Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normalis, hogy lassan 30 eves...

Normalis, hogy lassan 30 eves nokent igy gondolom?

Figyelt kérdés
19 evesen szultem, van egy csodaszep 10 eves lanyom.Imadom.Szeretem.Anyuekkal elunk, sokat segitenek nekunk!Nagyon rossz elmeny volt az a terhessegem..Apuka szegyelt, megcsalt, nem foglalkozott velem, nem vallalt fel, amig a pocakomban volt.Azota van egy lassan egy eves kapcsim.A parom fiatalabb nalam, es egyre gyakrabban pedzegeti a baba temat.Belegondolva tok cuki babank lenne, stb..meg erzem a biologiai oramat is, meg nem lenne rossz egy baba, de vhogy aztan bele gondolok, hogy az a baba mekkora feleloseg, mennyi gond, allandoan sirna, mennyi penz kiadas..stb, es azt erzem, hogy megijedek, es nem kell megsem.Nem akarok felelotlenul szulni.Jelenleg se munkam, se kulon nem elunk.Nem anyueknak akarok babat szulni ismet!Lehet, hogy nekem mar nem is kellene szulnom?Vagy eretlen vagyok meg mindig?Vagy csak lelkileg megviselt az elso, es ezert erzem ezt?Meg egyebkent is sokat vitazunk a parommal, nem eppen idilli sokszor a kapcsolatunk, hiaba szeretjuk egymast..Nem kerek szemrehanyast egyebkent, hogy fu milyen anya vagy, hogy anyadekkal neveled az elsot!Buta piccs voltam, mara mar nem vagyok az..Csak sokat agyalok a dolgon..Tudnek en jo anya lenni??

#anyaság #babavàllalás #nem akarok szülni #akarok szülni #nem tudom magam se
2017. jún. 12. 06:34
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
Utolso 😁 nem is szulok en akarkinek.Elotte mar volt egy hosszu kapcsolatom.Ott felsem merult bennem, hogy szuljek, pedig nagyon biztonsagosnak ereztem azt a kapcsolatomat!3 evig tartott, o neha pedzegette, en gondolkodas nelkul ravagtam, hogy nem kell!Ket gyereke is van neki, es egyikrol sem gondoskodott.Tehat nem is volt kerdeses a dolog.Siman leeltem volna az eletemet vele ugy, hogy csak a lanyom o meg en.Persze aztan azert kimutatta a foga feherjet, hogy egy sz*r ember, de az mas teszta!A jelenlegi meg mondogatja, es nala neha neha bevillan az-az erzes, hogy nem lenne rossz meg egy utod, de aztan gyoz az esz, hogy mire?kinek?minek?stb..Ha emiatt elhagy, hogy nem engedem neki, hogy "csinaljunk egyet" egy ev mulva, akkor jobb is igy!Csak mi lesz ha talalok egy full normalis, rendes embert??vagy a jelenlegi lesz mellettem tenyleg rendes, kedves stb..Akkor is ez lesz bennem, hogy en mar nem akarok gyereket??Azt sem tudom, hogy most mi van bennem..hogy a biologiai oram miatt erzem neha azt, hogy majd jo lenne talan..vagy mert majd "be no a fejem lagya" es szulok majd kesobb...ugyanez nalam a hazassag tema iy..Attol is tartok!Poenosan persze mondig azt mondom, hogy hazassag..ugyan.draga a valas..de hat nem tudom..Egy nonel valahogy nem ez a normalis..Kislany koruktol a habos babos ruhas nagy lagzirol almodoznak..En meg mar ettol is tartok..Mert valahogy mindig porul jarok a kapcsolataimban...
2017. jún. 12. 07:32
 12/38 anonim ***** válasza:
96%

"Tudod ha valakonek nem milliomosok a szulei, annak nem tudnak hazat venni.."


Áltasd csak magad! Tudod aki nem szül a szülei nyakára, az MAGA vesz lakást 30 éves korára.

Így tettem én is. Nem anyuci-apuci pénzén, nem gazdag pasi ölében, hanem. saját megtakarításból. És csak ezután vállaltam gyereket.


De te sose fogsz ide eljutni, ahhoz más hozzáállás kellene.

2017. jún. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút igaza van az utolsónak! Ezt akartam írni!

