Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha több dologban nem tudtok...

Ha több dologban nem tudtok egyetérteni a baba apukájával, elhagynátok?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt. Nem terveztük a babát, de úgy döntöttünk, hogyha már sikerült, akkor megtartjuk.

Még csak terhes vagyok, de így is rengeteg dolog van, amiben nem tudunk közös nevezőre jutni...

A legfőbb gond a pénz. Ugye még fiatalok vagyunk (én 20 éves vagyok, ő 21) és ő dolgozik 17 éves kora óta, de engem a mai napig támogatnak a szüleim. És ő ezzel nem ért egyet... Ahogy azzal sem, hogy tartom velük a kapcsolatot, anyukámmal szinte egész nap beszélünk, apukámmal is találkozom minimum hetente.

Neki pedig nagyon rossz a szüleivel a kapcsolata, az apját utoljára 14 éves korában látta, az anyjával is hetente- 2 hetente beszél telefonon.


Nehéz gyerekkora volt, elfogadom. De nem értem, hogy miért akar még most is küzdeni, mikor pl. anya mondta, hogy fizeti az összes babadolgot (nem szerettem volna használt dolgokat venni).

A barátom már a babaágyon kiakadt, hogy miért kell olyan, amilyet kinéztem, mikor ingyen kaphatnánk egy másmilyet... Ami nekem nem tetszett és mondtam, hogy abba biztos nem teszem bele a babát.

Ez volt a babakocsival is, a ruhákkal szintén. Van egy nagyon jó barátom, aki fiú (családbarátok, kb 3 éves korom óta ismerem). És néha azt érzem, hogy már ő lelkesebb a baba miatt, mint a barátom...

Eljön velem a vizsgálatokra, segít babacuccokat nézni, tudok vele beszélgetni.

A barátom meg csak hazajön és alig bírunk beszélgetni, mert "ő fáradt most ehhez"...

Hetente összeveszünk és nekem erre nincs szükségem terhesen. Előre félek már, hogyha megszületik a baba, mi lesz... Nem akarok egy boldogtalan párkapcsolatban élni.


2017. nov. 14. 11:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/82 anonim ***** válasza:
93%
Az utolsó ridegen fogalmazott, de neki van igaza. Ahogy írtad a barátod 17 éves kora óta ellátja és eltartja magát, és mivel a szüleivel nincs jó kapcsolata, valószínűleg mindent magának kellett megteremtenie, amire vágyott. És tudja azt, hogy ez milyen nehéz is olykor. Például az Ő esetében biztosan az. Most pedig aggódik, hogy hogyan tudja megteremteni mindezt, plusz még annyit, hogy a gyerekének jó legyen, valószínűleg állandóan jár az agya, ezen kattog, magában mindent megtervez, estére elfárad fejben is és fizikailag is, tőled pedig egy egész napos munka után olyanokat hall, hogy wellnesezni, babamozizni, másik fiú. Apropó, akár a legjobb barátod, akár nem, ez most nem az az élethelyzet amikor egy másik férfinak kellene téged elkísérnie, szerintem nem esne le a korona a fejedről, ha egyedül mennél?! Amíg magányosan üldögélnél a váróban talán a barátodra gondolnál, aki közben dolgozik és ráébrednél egy két dologra, talán máris több szeretettel és türelemmel fordulnál felé, mikor hazaér.. Az, hogy a szüleid támogatnak téged nagyon klassz és szükségetek is lesz rá a közeljövőben, de a barátodnak eddig nem volt kire támaszkodnia, idegen neki ez a helyzet, segíts neki, hogy megismerhesse milyen az, ha egy igazi családhoz tartozik. Megértelek téged is, de nincs miért elhagynod őt, kívéve, ha nem szereted, akkor hagyd el, de amiket felsoroltál nem okok és indokok erre.
2017. nov. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/82 anonim ***** válasza:
86%
Nem normális egyikőtök se. Ha nincs pénzed újra, akkor megveszed a használtat, nem pedig a szüleiddel vetetsz újat. De a párod se normális, amiért leszól mert tartod a kapcsolatot a szüleiddel. És a korod nem mentség semmire, én 19 évesen lettem terhes, 20 évesen szültem, és MINDENT mi vettünk meg a fiunknak. Nem csoda, hogy ki van akadva tőled a pasid.
2017. nov. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/82 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az jön le, hogy teljesen más értékrend szerint gondolkoztok és élitek az életeteket. Ez így hosszú távon nem fog működni, ha nem beszélitek meg a nézeteltéréseket és nem fog közelíteni a véleményetek a másikéhoz.

