Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Etethetem tápszerrel babámat,...

Etethetem tápszerrel babámat, ha lesz anyatejem?

Figyelt kérdés
Felmerült bennem a kérdés, hogy főiskolára járok nem szeretnék halasztani és azt olvastam, hogy tápszer esetén bárki tudja etetni a családból.
2016. dec. 19. 12:31
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
54%

44es én is olvastam, hogy egy újszülőttről van szó. Csak viszonyításképpen írtam, hogy nyugaton mennyi idő után már dolgoznak az anyukák (az én országomban 16 hét után kötelező visszamenni különben elvesztheted a munkád, és képzeld a törvényi minimum 6 hét és sok anyuka már 6 hét után visszamegy dolgozni). Ebből kiindulva, a szülés után általában már azonnal mennek a gyerekkel dolgukra, nem ülnek otthon bezárva. A kórházakban sem üvegajtó mögött mutatják meg a időre született gyerekeket, hanem mindenki nyugodtan jöhet hozzá (nyilván nem fogdossák össze a babát).

Mi is mindkét babánkkal mentünk, a baba üteméhez mérten. Nyár volt, szép idő, sokkal jobb a szabadban neki mint a házban. Sőt, 3 hetes korában esküvőre mentünk vele, igaz csak éjfélig maradtunk de semmi gond nem volt a babával.


Kérdező, itt a babád első hónapjáról van szó. A legkeményebb hónap mert még össze-vissza ébred, ezért eszméletlen sok segítségre lesz szükséged, hogy ki tudd magad pihenni. De megoldható! Nem fog tőled emiatt eltávolodni, az meg hogy nem ismer majd fel az nevetséges. Kevesebbet tudsz majd vele lenni mint napi 24 óra de azért így is tudsz eleget lenni. Tanulás közben is tudsz vele lenni, rajtad/melletted alszik amíg tanulsz, szoptatás közben is tanulhatsz, csak legyen segítséged aki egész nap készen áll melletted.


Emiatt a kemény egy hónap miatt tényleg felesleges egy évet halasztanod. De mondom, kérj előrehozott vizsgát hátha pár tárgyat már előre le tudsz tenni. Ráadásul nagy pocakkal mész vizsgázni, kizárt, hogy meghúzzanak.

2016. dec. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:
42%

Pont ezt kérdeztem én is egy napja, hogy az egyéni tanrend vag előrehozott vizsga megoldható -e. Erre nem válaszol kérdező, pedig mennyivel egyszerűbb lenne neki.

Kérdező, én szoptatás párti vagyok, persze nem megy mindenkinek, néha egyszerűbb (nek tűnik) a tápszer. Én abban nem hiszek, hogy te az egy hónapos gyerek mellől vizsgázni fogsz. Egyszerűen kiszámíthatatlan, melyikőtök hogyan viseli a szülést és az utána következő 4-6 hetet. Tudom, vissza lehet menni 6-16 hét után dolgozni, de őszintén, kinek jó az?

2016. dec. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:
Elobb szulessen meg a babad aztan majd eldontod 😉
2016. dec. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!