Kiscsillag soha nem is lesz egy normális párkacsolatod, hiszen kinek kell egy olyan nő aki még mindig a szüleivel lakik egy becsúszott gyerekkel plusz életébe nem volt normális munkahelye és az agyi szinten megállt a 19éves szinten.

2017. jún. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:

Kedves utolso!

Nos en ehhez csak gratulalni tudok neked!Gondolom te mar gyerekkent is ugy gondolkoztal!Hat sajna en nem..Utaltam tanulni..Nem erdekelt a suli sosem.Lett egy szakmam, aztan szultem..Belatom buta idiota eretlen tini voltam, aki megvezetheto volt.Majd ket evvel ezelott, 27 eves fejjel benott a fejem lagya, es leraktam az erettsegit.Szegyen, nem szegyen, azt hiszem az volt eletem elso felnott gondolata, ami ertelmes volt!Utana beindult valami..Elkezdtem optimistava valni, elkezdtem torekedni arra, hogy jo messzire elutazok, az akkori 60ezres fizumbol, es szerencset probalok siofokon vagy ilyesmi..De kepbe jott a parom..Beleszerettem, es csak allok, mint fsz a lakodalomban. Csunyan kifejezve magamat..Es ujra az erettsegi elotti ember lettem..Semmi jovokep..Celok vannak..De valamiert a pasik mindig lehuznak..😕 Egy idiota vagyok...Bar ne ilyen lennek..Tudom, hogy a dolgokert tenni kell, de valahogy nincs erom..vagy magam sem tudom mi a fene bajom van

2017. jún. 12. 07:47
 15/38 anonim ***** válasza:
80%

Na jólvan,azért nem sok 30éves tud házat venni magának könyörgöm.

A mérnök férjem 32éves,jövöre veszünk házat hitelből. Mert egyszerűen akit br 160 fizuval vesznek fel ésa csak rá 7 évre keres br 390-et,az nem tud 15 millát félretenni.

Mi albérletben élünk két gyerekkel,lassan hárommal. Én 26 vagyok és 6éve nem élek a szüleimmel már.

Igen,felnőttem,önálló vagyok,mégsincs házam.


De a kérdésekre visszatérve. Keress rendes munkát,spórolj,mert ha szülövel élsz,tudsz félretenni,hisz nem dolgozol,eltartanak,tehát ha lenne munkád is besegítés mellett tehetsz félre. És nem,gyereket így nem lehet vállalni,szülőknél élve. Nekem is cukik a babák,de a három a határ,utána is azoknak látom őket,de ha fene fenét eszik seakarok többet.

Elsőnek munkát keress,költözz össze a pároddal,és majd utána gyerek. Manapság már 40-ig lazán szülnek a nők.

Én is azért szültem/szülők ilyen fiatalon,mert az első nem tervezett volt,utána ismertem meg a férjem és vele pikk pakk ment minden. Elterveztük,hogy három lesz összesen. Igx nekem a két pici egymás után jön most,mert utána dolgozni akarok végleg már.

Én megértem,hogy milyen nehéz munkát találni. Nekem is csak érettségim van,én most fogok tanulni két szakmát gyerekek mellett,de jól fizető állásom ezután se lesz,mert a gyerek hátrány szerény országunkban.

2017. jún. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
52%

Akinek azt kell ecsetelni, 30évesn h milyen fontos a munka az veszett ügy. Az ilyenek már nem is fognak dolgozni rendesen. Nem baj majd a fizetésünkből az állam meg a szülők eltartják.

Arról nem.is beszélve, h az a szerencsétlen kislány milyen példát lát az anyjától..?

Azt inkább már nem részletezem.

A nagyszülőkről nem is beszélve. Mert ha a saját lányuknak a nevelésében csak ennyit értek el akkor az isten segítse meg azt a kislányt.

2017. jún. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:

Kedves 26 eves anyuka!

Jo volt olvasni a kommentedet!Gratulalok a gyerkocokhoz!

