Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha több dologban nem tudtok...

Ha több dologban nem tudtok egyetérteni a baba apukájával, elhagynátok?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt. Nem terveztük a babát, de úgy döntöttünk, hogyha már sikerült, akkor megtartjuk.

Még csak terhes vagyok, de így is rengeteg dolog van, amiben nem tudunk közös nevezőre jutni...

A legfőbb gond a pénz. Ugye még fiatalok vagyunk (én 20 éves vagyok, ő 21) és ő dolgozik 17 éves kora óta, de engem a mai napig támogatnak a szüleim. És ő ezzel nem ért egyet... Ahogy azzal sem, hogy tartom velük a kapcsolatot, anyukámmal szinte egész nap beszélünk, apukámmal is találkozom minimum hetente.

Neki pedig nagyon rossz a szüleivel a kapcsolata, az apját utoljára 14 éves korában látta, az anyjával is hetente- 2 hetente beszél telefonon.


Nehéz gyerekkora volt, elfogadom. De nem értem, hogy miért akar még most is küzdeni, mikor pl. anya mondta, hogy fizeti az összes babadolgot (nem szerettem volna használt dolgokat venni).

A barátom már a babaágyon kiakadt, hogy miért kell olyan, amilyet kinéztem, mikor ingyen kaphatnánk egy másmilyet... Ami nekem nem tetszett és mondtam, hogy abba biztos nem teszem bele a babát.

Ez volt a babakocsival is, a ruhákkal szintén. Van egy nagyon jó barátom, aki fiú (családbarátok, kb 3 éves korom óta ismerem). És néha azt érzem, hogy már ő lelkesebb a baba miatt, mint a barátom...

Eljön velem a vizsgálatokra, segít babacuccokat nézni, tudok vele beszélgetni.

A barátom meg csak hazajön és alig bírunk beszélgetni, mert "ő fáradt most ehhez"...

Hetente összeveszünk és nekem erre nincs szükségem terhesen. Előre félek már, hogyha megszületik a baba, mi lesz... Nem akarok egy boldogtalan párkapcsolatban élni.


2017. nov. 14. 11:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 anonim ***** válasza:
89%

Ezekért én nem hagynám el, de a fiú helyében biztos elhagynálak. Bár a leírásból ítélve lelkiismeretesebb annál, hogy csak hétvégi apuka legyen... Legalábbis egyelőre. Biztosan nyomja a lelkét, hogy 21 évesen nem húzta fel a gumit, és most 18 évig egy másik életért is felelős. 21 évesen szórakoznia kéne, világot látni, nem pelenkára spórolni (miközben a párja wellnessezni akar a szülei pénzén)...

Egyébként, ha meg akarod menteni a kapcsolatotokat, akkor azonnal állj le az extra igényekkel, illetve ne a szüleidhez rohangálj minden kívánsággal. Magánorvosnál kérjél úgy időpontot, amennyire lehet, hogy egyszer a párod is el tudjon kísérni.


Hányadik hétben vagy? Kinél laktok/ki fizeti a számlákat?

