Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most mit kezdjünk a név témával?

Most mit kezdjünk a név témával?

Figyelt kérdés

Kislányunk lesz, áprilisra várjuk.

Amikor megtudtuk, hogy lány lesz, a név nem is volt kérdés, mivel egyetlen egy név tetszik nekünk, a Lilla.

Nemrégiben kiderült, hogy párom első unokatestvérének (közös nagyszülők, bár már nem élnek) a lánya is Lilla, ráadásul a vezetékneve is ugyanaz. A kislány kb 7-8 éves és ők egy kisvárosban, mi pedig a városhoz tartozó faluban élünk,szóval még nem is az ország másik pontján laknak. (kb 7km)

Azért nem tudtuk, hogy ő is Lilla, mert különböző okok miatt nem tartják a kapcsolatot, úgyhogy én soha nem is találkoztam még velük, még az esküvőnkön sem voltak ott.

Egyre szorít az idő,és semmi más név nem tetszik, egyszerűen csak ez az ami szóba jöhetett volna.

De most így hogy adjuk a mi kislányunknak is ezt a nevet? :(



2016. febr. 22. 19:53
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen különbözőek vagyunk. Például gyerekkori barátnőm egy átlagos vezeték név mellé választottak egy ma divatos keresztnevet. Viszont az idősebb korosztályból van pont olyan nevű ismerősünk.... de nem zavarja őket :)

engem végtelenül zavarna....

ha titeket zavar, akkor másik nevet kéne keresni hozzá. pl. Liliána, Lilien, Lili, Lotti, Lelle....

2016. febr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Én úgy oldanám meg, hogy anyakönyvezve mondjuk Lilien vagy Liliána, Lili lenne, hívni meg úgy hívnánk hogy Lilla, vagy annak a becézése. Így hivatalosan nem egyezik a két név. Nálunk családban van hasonló esett, az én kislányom Lizett, tesóm kislánya meg Liza. Igaz a vezetéknév más, de a becézése igencsak megegyezik. (ha egy légtérben vagyunk, akkor van rá mód hogy megkülönböztessük őket! Pláne hogy van közöttük 2,5 év)
2016. febr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Félre értettetek, az egyediségnél arra gondoltam, hogy azt szeretném elkerülni, hogy ha valaki megemlíti a nevét, akkor ne az legyen, hogy pl. Az a Szabó Lilla, vagy a másik Szabó Lilla?

Egyébként ezek a hasonló nevek nem tetszenek, talán a Luca az ami még elfogadható, de az meg a vezetéknevünkkel hangzik nagyon viccesen... :-(

2016. febr. 23. 14:31
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Hát itt két választási lehetőség van. Az egyik hogy lesz..arjátok a rokonokat, ahogy eddig is tettétek, és a picinek a Lilla nevet adjátok.

Vagy, kerestek egy hasonló/egyéb nevet, amit akár Lillaként is becézhettek. Ilyen például az Álea, Amarilla (személyesen is ismerek egy ilyen lányt, őt is Lillázzák), Annalilla, Cecilla/Cecília, Dália, Delila, Elina, Léla, Lea, Lejla, Lilia, Liána, Lianna, Nélia, Noella, Tália.. és még sorolhatnám :)

Mellesleg, ebben a helyzetben én nem adnám a Lilla nevet.

2016. febr. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
55%

"azt szeretném elkerülni, hogy ha valaki megemlíti a nevét, akkor ne az legyen, hogy pl. Az a Szabó Lilla, vagy a másik Szabó Lilla? "


- Mert ez akkora tragédia volna? Úr Isten... komolyan nem értelek.Ember emlékezet óta szokás, hogy a gyerek az apa nevét kapja, mégsem jelentett gondot az egyediség, meg hogy összekeverhetik az embert.

Van egy álmod, és egy baromság miatt nem valósítod meg.

2016. febr. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Hali!Szerintem az egyedi becenév az jó ötlet, itten valaki írta: Lill, Lillus, Lica, Liu, Lius, Liuci, Liuca, Lilka, Lilita, Lilina


De meg hogyha amúgy se tartjátok a kapcsolatot, és ez csak most derült ki... Meg pl van olyan tényleg, hát, tudok olyat, amiből egy városban többet ismerek, nem értem, nektek miért nem tök mindegy, hogyha már kitaláltátok, és nektek csak az tetszik, meg hát nem is tudtatok arról a rokonról , és tényleg azt is írta itten már valaki, hogy ugyanúgy adhatjátok, mintha most se tudtátok volna meg, hogy van már egy a családban. Hát hogyha nem volt kérdés a neve, meg alapból nem is ismeritek őket, meg most emiatt nem adni, amit már régebben kitaláltatok, na... Hát nemá!:)

2016. febr. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Ha úgyse tartjàtok a kapcsolatot, nem tökmindegy? Akkor maradjon Lilla.

És ha mégis megismerkednek, na és?


Gimiben a màsik osztàlyba kettő Molnàr Krisztina jàrt, megoldottàk.

Meg kettő Gaàl Katalin is egy évfolyamba.

2016. febr. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Jó, és 2. unokatestvérek is voltak?
2016. febr. 28. 16:06
 29/33 anonim ***** válasza:

Azért érdekes, hogy hirtelen milyen fontos lett számodra, hogy van egy lánya a párod első unokatestvérének...

(aki egyébként nem lesz a születendő gyermeked másod unokatestvére)


Nem értem, mi értelme volt a kérdésnek, mert a hasznos választ nem fogadod el, de nagyjából semmilyet sem, csak pánikolsz, de az meg a Te hibád.

2016. febr. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Szerintem ne foglalkozz azzal, hogy az unokatesó is Lilla, ha nem tartjátok a kapcsolatot annyira mindegy. És ha majd fogjátok akkor mi lesz? Semmi. Egy ismerősöm lányát Noéminek hívják, elvált a férjétől majd újraházasodott, és az új férjének is volt egy lánya akit ő nevelt, szintén Noémi. Így két Noémi lett a családban, nem nagy dolog. Egyszer adhatsz nevet a lányodnak, azt add ami tetszik, ne azt amit a környezet elvárna.
2016. márc. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!