Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tenyleg ennyire rossz anya...

Tenyleg ennyire rossz anya vagyok? Egyedul lehet hagyni egy babat 2-5 percre?

Figyelt kérdés
5 hetes a gyermekem. Foztem, mikor rajottem, hogy egy potolhatatlan alapanyag hianyzik az etelhez, amit mar elkezdtem csinalni. Jo szomszedaim nem igazan vannak akitol kerhettem volna. Estere a ferjemnek is akartam volna kajat kesziteni es nem rahagyni, hogy csinalja meg mikor hulla faradtan hazajon a melobol. Gondoltam, hogy elmegyek a sarki boltba, amelyik tenyleg maximum 2-5 percre van tolunk oda-vissza. Felhivtam a ferjem aki azonnal leordibalta a fejem, hogy hogyan lehet ennyire felelotlen, mert addig ki is gyulladhat a haz. Sokat vivodtam rajta, hogy egyedul merjem e hagyni a babat vagy sem, de arra jutottam, hogy vegulis amikor az udvart takaritom is beletelik 5 percbe, es nem vagyok a baba mellett. Annyira felelotlennek erzem magam, hogy ilyen eszembejutott...
2017. febr. 9. 16:00
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
24%
Nem vagy rossz anya, mindenki hibázhat és szerintem ez így ebben a formában hiba volt, de nem több, el kell engedni. Kb. olyasmi, mint hogy beütöttem véletlen a kis fejét az ajtófélfába. Ostoroztam magam, mert fáradt voltam, siettem, nem vigyáztam, de ettől még nem leszek rossz.
2017. febr. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
33%
Mi volt a potolhatatlan alapanyag ? En azt hagytam volna ki inkabb
2017. febr. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
89%
Ezzel az egesz elmenosdivel az a problema hogyha rajtad kivul senki nem tudja h te nem vagy otthon es a baba ott van bezarva a lakasban, akkor senki nem tud segiteni rajta ha gond van. Gondolok itt arra h elesel az utcan,elajulsz,elvisz a mento es orak mulva a korhazban ebredsz. Es addig a babad ott van egyes egyedul mert senki nem tudta h ott hagytad...soha nem hagynam el gyerek nelkul ugy a hazat h ne tudjon rola legalabb a szomszed.
2017. febr. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
84%

Inkább vidd magaddal, az udvarra is, amikor takarítassz.

3 hónapos volt a kislányom, az ebédemet melegítettem a mikróban, arra az időre amíg kiszaladtam az ételért(ez kb. fél perc volt) beraktam a járókába. Mire visszaértem már fulladozott, mert pont abban a fél percben bukott egy nagyott és hanyatt feküdt. Szerencsére nem lett semmi baj.

2017. febr. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
59%

30-nak: hat nem, az en gyerekem nincs egy tengerimalac szintjen (talan a tied igen de ez egyeni mindenkinel), es a szomszed neni ferjen meg nem ugy fogok segiteni hogy atrohanoj hanem mentot hivok. De mivel van eszem, ha atmegyek megnezni a ferjet, megkerem hogy addig legyen szives maradjon ott a babammal.

Agyverzeses szulo: ha totalisan magatehetetlen, se tolokocsizni se telefonon potyogni a 105-ot, se kialtani nem tud, ziher hogy nem itthon vegetal szegeny hanem celzott otthonban mivel akkor ha egy 5 hetes baba szintjen van nagyon nagy baja van.

Erre mondjak: ha hallgattal volna, bolcs maradtal volna.

2017. febr. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
44%

Utolsó: ugyanezt válaszolnám a 30-as kérdéseire.

Az állatokhoz még kiegészítésként annyit,hogy tudtommal őket naphosszat otthon hagyják jobb híján,hisz dolgozni menni kell(nekem sosem volt benti házi állatom,viszont kinti kutyám igen,akit megetettem reggel és gondoskodtam arról hogy elegendő vize,nyáron árnyékos,télen meleg helye legyen,míg visszatérek),míg egy csecsemővel egyértelmű,hogy folyamatosan otthon van valaki,vagy viszi magával,hisz magatehetetlen...

2017. febr. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon felelőtlen vagy! Mi lesz később így?! Kérlek ne hagyd többet magára. Én sose tettem volna ilyet a gyerekemmel. Bocs, de nekem ez nagyon durva.
2017. febr. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 Katalin02 ***** válasza:
35%
Soha ne hagyd otthon egyedűl életveszélyes! Pont a multhéten beszéltem egy 40 éves anyukával akinek van egy 10éves gyereke kiderült ő még a piacra is kiment a gyereket egyedűl ottjon hagyva járókába hát mondtam neki hogy nem vagy normális!
2017. febr. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó vagyok, még annyit hozzátennék ,hogy én is mindig viszem, vittem mindenhova magammal.
2017. febr. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
16%
ezért nem vagy rossz anya, az nem itt kezdődik. Épp ma voltam ilyen helyzetben, 5 hós a kislány, megbeszélt időpontom volt, le kellett szaladnom fél percre a 2 lépcsőházzal arrébb lévő ház alján lévő üzletbe. Az egész kb 5 percet vett volna igénybe, a lány meg persze pont akkor aludt el az adamo hintában... végülis pár perccel 1 előtt felébredt, de fel is keltettem volna. Betettem a karikásba, és leszaladtunk. Viszont az amikor a dokitól oltás után jöttünk haza és elaludt a hordozóban, kinthagytam a kocsiban, míg beszaladtam 1 zsömléért. Hát engem is szétszedtek, pedig kb 15M-re voltam a kocsitól, kiláttam rá.... szóval nyugi, itt nagyrészt tökéletes anyuk vannak.
2017. febr. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!