Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Etethetem tápszerrel babámat,...

Etethetem tápszerrel babámat, ha lesz anyatejem?

Figyelt kérdés
Felmerült bennem a kérdés, hogy főiskolára járok nem szeretnék halasztani és azt olvastam, hogy tápszer esetén bárki tudja etetni a családból.
2016. dec. 19. 12:31
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
54%

Csak egy vizsgaidőszakról van szó ha jól értem.


Én külföldön élek és itt nem burokban tartják az újszülötteket. Az anyukák a gyerekek mellől már 4-6 hós korukban visszamennek dolgozni és semmi bajuk nincs a gyerekeknek. Munkahelyen lefejik a tejes és ennyi. Nem látom a különbséget a 8 órás munkahely és a vizsgád között. Sőt az anyukák viszik a babákat magukkal fél napokra is. Pont egy csecsemőt lehet a legjobban vinni magaddal, mert ő még csak eszik/alszik. Nyár lesz, szép idő, miért ne lenne ő tökéletesen el akár egy egyetem kertjében apukával amíg te vizsgázol? Csak a vizsgákról van könyörgöm. Akárhogy nézem, egy fél napos vizsgát is simán meg lehet oldani csecsemővel. A felkészülés már neccesebb, ahhoz kell a család segítsége, hogy tudj készülni.


Tényleg teljesen felesleges a tápszeren még csak gondolkodnod is, ha van anyatejed. Lefejed és elmész vizsgázni ennyi.


Egyébként azért ha valamiből tudsz előrehozott vizsgát tenni vagy valami engedményt elérni próbáld meg, mert újszülött mellett nehéz lesz készülnöd.

2016. dec. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim válasza:
47%

Annak jó, hogy egyszerűbb a szoptatás, akinek annyi az egész, hogy a baba szájába adja a cicit és ennyi.

Mi 1 hónapig szenvedtünk, nem aludtam én se, a gyerek se, éjszaka az egybefüggő 60 percnek is örültem. Gyűlöltem az egész szoptatós mizériát, aztán egy nap anyukám beállított egy doboz tápszerrel és közölte, hogy nem hajlandó végignézni, ahogy tönkreteszem magam a szoptatás miatt.

Azóta a lányom óramű pontossággal lesz éhes, nincsenek órákon át tartó sírások, letesszük este 8-fél 9 között, másnap reggel 9 előtt nem kel fel. Boldog és kipihent vagyok, nem lesz gyomorgörcsöm, ha ébredezik a baba, nem fáj semmim.

2016. dec. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
26%

akkor is fontos lenne neki az, hoyg te etesd lehetöleg minden alkalomal, mert akkor tud kialakulni a szükséges kötödés hozzád.


megette a fene az egészet, ha attól nem alakul ki kötődés, hogy heti egy napot más eteti. Milliónyi korababa van, akik heteket töltenek inkubátorban, anyai ölelés nélkül...

2016. dec. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
32%

41-es: itt nem 4-6 HÓNAPOS gyerekröl van szó, hanem gyakorlatialg egy újszülöttröl - ami azért nem egészen ugyanaz.


A másik probléma meg, hogy itt nem CSAK az etetés módja a kérdés tárgya, hanem az, hogy az újszülött gyerek valakivel otthon van, az anyuka meg naponta legfeljebb pár óráig láthatja a gyereket, mert ehelyett az egyetemen van.


NEM azért nem fog kötödni a gyerek, mert nem szoptat, hanem azért mert nem is találkozik az anyjával a baba.


Egyébként olyan sehol nincs a feljetteb országokban, hogy szülés után azonnal vissza kell menni a nönek a munkahelyre, legalább 3-6 hónap mindenhol jár nekik, és nyilván enm véletlenül!

2016. dec. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
64%

Az egyetlen baj, hogyha az elsö évben nem vagy mellette, akkor sosem fog az anyjának érezni, hanem félig idegennek, és lelkileg árva lesz.


te vagy az év legidiótább válaszolója. MEgszavazom a díjat. AGYATLAN ŐSANYA.

2016. dec. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
17%

Én csak azt nem értem,hogy miért szülsz akkor,ha még nem állsz rá készen?

Mert láthatóan nem vagy kész rá..

Ha ennyire gyerekes vagy akkor a baba is várhatott volna.

Szerinted egy újszülött babának jó az,ha ide-oda rángatják,kézről kézre adják?

Sokszor egy felnőttet is megvisel,ha össze vissza emberekkel van,össze vissza helyeken.

