Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha több dologban nem tudtok...

Ha több dologban nem tudtok egyetérteni a baba apukájával, elhagynátok?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt. Nem terveztük a babát, de úgy döntöttünk, hogyha már sikerült, akkor megtartjuk.

Még csak terhes vagyok, de így is rengeteg dolog van, amiben nem tudunk közös nevezőre jutni...

A legfőbb gond a pénz. Ugye még fiatalok vagyunk (én 20 éves vagyok, ő 21) és ő dolgozik 17 éves kora óta, de engem a mai napig támogatnak a szüleim. És ő ezzel nem ért egyet... Ahogy azzal sem, hogy tartom velük a kapcsolatot, anyukámmal szinte egész nap beszélünk, apukámmal is találkozom minimum hetente.

Neki pedig nagyon rossz a szüleivel a kapcsolata, az apját utoljára 14 éves korában látta, az anyjával is hetente- 2 hetente beszél telefonon.


Nehéz gyerekkora volt, elfogadom. De nem értem, hogy miért akar még most is küzdeni, mikor pl. anya mondta, hogy fizeti az összes babadolgot (nem szerettem volna használt dolgokat venni).

A barátom már a babaágyon kiakadt, hogy miért kell olyan, amilyet kinéztem, mikor ingyen kaphatnánk egy másmilyet... Ami nekem nem tetszett és mondtam, hogy abba biztos nem teszem bele a babát.

Ez volt a babakocsival is, a ruhákkal szintén. Van egy nagyon jó barátom, aki fiú (családbarátok, kb 3 éves korom óta ismerem). És néha azt érzem, hogy már ő lelkesebb a baba miatt, mint a barátom...

Eljön velem a vizsgálatokra, segít babacuccokat nézni, tudok vele beszélgetni.

A barátom meg csak hazajön és alig bírunk beszélgetni, mert "ő fáradt most ehhez"...

Hetente összeveszünk és nekem erre nincs szükségem terhesen. Előre félek már, hogyha megszületik a baba, mi lesz... Nem akarok egy boldogtalan párkapcsolatban élni.


2017. nov. 14. 11:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:
87%
A segítség más dolog. Ők nagyzolnak. A mindent megadok ott kezdődik, hogy fehér ovális ágy meg mindenből újat akarok és közben wellnessezzünk egyet. Egy átlag körülmények közt élő házaspár sem ebben gondolkozik, ezt megadni, fenntartani baromi nehéz, nem is fogja tudni a srác. a csaj meg nem hagy alább. Mindenféleképpen halott ügy. Kérdés a mikor....
2017. nov. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:
85%

"És attól félek, hogy később sem fog majd jobban ráérni, ha már itt lesz a baba. Mert elmegy reggel és hazajön jobb esetben késő délután."


Jé képzeld az én férjem is ezt csinálja. Sőt, a szemét kéthetente péntek este és szombaton egyetemre rohan még munka után. Nem is értem hogy nem fogod fel hogy ez az élet rendje hogy ha te már, legalább ő dolgozik. Ha nem dolgozna 3s wellnesselni a szüleid (nem a TE) pénzeden az nem zavarna???


"21 hetes vagyok. 

Nálam lakunk és a számlákat felezzük, a közösköltséget fizetem én, bár ebbe is nehezen ment bele."

NEM te fizeted fogd már fel. A szüleid. Nem ugyanaz.

2017. nov. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:
58%
Ugye ez csak a szokásos gazdag lányos kamu kérdés, és ilyen nincs igazából?
2017. nov. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim ***** válasza:
89%

A barátod dolgozik. Te nem.

Ő érzi a pénz értékét. Te nem.

Rajta van minden felelősség.

Ő érzi, hogy milyen felelősség egy gyerek. Te nem.

Persze, hogy feszült.

Te nem veszed komolyan, csak a cuki ruhákat látod és a babamozit.

Ő meg a felelősséget.


A számból vetted ki a szót.

2017. nov. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:
13%

Elég sok irigy ember összegyűlt a kérdésed alatt. Ne foglalkozz velük.

Állj a sarkadra ès mondd meg a párodnak, hogy attól nem lesz kisebb a p.cse, ha anyukádéktól is kaptok támogatást.

Tényleg elvárná, hogy csak abból éljetek, amit ő keres? Tisztában van vele, hogy egy teljesen más élethez szoktál, akkor most miért várja el, hogy élj szerényebben?

2017. nov. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon is kisebb lesz neki a p..cse, ha közleik vele, hogy nem tudja a színvonalat tartani. Remélem egyszer a csajnak is odavágják, hogy nem tud rendesen gyereket nevelni. Majd meglátjuk mennyire esik jól neki.

Nem kis segítséget kap, hanem konkrétan félreteszik a srácot és az ő véleménye le van tojva. Mint a kiságyvásárlásnál. Segítség más, itt nem erről van már szó. Itt kőkemény luxus igények lehetnek. Gondolom a stokke is befigyel. Meg a millió drága babaholmi.

Egyébként senki sem irigy itt sztem.

