Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Etethetem tápszerrel babámat,...

Etethetem tápszerrel babámat, ha lesz anyatejem?

Figyelt kérdés
Felmerült bennem a kérdés, hogy főiskolára járok nem szeretnék halasztani és azt olvastam, hogy tápszer esetén bárki tudja etetni a családból.
2016. dec. 19. 12:31
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
61%
Azért mert bemész egy vizsgára, ami kb. utazási idővel együtt 3 óra, nem fog elapadni a tejed, hazamész, megeteted, kész. Vésztartaléknak meg ott lesz a lefejt tej és azzal megetetheti, aki vigyáz rá, ha éppen éhes lenne a pici. De az valóban nem járható út, ha mondjuk 12 órát bent akarsz ülni az egyetemen, mert a cicid nem fogja bírni, ki kell, hogy jöjjön belőle a tej, vagy fejéssel, vagy kiszívja a gyerek, ha nem így csinálod be fog gyulladni, de úgyis érezni fogod a feszítést.
2016. dec. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim válasza:
78%

Na hát az baromi jó lesz a gyereknek, ha hurcolják az egyetemre és félnapokat ülhet/fekhet a babakocsiban csak azért, nehogy tápszert kapjon...

Mondjuk ha hasfájós is lesz pluszba, a professzorok, tanárok külön imádni fogják, ha az egész előadás alatt a folyosón ordít a gyerek.


Kérdező!

Nyugi, a baba ugyanúgy fog hozzád kötődni, mint mondjuk egy olyan anyához, aki 3 éves koráig ki sem veszi a mellét a gyerek szájából. Nem ezen múlik.

Tápszerezni tényleg könnyebb (tapasztalat), ráadásul ha elapasztod a tejed, nem is kell mellgyulladással, cumizavarral és hasonló "kellemességessel" bajlódni.

2016. dec. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
10%

De kényelmi, mert nem kötelező újszülött mellett vizsgázni. Lehetett volna várni a babával vagy halasztani.


Egyébként azt nem fogod fel, hogy az anyatejes táplálás kemény munka, és ez azt jelenti, hogy ha nem teszed oda maximálisan magad, nem lesz tejed.

Egészen más egy olyan gyerek mellől eljárkálni, ahol már beállt a kereslet-kínálat, mint egy újszülött mellől.

2016. dec. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 A kérdező kommentje:
Tanárképző főiskola. Mindenképpen végigcsinálom ha már ennyi évet beleöltem. És addig még sok idő van csak érdeklődtem. Tehát szopizhat a baba tápszert is adhatok neki de mielőtt elindulok vhova is le kell fejjem a tejet neh begyulladjon a mellem.
2016. dec. 19. 14:03
 35/53 A kérdező kommentje:
Nekem kötelező ennyi év után nem akarok tovább várni. Annyit tanultam. Akkor legyen kényelmi helyzet de ezt akkor is megcsinálom.
2016. dec. 19. 14:06
 36/53 A kérdező kommentje:
Na mindegy nem akarok vitázni a végén úgyis én döntök és nem leszek rosszabb anya mint aki otthon ül.
2016. dec. 19. 14:08
 37/53 anonim ***** válasza:
65%

Én novemberben vizsgáztam volna július végén született a lányom. mindenre felkészültünk. mellszivo vesztartalekba tapszer. férjem plusz anyósom is segített. de olyan hasfajos lett hogy hiába mentem be kB elaludtam az órán semmit nem tudtam tanulni szóval én halasztok

a lényeg. fejni nem tudtam annyit hogy neki is elég legyen így mi úgy oldottuk meg hogy én bementem, ha éhes volt a férjem megetette és küldött egy SMS-t hogy mennyit evett én meg ki vonultam a wc be es lefejetem kB annyit. el tenni nem tettem el mert nem tudtam sterilizalni a mellszivot5.

Szóval megoldhato. én beszéltem a gyerek orvosunkkal is. ő nagyon szoptatas parti de simán felírja a tápszert. ( mondta hogy ő is ki gyerek mellett végezte az egyetemet ). bevinni nem vittem magammal mivel 4 hónapos mire megkapja a kötelező oltásait addig meg nem ajánlatos ennyi ember közé vinni .

szóval nyugi megoldhato főleg ha csak vizsgázni kell bemenned.

szorítok hogy jó baba legyen és neked ne kelljen halasztanod.

2016. dec. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
70%
33 biztos vannak olyan nők, akiknek gyerekszülés után minimum 3 évig csak az a dolguk, hogy a cicit belogassák a gyerekük szájába, de mondjuk én pl. tudatosan nem akarok ilyen beszűkült anyuka lenni, az életnek normális esetben több része is van és attól mert van egy gyereked nem kell mindent alárendelned az anyaságnak, semmi baj nincs, ha valaki tanul és vizsgázik csecsemő mellett, rengetegen megcsinálták már. Ugyanakkor májusi szülés utáni vizsgaidőszakot gondold át kérdező, mert egy esetleges császár után lehet lábra sem tudsz állni, nemhogy vizsgázni június elején.
2016. dec. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 A kérdező kommentje:
Hmm a császár attl függ a szemem miatt szülhetek e normál úton. Még majd mennem kell szemészetre h romlott e a látásom mert bizonyos dioptriánál nem lehet sima úton szülni.
2016. dec. 19. 14:22
 40/53 anonim ***** válasza:
14%

"minimum 3 évig csak az a dolguk, hogy a cicit belogassák a gyerekük szájába,"


Szalmabab, tanulj meg ervelni.


Amennyiben van valasztasi lehetoseg akkor a szoptatast KELL favorizalni a tapszerrel szemben. Nem 3 evig, hanem 5-6 honapig, utana ugy is jon a hozzataplalas es a szoptatas sulya a gyerek taplalasaban csokken.


Amennyiben erre egy anyuka a sajat kenyelmi szempontjai miatt nem hajlando, raadasul meg is magyarazza hogy hat oneki mas dolga is van azt rosszabb anya mint aki erre gondot es energiat fordit.


Egyebkent meg aki tapszerezett meg szoptatott is az tudja hogy a tapszerezes nagyobb macera mint a szoptatas, a szoptatas a legegyszerubb.

2016. dec. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!