Plusz neki még az anyja mellett a helye,ugyanis hozzád kötődik még a legjobban,mivel a te hasadban volt.

De ez nem jelenti azt,hogy nem kell kialakulnia a kapcsolatotoknak.

Egy kisbaba nem hülye..vannak érzései.

Vagy azt akarod,hogy a nagyit higgye anyjának?

Biztos nagyon fog örülni a gyerek apja is,akinek nagy valószínűséggel fogalma sincs arról,hogy mit kell kezdeni egy csecsemővel alapból,nem,hogy egy síró csecsemővel egyedül,ha meg bukós lesz végképp kétségbe fog esni az apuka.

Meg köztudott,hogy az anyatej a legjobb,de persze akinek nincs teje az etesse tápszerrel.

De nem hiszem el,hogy ha tudod szoptatni,vagy ha nem is szoptatod,de le tudod fejni neki akkor miért nem azt csinálod..

Miért vagy ennyire tápszerpári?

Fejd le a tejet rakd el és ha kell majd más megeteti a gyerekedet.

Arról amúgy nem beszélve,hogy cici-cumi játéktól cumizavaros is lehet a babád.(Igen létező jelenség,keress rá)

És lehet,hogy nem mondja ki senki,de éjjelente folyton felkelni vagy nem aludni semmit SZ#R.Vagy azt is az apuka fogja megcsinálni?Te egyáltalán magadnak szülöd a gyereket?

Egy kérdésre válaszolj,szerinted ezektől a dolgoktól tényleg a gyerekednek lesz jobb, vagy inkább saját magadnak?


Lehet lepontozni..

2016. dec. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező, nekem is volt csoporttársam, aki simán befejezte baba mellett a főiskolát. Ha a családod segít, támogat, minden további nélkül megoldható.

És könnyen lehet, hogy ezerszer jobb kapcsolatod lesz a kicsivel később, mint az itteni károgóknak. MErt nem hiszem, hogy aki csak ítélkezni és okoskodni tud, az vajon mit ad át a gyerekének, vele hogyan bánik.


Szóval nyugi, sok sikert.

2016. dec. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
68%

A "lelkileg árva" kifejezéstől és a hasonló stílusú kommentektől sírva röhögök kínomban. Kedves 46-os válaszoló, ha néha apuka és nagyi vigyáz a kicsire, talán nem lesz személyiségzavaros, jól is néznénk ki...Ha te ennyit feltételezel a potenciális apajelöltekről, meg úgy általában a férfiakról, nehéz életed lehet. Szerintem elvárható, hogy apuka se essen kétségbe, ha egy bukós babát kell ellátnia, vagy cumisüvegből kell táplálnia. Nem az őskorban élünk...

Kérdező!Ne hagyd, hogy elkedvetlenítsen a sok negatív komment! Nyilván nem ideális a helyzet amit leírsz, de szerencsére nem évekről vagy hónapokról, hanem egy vizsgaidőszakról van szó, és némi szervezéssel simán megoldható a helyzet. Ha sok tejed lesz, simán tudsz majd eleget fejni, a gyereked ugyanúgy fog szeretni téged a jövőben, a hozzád való kötődése nem azon fog múlni, hogy néha az édesapjával is együtt van. Ha olykor tápszert kap, abba se fog belehalni a kicsi, a hiedelmekkel ellentétben a tápszer nem méreg...

2016. dec. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
80%
Kedves kérdező nem a dioptria számit, hanem a szemfeneket nézik meg és az dönt. Nekem -7-es fölötzi mindkét szemem és ket doki is nézte, simán szülhettem természetes úton. Szemfenékvizsgálat kell hozzá, emiatt már nem császároznak automatikusan, hiába mondta a védőnőm is, ne hagyd rábeszélni magad császárra ilyen elavult nézet miatt. Szemész tudni fogja vizsgálat után és az ő kompetenciája eldönteni hogy engedheti-e a természetes szülést.
2016. dec. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
64%

49, nagyfokú rövidlátásnál (a tiédnél sokkal nagyobb D esetén) már maga a D-érték is elég indikáció, ugyanis a szem tengelye náluk már megnyúlt, erőlködés hatására a retina leválthat, akkor is, ha pillanatnyilag a szemfenék erei még épek.

Ők azok, akik már sokszor gyermekkorban is gyengénlátók, és veszélyeztetett látásúak, tehát nem a szülés, de minden erőlködés, emelés, fordított testhelyzet (bukfenc, fejenállás) tilos nekik.

2016. dec. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!