Csak egy példa a segítségre. Kocsit vettünk, amit a pénztárcánk elbírt.Férjem és én keresetéből. Kicsi hiányzott volna a még jobb autóhoz, de nem is nézegettük, hisz tudtuk nem engedhetjük meg magunknak. Anyám felajánlott egy kis pénzt karácsonyra előre. Megbeszéltük. Elfogadtuk , így megtudtuk venni amit kerülgettünk régebben. Nem anyám vette az autót, mi dolgoztunk érte, sokáig gyűjtögettünk. De jól jött a kisegítés. Na ez a segítség! Nem az, hogy közlöm a férjemmel, hogy nem tudod azt biztosítani, amit mi igénylünk. Szegény, hogy érezné magát. De így mindenki boldog.

2017. nov. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:
7%

Mennyi rosszindulatú válaszoló!

Az nektek fel sem tűnt, hogy apuka még vizsgálatra sem hajlandó elmenni a párjával?? az frankó dolog?

És miért ne segíthetnének a nagyszülők anyagilag? Ti nem adtok/vesztek majd semmit az unokátoknak??? Csak mert az a szülei dolga?

Pfuj, hogy milyen emberek vannak

2017. nov. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:
81%
21 éves voltam amikor várandós lettem. Iskolába jártam. Férjem (aki akkor még csak a barátom volt,27 éves volt) dologozott de tényleg nagyon kevés összegért. Nem laktunk együtt. Amikor kiderült hogy babánk lesz egy percig sem kételkedtünk. Vállalta hogy kimegy külföldre dolgozni, pár hónap után háta kellett jönnie. Itthon talált egy viszonylag átlag keresetet adó munkát. Én befejeztem a sulit, ő dolgozott. Az ő szülei jómódúak mégsem szponzoráltak, az enyémek kevésbé mégis sok új dolgot vettek. Nem nagy dolgokat ruha, pihenőszék, pelenka ilyesmik. Soha nem kértük de nagy segítség volt. A babakocsit újonnan vettük mert később szeretnénk még egy babát és jó lenne ha kiszolgálna két gyereket. A kisagyat egy rokontól kaptuk kölcsön, gyönyörű szép igaz nem olyan mint ami most divat. Sok ruhája van amit az unokatesoktol örököl és persze újak is. Nem vagyunk eleresztve anyagilag, most vettünk házat is de megélunk. Soha eszembe nem jutott mással menni vizsgálatra maximum édesanyámmal pedig párom talán 1-2x tudott eljönni. Vannak nehezebb hónapok, nyilván kevesebb időt tudunk egymásra fordítani. De van hogy elmegyünk moziba, sétálunk, vagy közösen eszünk és közben beszélgetünk. Jobb lenne ha leadnal az igenyekbol, nem a külcsín a fontos. A babának az kell hogy harmónia legyen körülötte. És bizony jogos a párod félelme mert ha a te szüleid vesznek meg mindent a babának bizony előfordulhat hogy később feljogosítva érzik magukat arra hogy beleszoljanak dolgokba. Szerintem ti már hárman vagytok egy család és nektek magatoknak kell a problémákat orvosolni. Kicsit huzzatok be a nadrágszíjat. Parodat pedig inkább támogasd és éreztesd vele hogy hálás vagy azért amit értetek tesz. Nem sok vele egykorú tenné meg ezt ( tisztelet a kivételnek). Az pedig hogy a gyerekkori barátod csak barát... könyörgöm..kicsit próbáld meg párod szemszögéből nézni. :) Szóval igen, ezek miatt nagyon nagy butaság lenne szakítani. Viszont ha te ezektől nem tudsz elvonatkoztatni és neked nem elég a színvonal amit nyújt..akkor igen, hagyd el. Ne keseritsetek meg egymás életét.
2017. nov. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim ***** válasza:
75%

Hihetetlen, hogy még ilyen kérdések alatt is megjelennek az "irigyesek". Mire legyünk irigyek? Hogy a kislány életképtelen, anyuci-apuci pénzéből él jól, a pasiját földbedöngöli, és az alacsony érzelmi intelligenciának köszönhetően ez fel sem tűnik neki?

Igen mást is segítenek a szülei, de segíteni, és megvenni mindent a szülők helyett az két külön dolog.

Kérdező te is inkább ismerkednél a pénz értékével, hogy hogyan lehet és érdemes beosztani, és mik a prioritások.

Tudod nem lesz ott örökké anyuci apuci hogy tömjön pénzzel, és őszintén szólva nem is szabadna.

A családalapítás a felnőtt önálló emberek "játéka". Vagy beállsz ebbe a csoportba, vagy inkább hagyd az egészet a fenébe. Nekem nagyon égő lenne a helyedben ez az egész szitu. A barátod meg nem szereted egy kicsit sem, másként átéreznéd az ő helyzetét is. Hogy mi minden hárul most rá, erre a kis hercegnő még követelőzik is.

2017. nov. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:
77%

És miért ne segíthetnének a nagyszülők anyagilag? Ti nem adtok/vesztek majd semmit az unokátoknak??? Csak mert az a szülei dolga?


Nem arról van, hogy a nagyszülők nem vehetnek semmit az unokának. A kérdező teljes mértékben elvárja, hogy majd a szülei pénzéből neveli fel a saját gyerekét, akiért NEKI kellene küzdenie, dolgoznia a párjával együtt, persze.

2017. nov. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!