Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti osanyanak tartjatok magatok...

Ti osanyanak tartjatok magatokat vagy inkabb bezzeganyanak?

Figyelt kérdés
En inkabb a bezzeganyak taborat erositem. Fiatal vagyok, nagyon szerettem volna babat, de attol, hogy anya vagyok, no is vagyok es errol nem feledkezem meg. Tornazok napi szinten, havonta egyszer kozmetikushoz jarok es kormoshoz, fel evente fodraszhoz. Szeretek eljarni a ferjemmel etterembe, vagy kikapcsolodni a baratainkkal. Ugy velem, a kapcsolatunknak nem kell meghalnia, amiert itt a lanyunk. Sot, en most vagyok a legboldogabb! Bar a ferjem szerint sokat forumozok, mikor megkerdeztem, hogy zavarja-e, ha a rendorsegi polojaba vagyok itthon es nem csilivili topba, azt mondta, hagyjam mar ot beken,ha egy hetig nem borotvalkozok, akkor is szeret es ki fogja kottetni a netet :D Ilyenkor nyaron sokszor bogracsozunk, grillezunk, tarcsazunk, medencezunk. Most szombaton is megyunk bulizni, fel ev ota eloszor illetve en tobb, mint egy eve nem voltam terhesseg miatt. Zuhanyozni minden nap szoktam, kikapcsolodaskepp pedig regenyt irok. Halistennek jol alvo, nyugodt babam van, nem olbebaba, ebren is elvan maganak. Persze az elvan maganak nem azt jelenti, hogy megetetem, tisztaba teszem es szia, szoktam neki enekelni, tancolunk, mondokazunk, ringatom, kb 15-20 percig minden etetes utan. Aztan irany a kisagy, vagy a pihenoszek es figyeli, amit csinalok kozben beszelek hozza, enekelek neki de legjobban azt szereti mikor apaval tarsalgunk. Takaritani, fozni mindennap szoktam. En ilyen anya vagyok. Nem osanya, de nem is akarok az lenni. Szeretem a gyermekemet, de no vagyok, megvannak a magam elfoglaltsagai, tervei az eletre vonatkozoan. Egyik nagy hobortom, hogy mindig tiszta legyen a lakas, meg legyen fozve es en is normalis ruhaba legyek, lezuhanyozva, mire apa hazaer. Ez az esetek 90%ban megvalosul de pl alig varom azt az idoszakot, mikor a kislanyom mindent levesz a helyerol, maszik-kuszik stb. Bocsanat, hogy ennyit irtam, de imadok itthon lenni, imadom az anyasagot, nagyon jo babam is van, akivel igyekszek napi szinten foglalkozni. Ti milyen anyak vagytok?
2017. júl. 12. 15:44
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
87%

A bezzeganya nem azt jelenti, hogy gyereknevelésben, gondozásban mindent jobban tud mindenkinél és

Az ősanya meg nem azt jelenti, hogy a gyermekei az élete?


Csak mert ezekbe nem fér bele a leirás.

Egy nő aki otthon van gyerekkel. És fürdik is, stb, ennyi. Szerintem ez csak egy sima háztartásbeli anyaság.

2017. júl. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 A kérdező kommentje:

A fürdést azért hoztam fel, mert ezen az oldalon sokszor van vita belőle, hogy van akinek van ideje fürdeni, van akinek nincs, szerintem inkább igény kérdése :D

A kérdést inkább úgy értelmezzétek, hogy ősanyának tartom azt, aki szülés után nem ad magára, mert mondjuk nem akarja lepasszolni a gyerekét senkinek, bezzeganya pedig az, aki szülés után is elmegy szemöldököt csináltatni és ilyenkor kapja az ősanyáktól, hogy a "te kozmetikázásod az első, nem a gyereked." Ezt pl az egyik kommentelőnél olvastam, és ezek miatt az ellentétek miatt fogalmazódott meg bennem a kérdés, hogy tulajdonképpen van-e életetek a gyerek után vagy 100%an az anyaság oltárának szentelitek e magatokat és nem foglalkoztok olyanokkal, mint a külsőtök vagy pl a párotokat is háttérbe szorítjátok

