Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha több dologban nem tudtok...

Ha több dologban nem tudtok egyetérteni a baba apukájával, elhagynátok?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt. Nem terveztük a babát, de úgy döntöttünk, hogyha már sikerült, akkor megtartjuk.

Még csak terhes vagyok, de így is rengeteg dolog van, amiben nem tudunk közös nevezőre jutni...

A legfőbb gond a pénz. Ugye még fiatalok vagyunk (én 20 éves vagyok, ő 21) és ő dolgozik 17 éves kora óta, de engem a mai napig támogatnak a szüleim. És ő ezzel nem ért egyet... Ahogy azzal sem, hogy tartom velük a kapcsolatot, anyukámmal szinte egész nap beszélünk, apukámmal is találkozom minimum hetente.

Neki pedig nagyon rossz a szüleivel a kapcsolata, az apját utoljára 14 éves korában látta, az anyjával is hetente- 2 hetente beszél telefonon.


Nehéz gyerekkora volt, elfogadom. De nem értem, hogy miért akar még most is küzdeni, mikor pl. anya mondta, hogy fizeti az összes babadolgot (nem szerettem volna használt dolgokat venni).

A barátom már a babaágyon kiakadt, hogy miért kell olyan, amilyet kinéztem, mikor ingyen kaphatnánk egy másmilyet... Ami nekem nem tetszett és mondtam, hogy abba biztos nem teszem bele a babát.

Ez volt a babakocsival is, a ruhákkal szintén. Van egy nagyon jó barátom, aki fiú (családbarátok, kb 3 éves korom óta ismerem). És néha azt érzem, hogy már ő lelkesebb a baba miatt, mint a barátom...

Eljön velem a vizsgálatokra, segít babacuccokat nézni, tudok vele beszélgetni.

A barátom meg csak hazajön és alig bírunk beszélgetni, mert "ő fáradt most ehhez"...

Hetente összeveszünk és nekem erre nincs szükségem terhesen. Előre félek már, hogyha megszületik a baba, mi lesz... Nem akarok egy boldogtalan párkapcsolatban élni.


2017. nov. 14. 11:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 anonim ***** válasza:
100%

Ha meglesz a baba, valószínűleg majd foglalkozni akar és fog is a gyermekkel.

Neki most egyelőre ez elég stresszes időszak, és úgy tűnik, hogy te nem segíted, csak azt sulykolod belé, hogy "ez kell, az kell, ide menjünk, oda menjünk.. nem baj, hogy nincs pénzed, majd anyuék kifizetik".

Talán attól is fél, hogy ezért elhagyod, mert rosszabb anyagi helyzetben van, mint te vagy a barátod.


Tedd félre pár napig az olyan témákat, amiben szó van pénzről, meg talán a baba-témát is minimalizáld. Főzz neki egy teát, masszírozd meg, kérdezd meg, milyen napja volt. Ne a cseszegetés menjen otthon,mert egyszercsak azt fogod észrevenni, hogy egyre később megy haza, aztán egyszer már nem oda megy haza.

2017. nov. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/82 A kérdező kommentje:

Anyukám világ életében háztartásbeli volt (pedig van diplomája).

Szóval nem kell azzal jönni, hogy én vagyok az egyetlen ember, akit támogatnak a szülei. Mert ugyanezt tették a nagyszüleim is a szüleimmel.

2017. nov. 14. 14:08
 63/82 anonim ***** válasza:
81%
Beszélgess el anyukáddal, neki milyen igényei voltak, mikor terhes volt. Mit tettek abban az időben. Nem az a baj, ha valakit támogatnak.A baj,m ha csak valakire támaszkodsz, hatalmas a különbség. Megvehetik a babakocsit, de a többit igenis ti vegyétek meg. Nem baj, ha használt. Ha nincs a saját pénztárcátokban annyi pénz , ne menjetek wellnessezni. El lehet azt is fogadni, szülinapra vagy bármire, amikor értelmet nyer. De csak így kitalálni dolgokat, mert apámék úgyis fizetik, szánalmas. És ez rettentő rossz a fiúnak.
2017. nov. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/82 anonim ***** válasza:
81%
Az utolsó jó ötlet! Beszélgess anyukáddal
2017. nov. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/82 A kérdező kommentje:

Megbeszélek anyával mindent, szóval képben van a dolgokkal.