A között, hogy szinte együtt éltetek és most együtt éltek óriási a különbség.

Sokat kell alkalmazkodni a másikhoz egy párkapcsolatban.

2017. nov. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/82 anonim ***** válasza:
Jaj, azóta nagyon sok válasz érkezett. Amikor azt írtam (11-es válasz) hogy az utolsó, akkor az 5-ösre gondoltam.
2017. nov. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/82 A kérdező kommentje:

De ezeket kifizetném én (vagyis apuék)...

Már próbáltam vele beszélni erről. Mindig az a válasz, hogy majd máskor, most túl fáradt ehhez.

Apa is beszélt vele, hogy nem kell 120-szal hajtani, meg kicsinálnia magát a munkával, mert nem lettünk magunkra hagyva a babával.

Mondta azt is, hogy szerez neki jobb munkát, több fizetéssel, de a barátom azt sem hajlandó elfogadni, merthogy ő nem akarja lekötelezettnek érezni magát egész életében és hogy mások azt gondolják később, hogy azért lett sikeres, mert az apám elintézte neki...


A barátom (mármint a legjobb barátom, nem a párom) azért ér rá, mert egyetemista és így kb. a délelőttjei is szabadok, mert az előadások nem kötelezőek. Szóval ő ráér kb mindig.

2017. nov. 14. 12:15
 16/82 anonim ***** válasza:
95%

Dolgozol keményen a napi betevőért, meg az új jövevényért. Számlákat kell fizetni, ételt kell az asztalra tenni,a babának is neked kellene vásárolni. Erre a párod, a gyerekkori legjobb barijéval (aki ellentétes nemű) jár shoppingolgatni, vizsgálatokra miegymás. Akinek úgyszint nem kell robotolni, hisz a jómódú család barátja, valószínű ő is jómódú. És akkor hazajössz hulla fáradtan, ezt végighallgatod, sz@@r semminek érzed magad erre a párod még benyögi a wellnesst. Csak gondolj bele....

Elmondom nem minden férfi bírja azt, hogy anyós finanszíroz...amit teljesen megértek. Lehet élni másra támaszkodás nélkül is, szerényen. És akkor megvan a meghitt boldogság is akár. Ami nálatok, ha így csinálod bizony nem lesz meg!!!!

2017. nov. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/82 anonim ***** válasza:
100%
Hát a válaszodból olvasva, ez bizony egy igazán rendes fiú, sőt Férfi!!! Nem nyámnyila. A te igényeid magasak, hisz magasabb helyzetből jöttél. Értékelhető nyilván apud segítsége. De ez nem mindig járható út. Vannak igenis önbecsüléssel rendelkező fiúk, akik maguk akarják elérni, amit csak tudnak. Te fiúd ilyen. Viszont az önbecsülését most erősen romboljátok. Leesiuk a gyűrű az ujjadról , ha szerényebb sebességre váltasz?? Valószínű egyébként ezért zavarja a fiúdat a napi kapcsolat. Semminek érzi magát, de elhagyni sem akar, mert valószínű szeret, de ez sehova se vezet!
2017. nov. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/82 anonim ***** válasza:
100%
Na, még jobb, még egy ígéretes, tanult, egyetemistával is kell versenyeznie, aki minden idejét veled tudja tölteni, miközben Ő valahol egésznap gályázik..
2017. nov. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/82 anonim ***** válasza:
92%

Sajnálom ezt a jóravaló fiút, hogy veled van együtt kérdező.


Semmit nem fogtál fel abból, amit írtunk neked.

2017. nov. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/82 A kérdező kommentje:

De nem kell versenyeznie a legjobb barátommal, az egy teljesen másféle kapcsolat, szeretet...

A barátom is egyetemre jár, mellette dolgozik csak.

2017. nov. 14. 12:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!