Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti osanyanak tartjatok magatok...

Ti osanyanak tartjatok magatokat vagy inkabb bezzeganyanak?

Figyelt kérdés
En inkabb a bezzeganyak taborat erositem. Fiatal vagyok, nagyon szerettem volna babat, de attol, hogy anya vagyok, no is vagyok es errol nem feledkezem meg. Tornazok napi szinten, havonta egyszer kozmetikushoz jarok es kormoshoz, fel evente fodraszhoz. Szeretek eljarni a ferjemmel etterembe, vagy kikapcsolodni a baratainkkal. Ugy velem, a kapcsolatunknak nem kell meghalnia, amiert itt a lanyunk. Sot, en most vagyok a legboldogabb! Bar a ferjem szerint sokat forumozok, mikor megkerdeztem, hogy zavarja-e, ha a rendorsegi polojaba vagyok itthon es nem csilivili topba, azt mondta, hagyjam mar ot beken,ha egy hetig nem borotvalkozok, akkor is szeret es ki fogja kottetni a netet :D Ilyenkor nyaron sokszor bogracsozunk, grillezunk, tarcsazunk, medencezunk. Most szombaton is megyunk bulizni, fel ev ota eloszor illetve en tobb, mint egy eve nem voltam terhesseg miatt. Zuhanyozni minden nap szoktam, kikapcsolodaskepp pedig regenyt irok. Halistennek jol alvo, nyugodt babam van, nem olbebaba, ebren is elvan maganak. Persze az elvan maganak nem azt jelenti, hogy megetetem, tisztaba teszem es szia, szoktam neki enekelni, tancolunk, mondokazunk, ringatom, kb 15-20 percig minden etetes utan. Aztan irany a kisagy, vagy a pihenoszek es figyeli, amit csinalok kozben beszelek hozza, enekelek neki de legjobban azt szereti mikor apaval tarsalgunk. Takaritani, fozni mindennap szoktam. En ilyen anya vagyok. Nem osanya, de nem is akarok az lenni. Szeretem a gyermekemet, de no vagyok, megvannak a magam elfoglaltsagai, tervei az eletre vonatkozoan. Egyik nagy hobortom, hogy mindig tiszta legyen a lakas, meg legyen fozve es en is normalis ruhaba legyek, lezuhanyozva, mire apa hazaer. Ez az esetek 90%ban megvalosul de pl alig varom azt az idoszakot, mikor a kislanyom mindent levesz a helyerol, maszik-kuszik stb. Bocsanat, hogy ennyit irtam, de imadok itthon lenni, imadom az anyasagot, nagyon jo babam is van, akivel igyekszek napi szinten foglalkozni. Ti milyen anyak vagytok?
2017. júl. 12. 15:44
1 2 3 4 5 6
 21/54 érdekel0 ***** válasza:
44%

Szerintem nem érdemli meg,hogy ilyen durván leszóljátok.

Boldog és kellett volna neki még egy kis fényezés.

Én szintén egyikbe se tudnám belekategórizálni magam,mert baromi hamar folytattam a munkát is,tehát "csak" anya,sose voltam.

2017. júl. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
100%

Off: Te most csak azert jottel, mert vallveregetesre vagysz?

Te ilyen vagy amit leirtal es kesz. Mit szamit mar, hogy ki milyennek tartja magat?

En sem tudom magam egyikbe se soroli a fent valaszthatok kozul.

En valahol az aranykozep ut anyanak tartom magam!:)

2017. júl. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a bezzeganya mint kategória nem ezt jelenti, nem erre szokták használni, hanem arra az anyukatípusra, aki mindent jobban tud a gyereknevelésről másoknál. Tudod, "bezzeg az én gyerekem nem hisztizik" , stb.

De most hála Neked megtudtam, hogy én is bezzeganya vagyok, mert minden nap fürdök. A közelben élő hajléktalan bácsi pedig akkor kizárásos alapon ősanya lehet mert ő nem.

Kb.ennyi értelme van a kategóriáidnak.