2017. nov. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 anonim ***** válasza:
84%
Hamarosan egy család lesztek, ti hárman. A párod baromi jól gondolja, hogy neki kell eltartania titeket, biztosan rengeteget évődik miatta, mert a kettővel több éhes száj, az kettővel több mint eddig. Nem anyukának, meg nem a barinak szülsz gyereket, hanem ketten vállaltátok. Ő kidolgozza a lelkét is, te meg csak szórod a pénzt, apuka pénzét. Ő a saját lában áll, és nem akar másoktól függeni. Teljesen jól gondolja. Esetleg arra gondoltál már, hogy tök szívesen kifizetné a baba dolgait, azért melózik, csak jó lenne, ha te nem mindig lefikáznád azt, amire futja neki.... Nőj fel. Az nem gond, hogy beszélgetsz a szüleiddel, de a pénztárcájukról leszokhatnál - esetleg dolgozhatnál, vagy eladhatnád a felesleges cuccaidat, hogy félre tudjatok tenni a babás időkre. És ki kell hogy ábrándítsalak, de mostantól ez lesz: vagy elfogadod, hogy a párod a férfi, és bizony abból kell megélnetek, amit magatok előteremtetek, vagy lakhatsz anyukával a babával együtt. Ez nem azt jelenti, hogy nem vehetnek a nagyszülők ajándékba egy babakocsit, vagy egy pár kisruhát.akármit. de rettentően idegesítő, hogy más pénzét szórod, ahelyett, megpróbálnál felnőttként, anyaként viselkedni.
2017. nov. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/82 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem te jobban ragaszkodsz a fehér ovális babaágyhoz mint a gyereked apjához, mert azért itt rinyálsz hogy olyan kell de a barátodról csak úgy beszélsz hogy ha elhagyod nem kell sehova cuccolnod sem... Nagyon gáz vagy.
2017. nov. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 anonim ***** válasza:
93%
Majd meséld el a gyerekednek hogy miért nem volt apukája...de fehér ovális kiságya legalább lesz 👏
2017. nov. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/82 anonim ***** válasza:
89%
A fiúnak kell ezek szerint majd elköltöznie, igaz? Nagyon jó tanulság ez a történet arra, hogy nem mindig a nő, az anyuka a jó, néha az apa is lehet az. Ez a fiú, ha nem viseli el ezt a helyzetet, ami valószínűleg baromira bántja és szétidegeli őt, akkor kereshet magának albérletet, amit egyedül fizethet és tarthat fent, vagy visszaköltözhet az Anyukájához, akivel soha nem volt jó a kapcsolata. A gyerekét láthatja majd hetente, vagy kéthetente egyszer és küldheti neki a gyerektartást, mert tudom, ez a család nem lesz rászorulva, de valószínűleg akkor is fizetni akar majd, mivel az már kiderült, hogy becsületes és önérzetes. Ti pedig majd együtt csúfolódhattok rajta, mikor megérkezik az a 15-20 ezer forint, hogy ez ugyan mire elég. Ő pedig majd magyarázkodhat onnantól kezdve élete végéig minden barátnak, rokonnak és ismerősnek, hogy miért is lett hétvégi apuka és jó, ha majd ezeknek az embereknek a negyede elhiszi, hogy tényleg miért. Mennyivel könnyebb lenne most befogni a száját, smúzolni a legjobb fiú barátodnak, wellnesezni a szüleid pénzéből és mosolyogva végig néznie, ahogy más emberek a saját keresetükből berendezik a babaszobát, nem? Te sem érted kérdező, hogy miért nem ezt csinálja, nem igaz? Hiszen olyan szép is lehetne minden..
2017. nov. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/82 A kérdező kommentje:

Nem kell minden válaszban leírni a kiságyat, az csak egy példa volt. És nekem igenis fontos az, hogy szép babaszoba legyen itthon (de pl. erről sem lehet vele normálisan beszélni). Az ágy csak egy példa volt. Ugyanúgy baj neki az, hogy mikor veszek babaruhákat, vagy hogy milyen babakocsit választottam...

És attól félek, hogy később sem fog majd jobban ráérni, ha már itt lesz a baba. Mert elmegy reggel és hazajön jobb esetben késő délután.


21 hetes vagyok.

Nálam lakunk és a számlákat felezzük, a közösköltséget fizetem én, bár ebbe is nehezen ment bele.

2017. nov. 14. 13:57
 57/82 anonim ***** válasza:
88%

"Nálam", amiért keményen megdolgoztál.

Attól félsz, hogy dolgozni fog, mint minden ember. Ja a legtöbb apa reggel elmegy, este hazajön. Mennyi rossz férfi van a világon.

szerintem kamuzol. Vagy ennyire sügér vagy?

2017. nov. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 A kérdező kommentje:

Az én apám is dolgozik, kiskoromban is azt tette.

De mikor hazajött, igenis velünk foglalkozott, nem azzal jött, hogy fáradt és hagyjuk békén.

2017. nov. 14. 14:02
 59/82 anonim ***** válasza:
84%
A te részedet fizeted te? Jobban mondva a szüleid? :)
2017. nov. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/82 anonim ***** válasza:
77%
Lehet a te apádnak nyugodt hátteret biztosított az anyád. Nem wellnesszel zaklatta amikor nem tehették meg, meg nem puccos babaággyal és miegymással. Nem mindegy anyád hogy állt apádhoz. Lehet épp anyád is keményen dolgozott, hogy együtt teremtsék meg ahol most tartanak, nem úgy mint te, hogy apádék pénztárcájából akarsz kiskirálylány lenni
2017. nov. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!