Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tenyleg ennyire rossz anya...

Tenyleg ennyire rossz anya vagyok? Egyedul lehet hagyni egy babat 2-5 percre?

Figyelt kérdés
5 hetes a gyermekem. Foztem, mikor rajottem, hogy egy potolhatatlan alapanyag hianyzik az etelhez, amit mar elkezdtem csinalni. Jo szomszedaim nem igazan vannak akitol kerhettem volna. Estere a ferjemnek is akartam volna kajat kesziteni es nem rahagyni, hogy csinalja meg mikor hulla faradtan hazajon a melobol. Gondoltam, hogy elmegyek a sarki boltba, amelyik tenyleg maximum 2-5 percre van tolunk oda-vissza. Felhivtam a ferjem aki azonnal leordibalta a fejem, hogy hogyan lehet ennyire felelotlen, mert addig ki is gyulladhat a haz. Sokat vivodtam rajta, hogy egyedul merjem e hagyni a babat vagy sem, de arra jutottam, hogy vegulis amikor az udvart takaritom is beletelik 5 percbe, es nem vagyok a baba mellett. Annyira felelotlennek erzem magam, hogy ilyen eszembejutott...
2017. febr. 9. 16:00
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
57%
Igen, rossz, ez nem is kérdés.
2017. febr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
85%

Ne haragudj,de szerintem is ez a felelőtlenség kategória.

Alapszabály,hogy babát hallótávolsagon kívül nem hagyunk egyedül.

Ugyanis nem csak vele,de szerencsétlen esetben veled is történhet valami.Akármilyen kicsi az esélye,az ördög nem alszik.

2017. febr. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
84%
Nagyobbik kislányom (most 2,5 éves) makkegészségesen született. 2 hónapos volt, amikor az egyik délutáni alvása közben rossz érzésem támadt, ezért bementem a szobájába. Nem lélegzett, a teste teljesen kék volt. Hívtam a mentőket, közben újraélesztettem. Hála istennek, sikerült. Következtek a vizsgálatok, konkrétan nem derült ki, mi történhetett, valószínűleg egy roham volt. Szerencsére maradandó károsodás nélkül megúszta, azóta nem fordult elő. Hozzátenném, hogy volt légzésfigyelőnk, szóval higgyétek el, nincs biztos megoldás. Alapból sem, de ezek után pláne nem hagynám ott a gyerekemet úgy, hogy a házból is kimegyek. Pillanatok alatt történhet valami. Inkább vidd magaddal, minthogy veletek is történjen valami.
2017. febr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
81%
A legbiztosabb,ha magaddal viszed.Nem vagy rossz anya,csak egy baba mellett nincs helye a könnyelműségnek :)
2017. febr. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
52%

4 miután hazaér a 2-5 perces "útról",akkor is elkezdené oltani.


Ja igen..csakhogy míg pisiléssel végez egy-két perc alatt, mire visszaér, észreveszi hogy baj van, bejut a házba, nos az nem egy-két perc, ami alatt meghalhat a gyerek.De gondolom te is olyan felelőtlen vagy, mint a kérdező, ezért nem látod ezt bajnak. Mondom, a városunkban kb 10 perc alatt történt tragédia. És jó hogy 5 percre van a bolt, de mi van ha sor van? Vagy a raktárból kell kihozatni amit akar? Így már nem 2-5 perc...

2017. febr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
86%
Én nem hagynám otthon.ha pl félre nyel és elkezd fulladozni hallod hogy köhög a boltban?ráadásul a boltba vaagy az úton is történhet akármi is amitől a 2-5 perc több lesz.
2017. febr. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
85%
Az egy dolog, hogy 2-5 percre van, de kitudja milyen sor áll a boltba, lehet lenne belőle 15-20 perc is. Nálunk is itt van a kisbolt a sarkon, de soha nem hagytam egyedül mikor át kellett mennem, még akkor se, ha aludt. Felöltöztetem, bele a hordozókendőbe és lehet menni, az sem tart tovább 3 percnél és még a gyerkőc is levegőzik egyet..
2017. febr. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
75%
Szemben van a bolt, soha nem jutna ilyen eszembe! Ha kellett valami, beraktam a babakocsiba és vittem. Sosem tudhatod hogy pl meddig kell sorban állni pl, plussz ha valami történik otthon ami miatt azonnal cselekedni kell máris megszívta szegény... Én egyébként még zuhanyozni sem megyek úgy el ha nincs itthon a párom vagy anyukám nem jön át, pedig a nagy már 3,5 éves, tudna szólni ha baj van (mint 1 éve mikor a pár napos testvére a fejére kapálózta a takatót valahogy és jött szólni hogy 'elbújt a baba')
2017. febr. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
78%
hát én nem vagyok egy para mami de az biztos hogy én sem hagynám egyedül a házban úgy, hogy a baby phone hatótávolságán kívül vagyok. A kertbe én is kiszoktam menni (feltéve hogy alszik!), és valóban van, hogy 5 perc mire beérek az első felsírásától számítottan, mert kézmosás, pisilés, saras cipő levétele stb. De akkor is ott vagyok, ha olyan zajt hallanék, ami számomra ismeretlen (pl fuldoklik vagy puffanás) akkor azonnal rohannék be. Egy bolt esetében ezeket nem hallod meg...szerintem is felelőtlenség volna/volt így ott hagyni magára, ha csak 5 percről is van szó.
2017. febr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
73%
Ettől még nem vagy rossz anya, de valóban nem lehet 2-5 percre sem egyedül hagyni.
2017. febr. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!