Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Etethetem tápszerrel babámat,...

Etethetem tápszerrel babámat, ha lesz anyatejem?

Figyelt kérdés
Felmerült bennem a kérdés, hogy főiskolára járok nem szeretnék halasztani és azt olvastam, hogy tápszer esetén bárki tudja etetni a családból.
2016. dec. 19. 12:31
1 2 3 4 5 6
 11/53 A kérdező kommentje:
Utolsó évem és pont, hogy a babám érdekét nézem, hogy jobb megélhetést tudjak biztosítani neki. A diplomámmal szeretnék elhelyezkedni, dolgoztam a Shinwában is éhbérért most tanárnak tanulok. Mi már semmit se csinálunk magunkért.
2016. dec. 19. 12:46
 12/53 anonim ***** válasza:
23%

Az egyetlen baj, hogyha az elsö évben nem vagy mellette, akkor sosem fog az anyjának érezni, hanem félig idegennek, és lelkileg árva lesz.


Ez NEM az ö érdeke, neki sokkal többet számítana, ha esetleg egy évvel késöbb végzel, de VAN anyja, mintha neked ugyan elöbb lesz diplomád, de ö egyedül marad lelkileg.

2016. dec. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
75%
Nyugodtan etetheti más is a családból. Sok gyereket egyáltalán nem is szoptatnak, mert pl. nincs tej, vagy elapad, örökbefogadott gyerek, stb. Nem kell teljesen megzakkanni, ettől még kötődni fog a gyerek, mert cumisüvegböl kaoja néha a kaját
2016. dec. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 A kérdező kommentje:
Meg ez nem azt jelentené, hogy nem foglalkoznék vele. Azoknál a családoknál mi van ahol az anyuka jobban keres mint a férj és apuka marad gyeden? A szeretet nem ezen múlik.
2016. dec. 19. 13:00
 15/53 anonim ***** válasza:
83%
Én is iskolába járok, úgyhogy abszolút megértelek. Most a félév a utolsó egy hónapjáról van szó kb., ha jól értem. Azt valahogy kibírjátok így, ahogy vázoltad. Bár továbbra is azt javaslom, hogy szerintem próbálj fejni. Emiatt én se halasztanék. (Később sokkal nehezebb lenne folytatni) Hátha megmarad a tejed későbbre is és akkor már zökkenőmentesen mehet a szoptatás. Ha valakinek van elég teje, akkor az a legegészségesebb és igazából legpraktikusabb etetési mód is. Érdemes érte kicsit küzdeni
2016. dec. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
51%
miért nem fejsz?
2016. dec. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
77%

Nyugodtan le lehet pontozni.


A világon semmi baja nem lesz a babának, ha üvegből kapja a tejet/tápszert.

A családját is meg fogja ismerni, ilyen butaságot meg, hogy nem fog kötődni, el ne higgy. Akkor is te leszel az anyukája, ha üvegből eteted.

Én sem tudtam szoptatni a fiamat, és felte4szem sok más nő sem, mégsincs semmi gond sem a kötődéssel, sem az egészségével.

Hovatovább, júniusban vizsgaidőszak van, azt a pár alkalmat gond nélkül ki fogja bírni a baba nélküled.

Amúgy a sok anyuka nem jár el a babája mellől sehova 1-2 órára? Burokban éltek? Hivatali ügyintézés? Bolt? Fodrász? Posta?

2016. dec. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
14%

tőlem aztán nyugodtan, de nekem inkább a gyakorlati megvalósítással lennének kérdéseim - két gyereket szoptattam eddig, szóval tudom miről beszélek. Mi van, ha egyáltalán nem fogadja el a cumisüveget? Mert pl az enyémek nem akarták..vagy az ellenkezője, mi van, ha a cumisüveget szereti meg és a melledet nem kéri, aztán meg vagy szenvedsz a visszaszoktatással, vagy ráállsz a fejés+üveg kombóra, ami szintén szenvedős, nincs rá garancia, hogy a tejtermelésre esetleg negatívan hat.

Amíg távol vagy, el tudsz vonulni fejni? Mert ugye a mellek nem tudják hogy most ne termeljenek mert nem vagy a babával (sőt, ha előtte fejed, akkor meg azt érzékelik, hogy termelni kell)

Ha nem tudsz elvonulni, akkor be fogsz gyulladni, sőt, amikor kőkemények, más se fog érdekelni a világból csak az, hogy megkönnyebbülj

Én megfontolnám a halasztást, vagy legalábbis ha a fentiekre fel tudsz készülni előre, van terved akkor hajrá.

2016. dec. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
55%
18-as vagyok: ha a távollétedben tápszerrel etetik - szintén a cumisüveg kérdés, hogy elfogadja-e egyáltalán, vagy vörösre ordítja magát a cicit követelve. Illetve a fejés, számodra, megoldható-e közben, vagy ha nem, akkor a már említett mellgyuszi vagy a tej csökkenése várható
2016. dec. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 A kérdező kommentje:
És tápszernél is kell fejni v akkor is begyullad a mell?
2016. dec. 19. 13:22
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!