Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Becsúszott a baba!?

Becsúszott a baba!?

Figyelt kérdés

22 vagyok, parom 27.

Egyutt elunk 1,6 eve es 2 eve jottunk ossze.

Szeretnenk egyszer csaladot de kesobb. Vagyis en 23-24 evesen. De becsuszott, orvosi tanacsra szuneteltettem a tabit. Erre egybol becsuszott. Megtartanatok ennyi idosen?


2016. dec. 25. 20:31
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
75%
Ha csak napok hiányoznak kérhetsz méltányosságot a csednél is.
2016. dec. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

Igen, termeszetesen megerdeklodom mi is lesz es, mit tehetek. Van valami 65.000. Vagy ilyesmi osszeg szules utan igenyelheto. Valami anyasági(nem hiszem h ez a neve) vagy mi.. valahol olvastam. Az pontosan mi? :)

Nem hiszem h kocsmaban kellene dolgoznom 40.hètig! :)

2016. dec. 25. 22:48
 23/35 anonim ***** válasza:
87%
Igen van, anyasági támogatás 65.000 kb. Ezt a szülés után tudod igényelni, majd a családival. Pultosként dolgozol? Az állapotodtol függ. Én pultos-felszolgálóként a 35. hétig dolgoztam.
2016. dec. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, az emberek többsége nem dolgozik a 40. hétig, de ez nem is azt jelenti, hogy akkor fel kell mondani. Ha nem tudsz már dolgozni az állapotod miatt, akkor elmész táppénzre. Tádámm, munkaviszonyod megmarad, szülésig meg is lesz az egy év, és kapsz csed-et, gyed-et. Mondjuk ha 59 ezerre vagy bejelentve, akkor az is édes kevés lesz.
2016. dec. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Na ennyire hulye nem vagyok.de koszonom.:)

Nem áll módomban felmondani! :) de a fonok , amikor en jottem akkor "kuldott" el egy 33.hetes kismamát, nagy rekeszeket kell cipelni. Mindennap sokaig talpon, gondolom ezert vette ra a táppènzre , termèszetese dolgoznèk, ameddig lehet, de egyenlore sodròdom az árral! :) ismerek olyat aki szules elott 6nappal meg melozott! :)

Koszonom az infót!

A parom kollegaja emlìtette ma, hogy tavaly amikor kiderult a baba, a fonoke fizetes emelest ajanlott 2 èves szerződèsben es 13.fizetèst. remeljuk nekunk is felajánlja.

Nem sokkal több , de jobb a semminèl + nettó 21.500

2016. dec. 26. 01:10
 26/35 anonim ***** válasza:
11%

Az 1 év nem kell hogy fizikailag le legyen dolgozva ezt ugye tudod?. Biztositott jogviszony kell, ebbe a szabi meg táppénz is beletartozik. A lényeg hogy a bejelentéstől legyen meg ez az idő és meglegyen a munkaviszonyod is még a szüléskor. Neked kell tudni hogy meglesz-e mi nem tudjuk se a kezdetét se a kiirt napot.


Persze ha alacsony bruttó összegre vagy csak bejelentve nem biztos hogy számitano fog, lehet nem lesz több sokkal mint a gyes.

2016. dec. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Igazabol gyessel es csaladival kb 38.000 lesz plusz a parom fizuja. Majdnem 200.000 lesz osszesen. Annyi csak elegendo lesz.:)
2016. dec. 26. 12:45
 28/35 anonim ***** válasza:
66%

Ez akár az én kérdésem is lehetne, bár 24 éves vagyok párom 29, nekem sincs meg az 1 év és párom is annyit keres amennyit a tied.. fura.

Mi már 1 éve próbálkoztunk és mi örülönk neki de kicsit néha én is bepánikolok hogy mindent megtudunk-e teremteni a mi drágánknak?! 7hetes vagyok :-)

2016. dec. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Szerintem ti se aggodjatok. Tenyleg fura. En 4hetes es par napos. Dokinal meg nem voltam! :) :) jan elejen megyek
2016. dec. 26. 22:26
 30/35 A kérdező kommentje:
Ja es gratulalok ! :)
2016. dec. 27. 11:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!