Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tenyleg ennyire rossz anya...

Tenyleg ennyire rossz anya vagyok? Egyedul lehet hagyni egy babat 2-5 percre?

Figyelt kérdés
5 hetes a gyermekem. Foztem, mikor rajottem, hogy egy potolhatatlan alapanyag hianyzik az etelhez, amit mar elkezdtem csinalni. Jo szomszedaim nem igazan vannak akitol kerhettem volna. Estere a ferjemnek is akartam volna kajat kesziteni es nem rahagyni, hogy csinalja meg mikor hulla faradtan hazajon a melobol. Gondoltam, hogy elmegyek a sarki boltba, amelyik tenyleg maximum 2-5 percre van tolunk oda-vissza. Felhivtam a ferjem aki azonnal leordibalta a fejem, hogy hogyan lehet ennyire felelotlen, mert addig ki is gyulladhat a haz. Sokat vivodtam rajta, hogy egyedul merjem e hagyni a babat vagy sem, de arra jutottam, hogy vegulis amikor az udvart takaritom is beletelik 5 percbe, es nem vagyok a baba mellett. Annyira felelotlennek erzem magam, hogy ilyen eszembejutott...
2017. febr. 9. 16:00
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
81%
Hát ha a tökéletesség annyival elérhető, hogy meg se fordul a fejemben ilyesmi, akkor igen, az vagyok. Egyébként nem tartom magam annak.
2017. febr. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
27%
30as vagyok.....a szomszéd öreg bácsira nem ráhívnám a mentőt, hanem elkezdem újraéleszteni, ugyanis így mentettem meg az életét! Ez egy megtörtént eset volt! A két telefonhívó válaszoló miatt meghalt volna. Arra kérni a szomszéd nénit, hogy babázzon, míg a férje haldoklik....na persze....látszik, hogy mind elméleti emberek vagytok. Mindemellett anyummal ápoltuk az 3x agyvérzéses, pelenkára szoruló, mozgásképtelen nagyapámat, aki 1,5 évet tudott így velünk maradni (szellemileg nagyjából épp volt, csak mozogni nem tudott). Ha beb*sztuk volna egy kórházba, vagy otthonba, kb fél év se kellett volna és a mozgatás hiánya miatt elvitte volna a tüdőgyulladás! És őt is volt, hogy fél órára egyedül hagytuk, mikor aki vele volt elment pl postára, boltba, a többiek vendéglátasban (nem 8órában, hanem 12-14 órában) dolgoztak. Akkor mi biztos szemét sz*r emberek vagyunk ugye?? Hát persze :) ti meg a tökéletesek :) na épp ezért tart itt a világ, ahol tart.....internetről neveltek gyereket, mert az úgy jó....
2017. febr. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
54%

Nem arra kernenk hogy babazzon hanem hogy maradjon mellette amig en a ferjere ranezek. Es bar tisztelendo amit tettel nagyon is, de mindenki tudja mit kell tenni egy haldokloval, en beismerem hogy fogalmam sincs hogy kell ujraeleszteni mert csak tv-ben lattam, nem kezdenek el ugralni a mellkasan mert lehet nagyobb kart okozok.

Egy szo mint szaz, egy jo anyanak a legfontosabb a csecsemoje, sokkal inkabb, mint egy nyomorult hozzavalo a haz uranak kajajaba.

2017. febr. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
18%
Javitok: NEM mindenki tudja mit kell tenni egy haldokloval
2017. febr. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
30%
És akkor ha a babád nem lélegzik, vele mit teszel?? Ugyan úgy semmit se? Látszik, hogy nektek még soha semmi váratlan nem történt az életetekbe, ami miatt pár percre magára kellett hagynotok a gyereket. Ennyi erővel 24 órán keresztül figyeljétek, nem-e nyel félre.....ilyen pitiáner dologért levenni a kérdező fejét egyszerűen nevetséges.....nem nagybevásárolni ment, csak leugrott egy liter tejért, vagy tudom is én miért...bemegyek a kisboltba, elveszem a tejet, eladó nyilván ismer már, lerakom neki a pénzt, ha áll a sor és visszamegyek, közbe odaszólok neki, hogy fent a baba, muszáj mennem...szerinted nem megoldható? Úgy látom itt pár embernek...jópár embernek megáll otthon az élet, ha születik egy gyereke.....
2017. febr. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
80%

Akkor mukodesbe lep az anyai oszton, na olyan helyzetben voltam mar! Mielott itelkezel.

Nem hagyunk csecsemot hallotavolsagin kivul, ezen nincs mit rugozni. Gondolom nincs gyereked.

2017. febr. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
69%

Nem nem áll meg az élet,csak más a fontossági sorrend, és immár nem csak saját magamért vagyok felelős!

Egyébként a kérdésben szó sem volt haldokló szomszédból,sem egyéb vészhelyzetről,csak egy nyomorult "nélkülözhetetlen"hozzávalóról! Azért ez várhat! És a kiírás szerint a kérdező férje szerint is!

Aki itt folyton az otthon hagyás mellett kampányol, tegye,de tudni kell,hogy ez nemcsak megítélés kérdése, tudtommal egy hatóság sem dicsérne meg,ha tudomást szereznének róla, pláne ha ez rendszeres..

2017. febr. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
52%
A kocsiban hagyas meg siman feljelentheto. (Egyik eszleny otthagyta). Ha egy jarokelo meglatja a kocsiban a babat siman rendort hiv, ha ertelmes. Persze mire odaer anyuka is visszaer a boltbol, de hogy amit kap nem teszi zsebre az biztos.
2017. febr. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
46%

konkrétan a lépcsőház aljában van a bolt. Soha eszembe sem jutott a gyereket otthon hagyni és úgy menni.

Még a szemetet sem vittem úgy le az utcára soha, hogy egyedül hagyjam a babát. Csak akkor, amikor elég nagy volt már hozzá, hogy az ágyán állva látott az ablakból... így én is láttam őt.


Szóval igen, ha csak ebben mérjük az anyaságot (szerencsére nem), akkor ezt elrontottad, felelőtlen vagy.

2017. febr. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
41%
A 7 évesemet sem hagyom otthon a 4,5 évessel, pedig szemben van a bolt, csak az utcán kell átmennem. Hát még egy 5 hetes gyereket...
2017. febr. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!