vagy pl ezt is egy kérdésnél olvastam: Ne foglalkozz senkivel.Pont volt itt egy kérdés,ott meg egy 5 gyerekes anyukát azért csesztek le,mert gyet-en van tehát CSAK anya.De ha valaki tanul,akkor nem foglalkozik a gyerekével.Ha bölcsibe adja korán akkor karrierista,ha 3 évig otthon van vele,akkor munkakerülő.Szóval érted :) van akinek semmi sem jó... nem tudom így másabb e a kérdés lényege?!

2017. júl. 12. 17:11
 13/54 anonim ***** válasza:
100%
Én meg egy karrierista művész vagyok - házimunka, szépítkezés, önellátás és szocializáció helyett sokszor inkább munkálkodok valamin, általában bűntudatosan lecsípve a kötelezőkből az időt, kapkodva és végül totál rossz fontossági sorrendet választva. Házasság és gyerekek előtt is ilyen voltam. ...Azért zuhanyozni minden nap szoktam, a többit ihlettől függően :)
2017. júl. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
100%

2,5 gyerekes anya vagyok,feleseg,dolgozo no ( a kozepso gyerek 4 honapos koratol, a nagyobbik 6 honapos koratol dolgozom) vezeto beosztasban dolgozom,megis szoptattam oket,rengeteget vagyok veluk a szabadidonkben.

Biztos hatter vagyok a ferjemnek, szeretoje vagyok, szerelme es baratja...

A gyerekeimet is imadom,hordoztam oket stb.


Igenyes vagyok a kornyezetemre es magamra is, na akkor en milyen anya vagyok?


Utalom az ilyen korlatolt,degradalo jelzoket..


Mindenkinek van egy cipoje es nem biztos,hogy a tied nekem kenyelmes lenne vagy epp lehet, te menekulnel az enyembol...

2017. júl. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 A kérdező kommentje:

Ez igaz, nem is ugy tettem fel a kerdest, hogy szerintetek milyen vagyok vagy lennetek-e a helyemben

Csak nem ertem pl, hogy miert ilyen ellensegesek egymassal az anyak

2017. júl. 12. 18:07
 16/54 anonim ***** válasza:
100%

Én meg lesz@rom anya vagyok és lusta anya ill. majd én tudom hogy mit csinàlok anya. :D


Lesz@rom hogy màsok mit és hogy csinálnak, mert mindenki azt csinàl, amit akar(kivéve gy.bàntalmazàs)


Lusta vagyok, mert nem szoktam tornázni, fejleszteni tudatosan a gyereket, nem viszem babàs foglalkoztatókra, és hasznàlom a mosogatógépet...stb.


Majd én tudom, hogy mit csinàlok anya vagyok, ugyanis baromira nem bírom, ha valaki "véleményt" mond a dolgaimról. ;)


A te csoportjaidba egyàltalàn nem férek bele, csak hogy ne offoljak. :)

2017. júl. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 A kérdező kommentje:

Imadlak, utolso :D

Marmint a stilusodat

2017. júl. 12. 18:56
 18/54 anonim ***** válasza:
69%
te nagyon gáz vagy kérdező.
2017. júl. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
62%
Szóval van egy szobanövény típusú gyereked, aki mellett ennyi mindenre van időd. Ez szuper, de fogadd el, hogy van akinek nem ilyen jutott.
2017. júl. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
83%
Elég szomorú h úgy véled , meg még sokan rajtad kívül h ez a 2 tábor létezik. Hát megjegyzem h nem. A másik az h ennyi mindere van időtök, időd, meg amikről írtál, a kisbabádnak köszönheted és a segítségnek amit innen onnan kapsz. Hidd el más vérmérsékletű gyerekkel nehezebb lenne. Nem lehetetlen de nehezebb. Az irományod alapján ( bocsi nem ide tartozik!! :D ) szóba sem állnék veled olyan idegesítő személyiség lehetsz!
2017. júl. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!