Koszonom a biztatast!Sajat magamat kell "megeroszakolnom" ezek szerint..Egyebkent noverem is velunk el a kisfiaval, egy sikertelen hazassaggal a hata mogott.Gyerekelhelyezes lezajlott 3 ev alatt..2 munkahelye van, szoszerint sz rert, h gyert melozik, erettsegivel, ket szakmaval takarit..igy jon ossze neki havi 40 korul..o mondjuk a konyhara nem is vesz szinte semmit..sporolgatni tud..Az a baj, hogy en kapom jelenleg a szoc.jaradekot havi 22+csaladi 13ezer500.10et adok le anyueknak, havi 3500at felre teszek mar fel eve..igy sporolok.Parom 120at keres, abbol 20ezer anyueknak, es durvan havi 90ezerert fozok mindenkinek!Parom fizikai munkat vegez, igy napi szinten, hust, hussal eszik..Sokba kerul az etel.Ha talalnek munkat, tudnek sporolni..de igy nehezkes

2017. jún. 12. 08:02
 18/38 A kérdező kommentje:
16/17 el vagy tevedve!!!Nem kell ecsetelni, h milyen fontos a munka!!!De fogd fel, hogy itt nincs semmi 😠 csalad, barat, rokon dolgozik a boltokban, kocsmakban, stb..Anyuek meg tisztesseges dolgos emberek!!Mit kepzelsz te magadrol, h a szadra mered oket venni???Anyukam evek ota megallja 50 evesen postaskent a helyet, pedig mindene faj mar szerencsetlennek!!!Evekkel ezelott megallapitottak nala, h polip van az arcaban, nem megy el mutetre, mert dolgozni kell!!!(nincs betoltendo munka a postan, nem tud beprotezsalni!!!)apukam 60 eves 10-en akarhany eve hetfotol vasarnapig minden hajnalban fel kell, hogy kenyeret szallitson!10-en x ev alatt, 1x volt tappenzen, mikor eltort a keze tavaly!!Nincs neki szabi..fonoke nem ad..es megy, es csinalja!!!13eves kora ota dolgozik!!!Augusztusba egyebkent menni fogok napszamba, akkor lesz aki vigyazzon a kislanyomra!!!Szoval megfogom en a munkat!!!Ha van!!!!
2017. jún. 12. 08:09
 19/38 A kérdező kommentje:
Es itthon en vegzek minden hazi munkat igy, h nincs allasom, "haziasszonykodok"!!!
2017. jún. 12. 08:10
 20/38 anonim ***** válasza:
76%

Az az igazság, hogy nekem is végig olyan érzésem volt a sztorid olvasása közben, mintha még mindig az a 19 éves lány írta volna. Neked tényleg egy problémád van, az pedig az, hogy kiskorú vagy még, akármennyi is vagy a személyiden. Attól pedig a bicska kinyílik a zsebemben, mikor vki egyből jön a szöveggel, hogy hát nekem nincsenek milliomos szüleim. Nekem sincsenek képzeld csak el, hanem olyan helyen tanultam, amivel jó munkát tudtam szerezni. Mindenem, amim van jelenleg, azt magamnak köszönhetem (nem a szüleimnek, ők annyira voltak támogatók, hogy diákhitelt kellett felvennem, aztán mikor lediplomáztam kezdték pedzegetni, hogy ha külföldre mennék dolgozni ezzel a végzettséggel, akkor küldhetném nekik haza a havi ezer eurót és még így is mennyi maradna nekem...). A diákhitelemet nettó 2 év alatt fizettem vissza, jelenleg a saját autómmal járok dolgozni, párommal pedig ha akarnánk tudnánk lakást is venni( nem panelt), de nem akarunk még. Ehhez persze az kellett, hogy vért pisiltem minden vizsgaidőszakban, annyira nehéz és stresszes volt, egyetem után pedig 12 órákat melóztam, sokszor hétvégén is. Úgyhogy ne gyere nekem a szülői háttérrel, mert igenis aki akarja, az meg tudja csinálni anélkül is. Te nem akarod. Saját magad írtad le, hogy a kényelmes családi fészekből te el nem mozdulsz. Írtad, hogy csinálsz házimunkát.

Eltekintve attól a ténytől, hogy számos nő ismerősöm dolgozik, nevel gyereket és tartja rendben a házat egyszerre, bennem egy kérdés fogalmazódott meg: jelenleg te és a lányod függtök bárkitől anyagiakban? Van annyi kereseted, hogy teljesen egyedül eltartsd magad és a gyereked? Azért kérdem, mert a szüleid sem lesznek mindig ott, ha maradok a realitás talaján, előbb utóbb nyugdíjasok lesznek, de bármikor bekövetkezhet egy baleset, rokkantság, halál, amikor egyik vagy mindkét szülőd már nem tud támogatni sőt, neked kell majd őket. Erre anyagilag képes vagy e? A jelenlegi párod bevétele nem számít, azt vond le.

2017. jún. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!