnénk nevezni a lányunkat. Egy percig sem érdekel.

2016. febr. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
66%
Ha Ennyire zavarna, keresnek másik nevet. Tobb szaz névből talan akad meg egy normális...
2016. febr. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
46%
Az én kislányomnak és unokatesóm lányának ugyanaz a keresztneve. 2 honap különbséggel születtek. Letojtam h ugyanaz a név, mivel én mar 10 evesen eldöntöttem hogyha lányom lesz, igy fogják hivni. :)
2016. febr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
46%
Nem változtatnám meg emiatt. Én is megtudtam, hogy az unokatesóm fiának is ugyanaz a neve, mint amit mi választottunk, igaz, vezetéknév nem egyezik. Nem igazán érdekel.
2016. febr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
66%

Hiába írják le itt 100-an, hogy őket egyáltalán nem érdekelné, mert az a lényeg, hogy téged mennyire zavar, mivel neked kell ezzel élned.


Ha valóban zavar, akkor esetleg kaphatna a kislány egy második nevet, de a Lilla maradna az első és azt is használnátok, de mégis meg lenne különböztetve. Például Kovács Lilla Noémi.


Vagy kapna egy másik nevet, de a Lilla megmaradna második helyen. Például: Kovács Noémi Lilla.


Vagy, amit már valaki javasolt korábban, egy olyan nevet választani, amit lehet Lillának becézni, bár ilyen nem sok van.

Például: Julilla, Liliána esetleg.


Vagy Lillához nagyon hasonló nevet is választhattok, ha megtetszik. Például: Milla, Csilla, Nilla, Leila, Léna, Lili, Lilia, Lina, Linda, Liza.


Vagy esetleg nézz még körül a névlistában, mert nekem is a Lilla volt az álomnevem, de már van 2 másik is, ami nagyon tetszik mindkettőnknek a párommal.

2016. febr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat... Második nevet nem akarunk a kicsinek, mert elég hosszú a vezetéknév...
2016. febr. 22. 21:51
 17/33 anonim ***** válasza:
40%

Engem sem érdekelne, nem értem miért problémázol ezen. Mi például Tamásnak szeretnénk hívni a gyerekünket, ha fiú lesz. A nővéreméknél szintén szóba került ez a név.

Ő most terhes, mi meg majd 4-5 év múlva szeretnénk, de a nevet azt már tudjuk régóta. A nővéremék is tudják.


Ha netán úgy neveznék a gyereküket, minket az sem érdekelne, ugyanúgy Tamás lenne. Mi ráadásul tartjuk a kapcsolatot, gyakran találkozunk.


Ti meg eddig még csak nem is beszéltetek.

A lányotok pedig nem a nevétől lesz egyedi..pláne hogy Lillából van végtelen+1.

2016. febr. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
60%
Elég sekélyes gondolkodásmódra vall azt hinni, hogy a névtől lesz egyedi a gyerek. Én nem változtatnám meg az elképzelésemet egy olyan rokon miatt, akivel hosszú évek óta nem tartjátok a kapcsolatot és azt sem tudtátok, hogy mi a neve az iskolás korú gyerekének...
2016. febr. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
37%
Mi az első lányunknak mindenképpen a Luca nevet akartuk adni, ha akármelyik rokonról kiderült volna hogy ő is Luca, akkor se választottunk volna mást :)
2016. febr. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
37%
Utolsó vagyok, ha nagyon nagyon zavar, akkor válassz vmi hasonlót, pl Lili
2016. febr. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!