Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tenyleg ennyire rossz anya...

Tenyleg ennyire rossz anya vagyok? Egyedul lehet hagyni egy babat 2-5 percre?

Figyelt kérdés
5 hetes a gyermekem. Foztem, mikor rajottem, hogy egy potolhatatlan alapanyag hianyzik az etelhez, amit mar elkezdtem csinalni. Jo szomszedaim nem igazan vannak akitol kerhettem volna. Estere a ferjemnek is akartam volna kajat kesziteni es nem rahagyni, hogy csinalja meg mikor hulla faradtan hazajon a melobol. Gondoltam, hogy elmegyek a sarki boltba, amelyik tenyleg maximum 2-5 percre van tolunk oda-vissza. Felhivtam a ferjem aki azonnal leordibalta a fejem, hogy hogyan lehet ennyire felelotlen, mert addig ki is gyulladhat a haz. Sokat vivodtam rajta, hogy egyedul merjem e hagyni a babat vagy sem, de arra jutottam, hogy vegulis amikor az udvart takaritom is beletelik 5 percbe, es nem vagyok a baba mellett. Annyira felelotlennek erzem magam, hogy ilyen eszembejutott...
2017. febr. 9. 16:00
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
78%

2-5 perc alatt NEM lehet egy vasarlast lebonyolitani akkor sem ha a haz aljaban van a kisbolt. Szamoljatok. Fura hogy ez senkinek nem jut eszebe..........

Ha lemesz, esetleg elotted 1-2 ember all is, de tetelezzuk fel higy nem, mire a kasszas a gepbe beuti, stb, ez barki szerint beleferhet KETTO percbe????


Babat HALLOTAVOLSAGON kivul nem hagyunk. Alap.

2017. febr. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
75%
Eszembe nem jutna így egyedül hagyni egy babát vagy kisgyereket!
2017. febr. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó, az nem igaz hogy senkinek nem jutott eszébe, előtted legalább hárman írtuk:-D
2017. febr. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
73%
És ilyenkor inkább felkeltitek a babót vagy megpróbáljátok belecsempészni alvó állapotban a hordozóba és úgy ugrotok el boltba? 37 hkm
2017. febr. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
90%
Nem! Megvárom amíg felébred, nincs az a kaja, ami nem tudna várni 1-2 órát, a férj meg hamarabb megérti, hogy késik a kaja,minthogy amiatt egyedül hagytam a gyereket.
2017. febr. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
74%

Amikor az elso gyermekunk szuletett, akkor egy elso emeleti lakasban laktunk. A foldszinten egy bolt volt. En nem mentem le egyedul, pedig konkretan kb 15 lepcsofoknyira es 6 meterre volt a bolt bejarata.

Gyakran elofordult, hogy valami elfogyott, de megvartam, amig a gyerek felebredt, vagy ha ebren volt, akkor levittem olben.

Azota tobb gyerek van, bolt szinten van 100 meternyire, de igy is inkabb oltoztetem oket es megyubk mindannyian, hiaba tart igy 20 percig, gyerekek nelkul pedig 3 perc alatt visszaernek azzal a tejjel.

En nem merem oket egyedul hagyni. Ha napkozben alszanak, akkor a kertbe is viszem magammal a bebiort es figyelek.

2017. febr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
25%
A rossz anya nem itt kezdődik. Megfelelő óvintézkedéssel sztem ( nyilván nem hagyod úgy főni az ételt h nem vagy ott, baba a kiságyba, optimális esetben alszik) belefér ha nagyon muszáj. De amúgy én is azt mondom inkább legyél otthon vele az a biztos. Egyszer voltam hasonló szituban, pici volt a baba, nekem 10 percre volt muszàj itthon hagynom, persze aludt, semmi veszélyforrás nem volt, mondtam a férjemnek de engem nem ordibált le. Azért a tiszteletet meg kell adni. Hoztál akkor egy döntést, ennyi. Baj nem lett ( amúgy is kicsi az esélye) ne legyen lelkiismeretfurdalásod, lépj túl rajta és máskor igyekezz úgy megoldani h ne kelljen egyedül hagynod a kicsit.
2017. febr. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó, azt írod nem volt semmi veszélyforrás. Miért, nálatok nincs bevezetve az áram?(elektromos tűz, zárlat) Nincs fűzét? (szénmonoxid) nem volt betakarva?(fulladás)..ha ezek közül bármelyik is volt, akkor nem mondhatod hogy nem volt semmi veszélyforrás. És igen, szerintem aki magára hagyja a gyerekét, az rossz anya, mivel veszélyezteti. Meg tudtál volna bocsájtani magadnak, ha miattad meghal?
2017. febr. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
69%

Rossz anya ettől még nem vagy, de tényleg nem szabad ilyet csinálni.

Nem azért, mert kigyulad a ház - persze ez is egy ok lehet, de ami szerintem nyomósabb, hogyha veled történik valami az úton, akkor mi lesz? Mondjuk rosszul lépsz és elesel, bevered a fejed. Senki sem fogja a tudni (járókelők, mentős), hogy te egy babát egyedül fent hagytál a lakásban.

2017. febr. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
19%
Ugyan nem ide tartozik, de aki otthon ápolja a mozgásképtelen, agyvérzéses szülőjét, akkor ő sem ugorhat el a boltba 5 percre, mert kigyulladhat a ház? Illetve a háziállatot se szabad otthon hagyni, mert bennéghet? Vagy ők nincsenek a baba szintjén? Vagy ha a szomszéd néni kétségbeesve rohan át, hogy a férje összeesett, segíts neki, akkor azt mondod bocs most nem, mert alszik a baba és kigyulladhat a ház? Most aki lepontoz, az kérem írja le, hogy ezekben a szituációkban mit csinálna.....ja nem fogja leírni....vajon miért....??
2017. febr. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!