Ő azt mondja, hogy ne hagyjam el terhesen, hátha majd a babával már jobb lesz a helyzet és ő is rájön arra, hogy egyetem mellett normális körülményeket segítség nélkül nem fog tudni biztosítani nekünk.

2017. nov. 14. 14:24
 66/82 anonim ***** válasza:
88%
Azt az éeltszínvonalat nem csak egyetem mellett nem lehet biztosítani , hanem a magyar valóságban élőknek, kizárólag munka mellett sem. Szóval anyud is már az a tipikus újgazdag lett, akinek végülis dolgoznia nem kellett, megkapott mindent apudtól és az ő szüleiktől. Szerintem még most csírájában kellene ezt az egészet ejteni, sokkal rosszabb lesz, ah már ott a baba. A fiúnak legalábbis. Neked annyira nem, mert mindent biztosítanak továbbra is anyádék. Aztán pár év múlva rájössz (ha rájössz), hogy nem az anyagiak a minden. Azért kíváncsiságból, milyen babakocsit vettél?
2017. nov. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 anonim ***** válasza:
88%
Na látod, Te magad is leírod mi a probléma. Ti mind úgy gondoljátok, hogy ez a fiú nem tud megfelelő körülményeket biztosítani nektek. Valószínűleg Ő ezt érzi, vagy már alapból Ő is ezt gondolja, meg is van ijedve tőle, és nem sokat segít ezen az, hogy tudja, ti is mind ezt gondoljátok. Olvasd vissza a válaszaidat és gondolj bele Te hogy éreznéd magad a helyében. Nem egy nullának? Egy senkinek? Akit nem fogadnak el és nem értenek meg? Akire mindenki úgy gondol (és ezek szerint egymás között úgy beszél) hogy úgysem képes rá, úgysem tudja megcsinálni? Áhh, idővel majd úgyis Ő is rájön, hogy nem megy neki?
2017. nov. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/82 anonim ***** válasza:
13%
Nem kéne azért a kérdezőt keresztre feszíteni. Vizsgálatra elmenni nem kerül pénzbe. A srác tudta, hogy egy gazdagabb családból származó lánnyal van. Teljesen természetes, hogy a szülei próbálnak segíteni. Nem értem miért kéne a kérdezőnek gyomorgörccsel gyereket várnia, hogy meg lesz e minden, ha kaphat segítséget. igen, a párja most ne az önérzetét tegye előbbre, hanem a születendő gyereküket.
2017. nov. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/82 anonim ***** válasza:
87%

"ő is rájön arra, hogy egyetem mellett normális körülményeket segítség nélkül nem fog tudni biztosítani nekünk"


Az a nagy kérdés, hogy számodra mi a "normális körülmény"!

Amiket eddig írtál, annak alapján én is azt mondom: azt teljes állással sem tudja egy átlag magyar munkavállaló biztosítani.

Egyetem mellett dolgozva elvben nem utasítanám el anyósom-apósom segítségét, de basszus, nem az ovális gyerekágyra meg a wellness-hétvégére fogadnám el.

Nem írtad, milyen babakocsit vettél. Mivel ezen a honlapon már jónéhány babakocsis kérdést láttam, van fogalmam, hogy sok HP 250-300e Ft-os izékben gondolkodik.

Kérlek szépen, használtan vettünk 10e Ft-ért egyet, ami immár második gyerekünket szolgálja tökéletesen.

Na, ennyit a normális igényekről!

2017. nov. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 anonim ***** válasza:
82%

Igazad van utolsó, a gyerek az első. Viszont a wellness, és az ovális kiságy nélkül is teljes élete lehet a gyermeknek. Ha viszont apuka belerokkan a tudatba, hogy a párja és a családja esélyt sem ad neki bizonyítani, az eléggé kihathat a baba életére.

Meg kellene keresni az arany középutat! A szülők segítsenek, de ne mindent ők szerezzenek már be..

2017. nov. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!