Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya lennék?

Rossz anya lennék?

Figyelt kérdés
Babóm szívbeteg. Kisebb rutin műtét kell majd neki. Ez okból kap vérnyomás gyógyszert, amit éjfélkor is kell neki adni. Bevallom öszintén elöfordult már kb 3 alkalommal hogy elfelejtettem neki beadni. Állitok ébresztőt mindig, de olyankor olyan mélyen alszok hogy egyszerűen meg se hallom, nagyon ki vagyok már fáradva. Büntudat mardos mindig ilyenkor. Szörnyű anya lennék emiatt?
2016. márc. 24. 02:56
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
95%
Nekem vesebeteg a kisfiam és minden este gyógyszert kell kapnia. Két éves és egyszer fordult elő olyan, hogy nem kapta meg. Baromira rosszul éreztem magam miatta, mert, ha nem kap gyógyszert, fertőzésveszélyt kockáztatunk meg. Egy fertőzés már elvitte a bal veséjének több, mint a felét. Amúgy miért nem hallod meg az ébresztőt? Felhangosítottad rendesen? Esetleg vehetnél egy ébresztős órát, olyat, ami baromira hangos. Valahogy fel kell ébresztened magadat, mert ez így nagyon nem jó. Ha nincs más, akkor maradj fenn éjfélig. Amúgy a fiamnak szívfejlődési rendellenessége is van. Majd öt évesen akarják műteni, mert akkortól már veszélyt jelentene az egészségére. Szűkület van a szívbillentyűknél és ahogy nő a szív, a szűkület is egyre nagyobb lesz, magyarán egyre kevesebb vért tud majd átpumpálni a billentyűn. Azt mondta a doki, a műtét után vérhígítót kell majd élete végéig szednie és a fertőzésveszélyre is oda kell figyelni. Minden apró megfázásra is azonnal antibiotikum kell. Nem lesz egyszerű minden gyógyszerére figyelni, de meg kell oldani. Kitartást neked!
2016. márc. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
97%
Hm. Egy alkalomért még azért nem írnám hogy rossz anya vagy mert mindenki hibázik, néha nagyot is. De az első ilyen után az átlag anyuka egy szívbeteg gyerek esetében mindent megtesz. Nem fekszik le, tűzoltózenekart rendel ébresztőnek, megiszik 3 liter kávét, mit tudom én. Az apuka tudja hogy elfelejtetted háromszor is?? Illetve kb háromszor.a mi lehet 4 vagy 5.. ki tudja? Tényleg nem C vitaminról és nátháról beszélünk, szedd össze magad. És kérdezd meg az orvost mit okozhat a kimaradt gyógyszer.
2016. márc. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
76%

Hát...nálam eléggé kimeríted a sz,aranya fogalmát!

A szívbetegséget, akármilyen kis dolog miatt is van,komolyan kell venni! Ez nem játék!

Sajnálom,de el nem tudom képzelni,hogy le tudjak nyugodtan feküdni,miközben már többször átaludtam a gyógyszeradási időpontot!

2016. márc. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
85%

Igen,az vagy.

Ha olyan baromi fáradt vagy, akkor hogyhogy mégis van erőd hajnali háromkor kérdést kiírni?

2016. márc. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
80%

Én is atz hittem a sozkásos, rossz anya vagyok, ha Pampersz helyett Dm-es pelust veszek?-tipusú kérdés lesz...

De ez... Elképzelni se tudom az ilyet, mikor a kutyám beteg volt akkor is felkeltem éjjel neki gyógyszert adni, nemhogy egy szívbeteg gyereknek, Jézusom! Éjfél még nem is olyan durva időpont, maradj ébren basszus, ha nem tudsz felkelni! És a kedves férj is nyugodtan szunyókál eközben?

2016. márc. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
46%
Nekem a fiam asztmás napimegy rágótablettát kell odaadni neki este lefekvés előtt. Még sosem hagytam ki egyet sem, az elején be volt álliþva a telefonom hogy ne felejtsem el, ez pedig mára rutinná vált. Ha szív beteg lenne a gyerekem szerintem nem is tudnék nyugodtan alud i mellette mert sosem leeht tudni mi tórténik pláne ha kihagyod a gyógyszert...
2016. márc. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
79%

Felejtettem el már beadni a gyereknek valamit, de ez vagy C- vagy D-vitamin volt. Mivel nem egy szervével játszok, ezért belefért az, hogy egyik nap elmaradt a D-vitamin, vagy betegség alatt 5 helyett háromszor kapott C-vitamint. De az nátha volt és nem szívbetegség vazze...


Még köptetőt se felejtettem el beadni neki, pedig valószínűleg azzal se okoztam volna nagyobb gondot neki, ha egyszer kimarad.


Igen, olyan volt, hogy antibiotikumot szedett és 10 perccel a beadás után hányt egyet. Akkor felhívtam az ügyeletet tanácsért, mert nem tudtam eldönteni, hogy újabb adagot kell-e adni, vagy sem. De antibiotikumot biztos, hogy nem felejtenék el.


Vágod, hogy A GYEREKED EGÉSZSÉGÉVEL, ÉLETÉVEL JÁTSZOL? Ez már a veszélyeztetés fogalmát is kimeríti. Ha más is tud róla, ne lepődj meg, ha hatóság kopog be egyszer.

2016. márc. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
71%
Igen, az vagy. És nem csak kicsit, hanem nagyon!
2016. márc. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
96%
Tényleg hajnali 3-kor írtad ki a kérdést... Érdekes
2016. márc. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
46%

Igen. Pedig én aztán végtelenül toleráns ember vagyok. De ez...ez gyakorlatilag veszélyeztetés.


Le se feküdj szerintem éjfélig! Majd alszol másnap, vagy 2 év múlva vagy mindegy. De a gyereked szívbeteg, ember...


Volt olyan az első hetekben, hogy a 7 és a 11 órás éjjeli etetés között elaludtam, de gyorsan leszoktam róla. A 11 órásra ugyanis vagy a férjemet nekem kellett ébreszteni, vagy neki engem, de tutira hányingerem volt és szédültem, alig tudtam a gyereket vele együtt ellátni.


Szóval: ne aludj el éjfélig!

2016. márc. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!