2017. júl. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
100%
Légyszi az ősanyát is definiáld, mivel a bezzeganyán sem ugyan az érted mint a többi ember, így jó eséllyel az ősanyán sem, így meg nehéz válaszolni :).
2017. júl. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
100%
"ősanyának tartom azt, aki szülés után nem ad magára, mert mondjuk nem akarja lepasszolni a gyerekét senkinek" - nem erre mondják hogy ősanya :D. És azt sem értem hogy mi köze a magunkra adásnak és a gyerek lepasszolásának. Fodrászhoz pl.magammal szoktam vinni, tornázom amíg alszik, új ruhát rendelek magamnak a neten, ja! és a legfontosabb: zuhanyzok minden nap. Ebben a melegben kétszer. Szőrtelenítek is. Na ezt kapd ki! Leasszolni nem szoktam. Akkor most mi vagyok?
2017. júl. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
49%

19: Szobanövény típusú gyerek????? Komolyan? Akkor a máséra lehetne azt mondani, hogy pörög mint a trágyaszóró??? :O Ilyeneket nem kéne!

Nekem mind a 2 gyerek "szobanövény"! A nagyobb 3 éves, a kicsi 9 hónapos. Fodrász havonta, körmös 3 hetente, pedi 2-3 havonta, kozmetikus fél évente, zuhanyzok minden nap és fogat is mosok! :D Nyilván fodrász-körmös-pedi nélkül is lehet ápolt egy ember, de én ezt imádom! :) Simán plázázok a gyerekekkel, beölünk valahova ilyesmi, de van olyan nap, hogy tiszta krétapor vagyok, mert a kislányommal telerajzoljuk a teraszt, miközben a fiam a járókából figyel! Kertészkedek (imádom a virágokat, veteményesből csak egy zsebkendőnyit csináltam), medencézek velük, mesélünk- énekelünk, de Ők magukban is és együtt is szuperül elvannak. A ház viszonylag nagy és szeretem, ha tiszta! Minden nap megcsinálok valamit, illetve mindenki elpakol maga után (a 9 hónapost leszámítva), hordozókendőt is használok, meg babakocsit is! Filmezek, olvasok, magassarkúban is imádok flangálni, de van amikor, csak egy balerinához van kedvem. Tornázni most épp nem tornázom, heti 3-4 este elmegyek futni. Akkor most én sem tudom hova tartozom :) Ja én tróger anya vagyok, mert a fiam épp szunyál, a lányom meg egyedül játszik a szobájában, miközben a nappaliban netezek :D

2017. júl. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
78%

Te csak fényezni jöttél ide magad szerintem.

Akinek meg „ szobanövény” típusú csecsemője van, az soha nem fogja megtudni, milyen is a másik oldal, amikor a gyerek ilyen-olyan okból sírósabb, sokat van fent, és lehetetlen mellette elvégezni az összes teendőt, s igen is, zuhanyozni se lehet tőle. Illetve lehet, ha hagyod ordítani, vagy kiskanállal összekaparod magad a fáradtságtól, s elmész, mikor aludhatnál...

Szoptatsz egyébként?

Két többemberes, ám kiegyensúlyozott kisgyermek anyukájaként küldöm üdvözletem.

2017. júl. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
100%
Hahaha! :D Hát én eddig "ősanyának" tartottam magam, na vagy legalábbis olyannak akit így neveznek, sokáig szoptattam, hordoztam, együtt aludtam, stb... de most hogy megtudtam, hogy zuhanyoznom sem kellett volna minden nap rájöttem hogy teljesen elszúrtam ezt a kötődő nevelés dolgot... arról már nem is beszélve, hogy a lábamat is gyantázom... jáááj, hát mindegy már, így is felcseperednek majd valahogy a csemeték, hogy képes vagyok naponta fürdeni és ettől nem kötődnek majd eléggé... maximum felnőttként pszichológushoz járnak majd hogy feldolgozzák.. na bumm.
2017. júl. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
39%

26 vagyok!

Jól le lettem pontozva! :D Mind a kettőt szoptattam (illetve a kisfiamat most is)

Remélem jobb lett a napotok ettől! Tudjátok mit? Kifekszem a kertbe a függőágyba, kiviszem a bébiőrt és olvasok egyet az árnyékban (jelentem egyik sem üvölt, hanem alszanak) Nektek jó pontozást...

2017. júl. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 A kérdező kommentje:
Miert lett lepontozva a 26-os? Nekem nagyon szimpi amit irt, mi nem tetszett nektek benne? Ez a normalis visrlkedes - egyszerre anya es no is
2017. júl. 13. 15:01
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!